Nagy küzdelemben bukott el a Sopron

2010.12.09. 21:51
Az MKB-Euroleasing Sopron 79–74-re kikapott a Rivas Ecópolis vendégeként a női kosárlabda Euroliga hetedik fordulójában. A Sopronnak az utolsó percig volt esélye a győzelemre, a hajrára azonban felőrölte erejét a zárkózás.

McCoughtryék nagy harcra késztették a Rivast, ám végül elbuktak (fotó: Fuszek Gábor – archív)

A Pécshez hasonlóan a Sopron is kemény mérkőzésre számíthatott csütörtökön, hiszen a legutóbbi fordulóban a végső győzelemre is esélyes Fenerbahcét megszorító Rivashoz látogatott.

Az első percek soproni vezetése után a spanyol együttes Dewanna Bonner vezetésével magához ragadta a kezdeményezést, és gyorsan meg is lógott 17–9-re. A különbség ezt követően valamelyest állandósult a két csapat között, az első negyed után 24–17-re vezetett Rivas, amelyet a második negyed elején gyorsan meg is fejelt egy triplával.

A Sopron sziszifuszi munkával kétszer is négy pontra csökkentette hátrányát, a nagyszünet előtt mégis néhány figyelmetlenség következtében pillanatok alatt ismét elhúzott a hazai csapat, Székely Norbert joggal volt dühös lányaira, hiszen épp a szünetre alakult ki az addigi legnagyobb különbség (48–37).

A harmadik negyedben előbb Amber Holt, majd Angel McCoughtry lendítette túl a nehézségeken a csapatot, a vendégek ekkor jó ritmusban kosárlabdáztak, először kényszerítették bele rendszeresen a vendéglátókat rosszul előkészített dobásokba, aminek köszönhetően a záró játékrészre háromra csökkent a különbség.

A negyedik negyedben nagyon rosszul kezdett a Sopron, de Krivacsevics Tijana kosaraival zárkózott a Sopron, sőt 73–72-nél egy pontra meg is közelítette riválisát, ekkor azonban elég volt egy elrontott támadás és két vélelmes játékvezetői ítélet, és Elisa Aguilar büntetőivel ismét a Rivas volt nyeregben.

A hajrára felőrölte a Sopron erejét a felzárkózás, Székely Norbert együttese 79–74-re kikapott, és negyedik vereségét szenvedte el a sorozatban.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 7. FORDULÓ
Rivas Ecópolis (spanyol)–MKB-Euroleasing Sopron 79–74 (24-17, 24-20, 16-24, 15-13)