Az ő együttese ugyanis 106–93-ra megnyerte a finálét a B-Beton Bonyhádi KSE ellen – utóbbi gárdáról tudni kell, hogy a férfibajnokság második vonalának egyetlen veretlenje, ezáltal természetesen vezeti az NB I B Nyugati csoportjának tabelláját.
Csakhogy a vendéglátóknál megannyi rutinos, első osztályt megjárt róka pattogtatott, és ezúttal a nagyobb tapasztalat diadalmaskodott. A döntő legjobbjának különdíját hazavivő Drahos Gábor, valamint a hozzá hasonlóan 25 pontig jutó Wehner Zoltán vezérletével a harmadik negyedben vitték dűlőre a dolgot a jászberényiek, akik 30–16-ra nyerték meg az utóbb döntő jelentőségűvé váló játékrészt. Sokat tett még hozzá a sikerhez a 14 pontos Godena Ferenc és Mészáros Richárd is – utóbbit választották meg a legjobb helyinek a négyes döntőn.
Az említetteken kívül Horváth Csabát és Likár Pétert is felvonultató Jászberény így örömet szerzett szurkolóinak, és a szép emlékű hokicsapat után talán újra lesz kikért szorítani a városban, mert a bajnokságban sem állnak messze a feljutástól Puskás Artúrék: jelenleg másodikok a szegediek mögött, de a két csapat mérlege egyforma. Hogy konkrétan cél-e az élvonal, arról a következőket mondta a már szakkommentátorként is dolgozó 33 éves hátvéd: „Bár átlagban csak heti másfél edzésünk van, amit tudunk, megteszünk érte. A többi már nem rajtunk múlik, meglátjuk, a városnak van-e rá igénye."
Egy biztos: a Magyar Kupában nemsokára vendégül láthatnak a jászberényiek egy A-csoportos együttest, mert a Hepp-kupában való sikeres szereplésükkel bejutottak a legjobb 16 közé – a 14 első osztályú gárda, valamint a bonyhádiak társaságában. Ők az ezüstérem mellett a legjobb utánpótláskorú játékosnak járó különdíjat vihették még haza Márkus Tamás révén, no meg a nagy csata emlékét, melyet így összegzett Puskás: „A hangulat nagyon jó volt, és szerencsére a meccs csak a végjátékban dőlt el, két kiállítás után, mert volt, amikor felment kicsit az adrenalinszint, de volt zsákolás, no meg sok hárompontos is, szóval minden szép és jó."