Kezdésnek majdnem húszpontos vereség a szlovákok otthonában

2008.08.13. 20:12
A magyar női kosárlabda-válogatott 66–47-es vereséget szenvedett az Európa-bajnoki selejtezők C-csoportjában. Az első félidőben még jól tartotta magát Rátgéber László együttese, a nagyszünet után azonban hengerelt a hazai pályán játszó szlovák válogatott.
Fegyverneky sem tudta kellőképpen segíteni a csapatot
Fotó: Meggyesi Bálint (NS-Archív)

Kiegyensúlyozott első negyeddel hangoltak a csapatok. Ekkor még nem lehetett sejteni, hogy nagy verést kap a magyar csapat Szlovákiában, a lengyelországi Európa-bajnokságért vívott selejtezők első körében. De így lett.

Pedig még a második negyed is rendben volt – már, ami a játékot és az eredményt illeti. Az első félidő összességében Vajda Anna és Bujdosó Nóra nyújtott kiemelkedő teljesítményt magyar oldalon. A két játékos összesen tizenhét ponttal tartotta a lelket a magyar csapatban.

A nagyszünet után aztán minden remény elszállt, gyakorlatilag csak egy csapat maradt a pályán, és ez sajnos nem Rátgéber László magyar válogatottja volt. A vége nem lehetett más, csakis vereség.

A kérdés csak a számszerű végeredmény volt. A negyedik negyedben teljesen összezuhanó magyarok végül tizenkilenc pontos verést kaptak.

Első hazai találkozóját augusztus 20-án, Pécsett Franciaország ellen játssza a magyar válogatott.

EB-SELEJTEZŐ

C-CSOPORT
SZLOVÁKIA–MAGYARORSZÁG 66–47 (13–14, 12–10, 18–11, 23–12)
Kassa, 1000 néző. V: Dmitriev (fehérorosz), Szczerba (lengyel)
SZLOVÁKIA: Borovicková 8, KUBATOVÁ 6/3, ZIRKOVÁ 20/18, Lasková 3/3, Jurcenková 2, Csere: Kupciková 8, Vynuchalová 5, HRICKOVÁ 9, Carnoká 2, Ruzicková, Oravcová, Fabianová 3/3
MAGYARORSZÁG: Semsei 4, FEGYVERNEKY 11/3, Bujdosó 7, VAJDA 17/6, Ujhelyi 4, Csere: Honti, Horti 4, Krivacsevics, Somogyi A., Vida, Köllő,
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–5. 8.p.: 8–7. 12. p.: 14–18. 15. p.: 19–18. 25. p.: 34–28. 29. p.: 41–30. 33. p.: 52–39. 37. p.: 59–41.
Rátgéber László, a magyarok szövetségi kapitánya: Sajnos a támadások szervezésében és a védőlepattanók megszerzésében mondtunk csődöt. A 47 dobott pont sok mindent elárul a teljesítményünkről...
Pokey Chatman, a szlovákok szövetségi kapitánya: Remek védekezésünknek köszönhetjük ezt a sikert. Az első félidőben látottakkal nem voltam elégedett, de a szünet után már egészen jól játszottunk.