(23-13, 22-20, 33-15, 25-26)

Székesfehérvár, 2800 néző. V: Bulanov (orosz), Cekov (bolgár)
ALBACOMP: NISAVICS 14, SPIVEY 14, Primc 2, YOUNGER 21/6, GÓBI 13/3. Cs: Stulga 8, Gáspár 2, BÓDI 22/18, Soós, Vincz, Wittmann 5/3, Szabó T. 2. Edző: Farkas Sándor
MADEIRA: M. Fernandes 6, Stewart 17/6, F. Fernandes 3, STEPHENS 30/6, Nwankwo 4. Cs: Camará 4, Freitas, Staskunas 8, Knezevics 2. Edző: Pep Claros
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4-4. 7. p.: 14-7. 13. p.: 26-23. 16. p.: 34-25. 23. p.: 52-38. 27. p.: 61-42. 33. p.: 86-50. 37. p.: 87-66
Továbbjutott: az Albacomp 185-154-es összesítéssel

Az első mérkőzésen idegenben két pont előnyt szerzett a fehérvári csapat, így a visszavágó képlete egyértelműnek tetszett: "csak" győzni kellett! A hazaiak azonban ennél többet akartak, jó játékkal biztos sikerrel kívánták megörvendeztetni hűséges szurkolóikat. Az elején ideges, kapkodó volt a játék, az első percekben a hazaiak is az ellenfél is sok hibával játszott. Nisavics pontjaival azonban tíz pont előnyt sikerült szerezni az első negyed végére. A folytatásban a portugálok kezdtek jobban, és majdnem kiegyenlítettek. Ekkor Góbi és Younger tartotta a hazaiaknál a frontot, feltűnt, hogy a pontgyáros Spiveynak nem igen ment a játék, ugyanakkor a szlovén Primc még a tiszta helyzeteket sem merte elvállalni. A nagyszünet után egy sebességi fokozattal feljebb kapcsolt az Albacomp, némi zavart csak az okozott, hogy Góbi begyűjtötte a negyedik személyi hibáját is. Nisavics azonban továbbra is kitűnően irányított, Younger és Bódi pedig jól "termelt". A záró játékrészben Bódi tovább ontotta a hárompontosokat, ekkor a biztos vezetés tudatában már többnyire csak a fiatalok voltak a pályán. Bemutatkozott Vincz és Szabó is, akik eddig még a bajnoki mérkőzéseken sem túl sűrűn jutottak szóhoz. Végül is fölényes győzelemmel jutottak be a középső főcsoport négyes döntőbe a helyenként jól játszó székesfehérváriak.

Mi valósult meg az elképzelésükből?
Matus Gábor, az Alba másodedzője:
Az irányítókat akartuk tartani, valamint a két erős fizikumú centert próbáltuk kizárni a palánk alól. Ebből csak az egyik valósult meg, a center sajnos sok pontot dobott, de végül így is biztosan győztünk.