Bár ünneprontók lennének

SAHIN TÓTH RÓBERT jelenti Charleroi-bólSAHIN TÓTH RÓBERT jelenti Charleroi-ból
2004.09.17. 22:15
Címkék
Kálmán László eddig huszonhét pontot helyezett el az ellenfelek kosarába - folytatás szombaton
Kálmán László eddig huszonhét pontot helyezett el az ellenfelek kosarába - folytatás szombaton
Kálmán László eddig huszonhét pontot helyezett el az ellenfelek kosarába - folytatás szombaton
Kálmán László eddig huszonhét pontot helyezett el az ellenfelek kosarába - folytatás szombaton
Kálmán László eddig huszonhét pontot helyezett el az ellenfelek kosarába - folytatás szombaton
Kálmán László eddig huszonhét pontot helyezett el az ellenfelek kosarába - folytatás szombaton
"Uraim, a reggelire még egy kicsit várniuk kell"- jelentette ki a Hotel Socatel bájos recepciósa. A helyzet az, hogy túlságosan gyors volt a csapat. Pontosabban hajnali repülőgép, amely pénteken hat órakor szállt fel Ferihegyről, hogy azután két óra múlva már Brüsszelben tegye le a magyar férfi kosárlabda-válogatottat. S minthogy a mieinkre váró buszút nem tartott tovább húsz percnél (a hatalmas belgiumi távolságok, ugye…), fél kilenckor már reggelihez készülődtek Sitkuék.
Ha már itt tartunk, az éhség átvitt értelemben is tetten érhető a társaságon, tudniillik ragyogó nyitány ide vagy oda, mindenképpen az újabb diadal bezsebelésére készül a gárda. Csak emlékeztetőül, a belgák elleni első találkozó remek alaphangot adott az Eb-középdöntőre, s ezen a németországi vereség - amely a mieink játéka alapján akár győzelem is lehetett volna - sem rontott, nem is beszélve az ukránok szerdai elkalapálásáról. Így fest a helyzet három kör után a C jelű négyesben, amelyben a szombati házigazda még nem kóstolt bele a sikerbe. Pedig Belgium egyáltalán nem rossz csapat, ezt a magyar játékosok közül többen is eskü alatt vallják, mi több, a nagy többség amondó, az "odavágó" 26 pontos győzelme azért nem tükrözi hűen az erőviszonyokat.
"Pakson fantasztikusan céloztunk, ha nem dobunk ilyen jól, talán tíz-tizenöt pont lett volna a két csapat közt - emlékezett vissza az injekciózott térdére jókora jeges zsákocskákat pakoló Mészáros Zalán. - Szívósan küzdött a rivális, minden egyes pontért meg kellett harcolnunk; aligha véletlen, hogy legutóbb a németek nem tudták anynyira megverni a belgákat, mint mi. Biztos vagyok benne, hogy a szombati meccs sem lesz könnyű, de érzek annyi erőt a csapatunkban, hogy idegenben is diadalmaskodni tudjon."
Mészáros egyébiránt amondó, a számolgatás helyett inkább nyerjék meg a soron következő két összecsapásukat, és akkor jövő szombaton már egy révbe ért alakulat utazhatna Ukrajnába. Aki esetleg nem tudná, a piros-fehér-zöld férfiegylet öt évvel ezelőtt szerepelt utoljára kontinensbajnokságon, azt megelőzően pedig kerek harminc esztendőn át kosarazott nélkülünk az európai elit. Elkélne az újabb siker, és a Zsoldos-sereg teszi is a dolgát, Mészáros Zalán szerint az a kulcs, hogy tucatnyi, hozzávetőleg azonos tudású játékos áll rendelkezésre. "Nálunk nincsenek sztárok, a tizenkét kosaras bármelyike előléphet főszereplővé - tette hozzá az Atomerőmű karmestere. - Kaposvárott Bencze Zoli húzta a csapatot, akiről kevesen gondolták volna, hogy húsz pontot dob az ukránoknak."
Mészáros szavait támasztja alá, hogy amíg legutóbb a centerek nyerték meg a derbit a magyaroknak, addig Belgium ellen inkább a mezőnysor villogott. Hogy szombat este Belgiumban újra változik-e a forgatókönyv, egyelőre nem sejthető, a lényeg, hogy Ukrajnához hasonlóan Magyarország is bevegye Charleroi-t. Ez esetben ünneprontók lehetnénk, hiszen péntektől vasárnapig a Vallon-fesztivál színhelye a kisváros.
Most mondják meg: olyan hatalmas óhaj, hogy szombat este mi, magyarok is örvendezhessünk?
A legponterősebb magyarok
NévMérk.-szám.PontPontátlag
Németh István33411.3
Báder Márton33311
Bencze Zoltán33210.7
Simon Balázs33210.7
Kálmán László3279
Az állás
1. Németország33244–1946
2. MAGYARORSZÁG321258–2195
3. Ukrajna312213–2524
4. Belgium 33212–2623
Legfrissebb hírek

Az olaszok nem akarnak indulni, az amerikai külügyminiszter szerint Irán részt vehet a vb-n

Foci vb 2026
34 perce

Gullit szerint a Bayern–PSG párharc győztese nyeri meg a budapesti BL-döntőt

Bajnokok Ligája
48 perce

Könnyebbség Artetának? A Newcastle egyik legjobbja nem játszik az Arsenal ellen

Angol labdarúgás
58 perce

Mihályvári-Farkas Viktória bronzérmes az ibizai 10 kilométeres versenyen

Úszás
1 órája

A Benficától Budapestig – Vilius Armalas megtalálta helyét az MTK-nál

Labdarúgó NB I
1 órája

Gyász: elhunyt Móré Imre

Labdarúgó NB I
1 órája

„Sokan jobb helyre vártak, de szerintem jót tesz nekem” – Máthé Dominik az Ohridba igazolásáról

Kézilabda
1 órája

„Ha Árminnak kellene beállnia, teljesen nyugodt lennék” – Arne Slot véleménye Pécsiről

Angol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik