Elkapta a ritmust a Körmend

FAZEKAS ERVINFAZEKAS ERVIN
2003.03.22. 22:21
Albacomp–Marc-Körmend83–86(25–9, 17–27, 21–26, 20–24)Székesfehérvár, 2500 néző. V: Faidt, KirályALBACOMP: Theisz (5), MOSELEY (14/12), Lukjanec (13), LAPOV (23/6), BENCZE Z. (12). Cs: Góbi (7), Boros (–), Halm (2), Matus (7/3). Edző: Sterbenz LászlóKÖRMEND: NÉMETH (13/9), TOROMAN (11/6), Trummer (9/9), MUJANOVICS (13/3), Grebenár (8). Cs: Hainje (2), TOYA (30/3). Edző: Zsebe FerencAz eredmény alakulása. 5. p.: 15–0. 15. p.: 34–19. 25. p.: 52–52. 35. p.: 72–72Kipontozódott: Bencze Z. (30. p.), Mujanovics (35. p.), Hainje (37. p.)Nagyon jól kezdtek a hazaiak, percek alatt jelentős előnyre tettek szert. A körmendieknek csak a 6. percben sikerült először a gyűrűbe találniuk. A folytatásban Moseley és Németh vívott nagy csatát egymással, ekkor még jobbára az amerikai hátvéd került ki győztesen a párharcokból. A második negyedben folytatódott az Albacomp fölénye, a 13. percben már húsz pont volt a különbség. Ekkorra azonban Lapov három, Bencze pedig már négy személyi hibát gyűjtött össze. A kényszerű csere törést okozott a hazaiak játékában, míg a Körmend egyre jobban belelendült és hét (!) hárompontossal egyből szorossá tette az eredményt a félidő végére. Aztán a fordulás után a vezetést is átvette, elsősorban a szlovák-ugandai karmester, Toya nagyszerű teljesítményének betudhatóan. A vendégek zónavédekezése nem ízlett a fehérváriaknak. A körmendi palánk alatt a hazaiak egyik legjobbjával szemben szabálytalankodtak, óriási meglepetésre azonban Faidt játékvezető Bencze ellen ítélt, így a hazai center kipontozódott. A végjátékban döntetlen állásnál az utolsó másodpercben dobott hárompontosával végül is nyert a vendégcsapat.Mestermérleg
Sterbenz László:
– A Körmend, ha elkapja a ritmust, életveszélyes. A második negyedtől elkapta. Mi ritmus nélkül játszottunk a zóna ellen. A végén a szerencse is elpártolt tőlünk.
Zsebe Ferenc: – Az Albacomp riválisai felajánlhatnának némi prémiumot nekünk. A tizenharmadik percben azt hittem, hogy olyan nagy zakót kapunk, mint Debrecenben. De ezúttal nem zuhantunk össze.