Férfi NB I B - Rugalmas versenyszabályok?

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2003.02.12. 22:58
Címkék
Miután az érvényes versenykiírás alapján a férfiak NB I B-csoportos sorozatából mindössze egyetlen csapat harcolhatja ki a feljutást, ezért már az alapszakaszban megnövekedett a rangadók jelentősége. A Piros csoportban a Marso-Isobau Nyíregyházi KK egy győzelemnyi előnnyel várta salgótarjáni fellépését, amelyet a múlt pénteken hat ponttal (7872) elvesztett. A tavaly még élvonalbeli szabolcsi alakulat ezzel a nyolc forduló óta tartó veretlenségétől búcsúzott, mégsem elsősorban emiatt dühösek a vezetői.
"A mérkőzés eredetileg február nyolcadikára volt kiírva, és a versenyszabályzat alapján a salgótarjániak már akkor jogszerűtlenül jártak el, amikor beleegyezésünk nélkül egy nappal előrehozták azt – kezdte a történtek ismertetését Makrai László ügyvezető. – Ezt már csak-csak megemésztettük, ám közbejött a nagy havazás, ami miatt egyetlen utazási szolgáltató sem vállalta, hogy csütörtökön, vagyis a találkozót megelőző napon elindul velünk a több mint kétszáz kilométeres útra. Ellenfelünk vezetői nem méltányolták halasztási kérelmünket, és ez esetben az alszövetség is azon az állásponton volt: a két fél beleegyezése nélkül nem járul hozzá az új időponthoz. Így aztán a meccs napjának reggelén tudtuk meg, hogy mégis játszanunk kell, és mintegy hétórás utazást követően ezt meg is tettük. A tarjániak egyébként azzal érveltek, hogy hétfőn már nincs szabad időpont a sportcsarnokban. Nos, mi utánajártunk, és a hét első napján délután fél öt és hat óra között éppen a kosárlabdázók tartottak edzést a létesítményben… Mindez persze a sportszerűség íratlan szabályainak felrúgása, amit figyelmen kívül is hagyhatunk, sokkal nyomósabb érv, hogy ellenfelünk versenyszabályzat-ellenesen járt el. És akkor arról még nem is szóltunk, hogy a találkozót az a tiszaújvárosi bírópáros vezette, amely három évre visszamenőleg valamennyi tarjáni rendezésű felkészülési tornán a hazaiak szolgálatára állt…”Ez tehát a nyíregyháziak álláspontja az eset kapcsán, amelyhez Makrai annyit még hozzátett: tavaly ők is hasonló cipőben jártak, amikor a csarnokuk elfoglaltsága miatt nem tudtak új időpontot találni a Kaposvár elleni mérkőzésüknek. Ekkor az illetékes szerv hallani sem akart új időpontról, hanem kötelezte az NYKK vezetését, hogy húsz kilométeres körzetben egy másik termet hitelesítsen és biztosítson a találkozó megrendezéséhez, no és emlékezhetünk a múlt szombatra kiírt Dombóvár–Atomerőmű A-csoportos találkozóra, amely annak ellenére elmaradt, hogy a házigazda játszani akart.A jelek szerint ebben az esztendőben már rugalmasabbak a szabályok…
Legfrissebb hírek

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 perce

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
16 perce

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
29 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
42 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
48 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
58 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik