(19–21, 29–16, 21–20, 19–22)

Székesfehérvár, 2000 néző. V: dr. Valovics, Bognár
ALBACOMP: Matus (1), MOSELEY (18/9), HART (16/6), Góbi (12), Lapov (13). Cs: Halm (7/3), THEISZ (7), Bencze Z. (14). Edző: Sterbenz László
DEBRECEN: Fodor M. (9/3), LEE (25/15), GREEN (22/3), Boldizsár (4), Gémes (3). Cs: Tóth G. (14/9), Ádám (2), Lakatos P. (–). Edző: Ráthonyi Tamás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–8. 14. p.: 30–29. 24. p.: 53–47. 26. p.: 61–50. 36. p.: 81–65. 38. p.: 85–68

Theisz Péter (a labdával) nagyszerű teljesítménnyel tért vissza az Albacompba
"Boros sérülés, Theisz pedig betegség miatt hiányzott huzamosabb ideig a közös munkából, viszont most már nagyjából egészségesek, és szükség esetén hadra foghatóak” – mondta Sterbenz László, a hazaiak mestere a mérkőzés előtt.
Odaát sem volt felhőtlen a hangulat. "Bukva sérülése okozott gondot, a bosnyák center nem is tudja vállalni a játékot. Ennek ellenére nem adjuk fel” – közölte bizakodóan Ráthonyi Tamás a mérkőzés bevezetőjeként. Egy Lee-dupla és egy -tripla, és máris 5–0-ra vezettek a Vadkakasok. Ezután ébredtek csak fel a hazaiak, és gyors akciókkal fordítottak. Különösen Góbi remekelt ekkor, egymás után négy duplát szerzett. Lee, ami a kezébe került, rádobta, találni azonban egyszer sem talált. Egyre többet hibáztak azonban a fehérváriak, amit a Debrecen kihasznált, és a negyed végére átvette a vezetést. A második tíz percben felváltva estek a kosarak, a hazaiak azonban Theisz irányításával és Bencze ügyes kosaraival ismét fordítottak, sőt a nagyszünetre 11 pontosra nőtt az Alba előnye. A fordulás után mindkét csapat szigorúan védekezett, és ezáltal több hibára késztette ellenfelét. Szép megmozdulásokat is lehetett azonban látni, elsősorban Hart és Green részéről. Nem csökkent a tempó, nagy elánnal küzdött mindkét csapat, hibák és ragyogó megoldások váltogatták egymást. A baki a vendégek játékában volt több, szép megoldások pedig a hazaiak oldalán, nem csoda, hogy 16 ponttal elhúzott az Albacomp. Az utolsó percekre egyre keményebb lett a játék, sok volt a szabálytalanság, a játékvezetők azonban csak ritkán avatkoztak közbe.

Mestermérleg
Sterbenz László: – Két meccsre is elegendő védekezési hibát követtünk el.
Ráthonyi Tamás: – Igazi center nélkül tisztes eredményt értünk el. Van esélyünk a visszavágón.