Női kézi BL: „Ez egy álom! Megcsináltuk! Ott vagyunk a final fourban!”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2018.04.15. 10:11
A Győri Audi ETO kettős győzelemmel jutott be a Buducsnoszt Podgoricával szemben a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjébe. A hazai, 30–28-ra megnyert mérkőzés után a csapat kapusa, Kari Aalvik Grimsbö és a szezon felénél az Érdtől kölcsönbe érkező jobbátlövő, Mireya González beszélt az NSO Tv-nek többek között az érzéseiről, s arról, miért fontos, hogy a játékosok folyamatosan mosolyognak a pályán. 

Anne Mette Hansen, a Győr balátlövője: „Félni ugyan nem féltünk az ellenféltől, de tudtuk, hogy kemény mérkőzésre lesz kilátás. Szívós csapattal találkoztunk, a Buducsnoszt a hatvan perc alatt nem kevés problémát okozott nekünk. Nem a legszebb arcunkat mutattuk, de a küzdőszellemünk kifogástalan volt, és a továbbjutás után személy szerint most már azért izgulhatok, milyen érzés lesz a Bajnokok Ligája négyes döntőjében szerepelni.”

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 30–28 (15–15)
Győr, 5238 néző. V: Christiansen, Hansen (dánok)
GYŐR: Grimsbö – Knedlíková, M. Gonzalez 3, GÖRBICZ 11 (9), Broch 3, AMORIM 4, Puhalák 2. Csere: KISS É. (kapus), Hansen 4, Althaus, Bódi 2, Fodor 1. Edző: Ambros Martín
PODGORICA: Zoqbi – Konatar 3, Premovics, RAICSEVICS 9 (3), BRNOVICS 6, Jaukovics 3, Pavicsevics 2. Csere: Babovics, Batinovic (kapusok), Pletikosic 1, Laslo 1, Ujkics 3, Godec. Edző: Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–3. 12. p.: 8–6. 16. p.: 8–10. 23. p.: 11–11. 26. p.: 13–12. 28. p.: 13–15. 36. p.: 18–19. 44. p.: 23–21. 49. p.: 24–24. 53. p.: 25–26. 57. p.: 28–27
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 10/9, ill. 5/3
MESTERMÉRLEG
Ambros Martín
: – Az idény sok akadályt gördített elénk, de ezeket eddig sikerrel vettük. Utolsó hazai BL-mérkőzésemen a legfontosabb célt teljesítettük, feladatunk most már minél jobban felkészülni a négyes döntőre és a bajnokság befejezésére.
Dragan Adzsics: – Örülök, hogy nagyszerű ellenféllel szemben voltunk képesek ilyen jó mérkőzésre.

Továbbjutott: a Győr, kettős győzelemmel, 56–48-as összesítéssel

NŐI KÉZILABDA BL, NEGYEDDÖNTŐ
Buducsnoszt (montenegrói)–Győri Audi ETO20–2628–3048–56
FTC-Rail Cargo Hungaria–Rosztov-Don (orosz)29–3122–32

51–63

FC Midtjylland (dán)–Vardar Szkopje (macedón)23–2425–3248–56
CSM Bucuresti (román)–Metz (francia)34–21ápr. 15., 17.00

 

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
Tegnap, 11:29

Kézi BL: elkészültek a csoportkör kalapjai – a Győr, az FTC, a Veszprém és a Szeged is várja ellenfeleit

Kézilabda
2026.06.25. 13:05

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

Felért a Győr szintjére a francia sztárcsapat – bemutatjuk a BL-győztes Metzet

Képes Sport
2026.06.16. 07:41
Ezek is érdekelhetik