Női kézi BL: erődemonstrációt tartott a Bukarest

2018.04.06. 21:00
A bukarestiek óriási lépést tettek a négyes döntő felé (Fotó: Twitter)
A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a Vardar Szkopje fordulatos meccsen 24–23-ra győzött az FC Midtjylland otthonában, míg a CSM Bucuresti végtelenül magabiztosan 34–21-re nyert a Metz ellen.

A CSM Bucuresti a negyeddöntő előtt menesztette vezetőedzőjét, Helle Thomsent, és Per Johanssont ültette a helyére, aki tavaly szintén a negyeddöntő előtt vette át a román együttes irányítását. A románok akkor a Ferencvárost kiejtve bejutottak a final fourba, ahol a harmadik helyet szerezték meg. A bukarestiek vezetősége alighanem abban bízott, hogy a svéd szakember ezúttal is négy közé vezeti a csapatot, és az első mérkőzés alapján meg is van erre minden esély.

A Metz az első félidő felénél ugyan egy gólra megközelítette a hazaiakat (köszönhetően a pazar lövőformát mutató Ana Grosnak), ám a Bukarest nem engedte a további zárkózást, a szünetben már 19–13-ra vezetett. A románok a második játékrészben is az első félidő végén bemutatott remek védekezést vették elő, a kapujuk több mint tíz percig érintetlen maradt. A hazaiak később már 14 góllal is vezettek (31–17), és a végén sem engedtek ki, 34–21-re nyertek.

A másik mai negyeddöntőben remekül kezdett a több játékosát sérülés vagy gyermekáldás miatt nélkülöző Midtjylland, az első félidőben már 16–12-re vezetett, és sokáig három gól körüli előnyben játszott a Vardar Szkopje ellen. Úgy tűnt, akár hazai siker is születhet, de a második félidőben rákapcsolt a Dragana Cvijics és Andrea Lekics vezette macedón sztárgárda. A 41. perctől hat megválaszolatlan gólt lőtt a Vardar, amely az 58. percben is vezetett hárommal, de a dánok szorossá tették a végét, így a Szkopje „csak” 24–23-ra győzött.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FC Midtjylland (dán)–Vardar Szkopje(macedón) 23–24 (16–13)
Ld:
Neagu 10, Gulldén 7, Kurtovic 5, ill. Gros 9, Luciano, Smits 3-3

CSM Bucuresti (román)–Metz (francia) 34–21 (19–13)
Ld:
Friis, Kristiansen 6-6, ill. Cvijics 8, Lekics 6

BL-NEGYEDDÖNTŐ
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Győri Audi ETO ápr. 7., 19.00 ápr. 14., 19.00
FTC-Rail Cargo Hungaria–Rosztov-Don (orosz) ápr. 7., 17.00 ápr. 14., 15.00
FC Midtjylland (dán)–Vardar Szkopje (macedón) 23–24 ápr. 14., 17.00
CSM Bucuresti (román)–Metz (francia) 34–21 ápr. 15., 17.00
Az elöl álló csapatok kezdik otthon a párharcot. Az időpontok magyarországi idő szerint értendőek. A negyeddöntő győztesei bejutnak a budapesti négyes döntőbe (május 11-12.).