Hiányzókkal is könnyedén: fél lábbal a final fourban a Győr

2018.04.07. 18:51
Győri öröm: tartalékosan is simán nyert Podgoricában a magyar csapat (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a tartalékosan felálló Győri Audi ETO KC simán, 26–20-ra nyert a montenegrói Buducsnoszt Podgorica otthonában, és ezzel nagy lépést tett a final fourba jutás felé.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

BUDUCSNOSZT PODGORICA (MONTENEGRÓI)–GYŐRI AUDI ETO KC 20–26 (9–12)
Podgorica, 2000 néző. V: Leszczynski, Piechota (lengyelek)
BUDUCSNOSZT: Zoqbi de Paula – Ujkics 1, Pletikosic 2, Brnovics 2, Jaukovics 2, RAICSEVICS 9 (7), Pavicsevics 1. Csere: Marinovics, Batinovic (kapusok), Godec, Grbics, Premovics 1, Konatar 2. Edző: Dragan Adzsics
GYŐR: KISS É. – Bódi 2, M. González 3, GÖRBICZ 8 (6), Althaus 2, AMORIM 8, Puhalák. Csere: Grimsbö (kapus), Hansen, Broch 2, Fodor, Knedlíková 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. p.: 0–3. 11. p.: 4–4. 18. p.: 5–7. 24. p.: 5–11. 40. p: 11–14. 44. p.: 12–18. 52. p.: 16–20. 57. p.: 19–24.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 10/7, ill. 7/6
Ambros Martín:
– Jó kis küzdelem volt, de nem nevezném könnyű mérkőzésnek. Végig koncentráltunk, főleg akkor, mikor feljött az ellenfél, de pontosan ezt kellett csinálnunk, ha jó eredményt akartunk elérni Podgoricában. Amorim és Görbicz a csapat élére állt, emellett szerencsénk is volt. Elégedett vagyok a játékkal, de ugyanilyen komolyan kell vennünk a hazai visszavágót is.

Korábban
FTC-Rail Cargo Hungaria–Rosztov-Don (orosz) 29–31 (15–16)
Pénteken játszották

FC Midtjylland (dán)–Vardar Szkopje (macedón) 23–24 (16–13)
CSM Bucuresti (román)–Metz (francia) 34–21 (19–13)

Nem a legjobb előjelekkel készült a Győr a Buducsnoszt elleni BL-negyeddöntő első felvonására, hiszen Nora Mörk, Tomori Zsuzsanna és a Magyar Kupa négyes döntőjét bokasérülés miatt kihagyó Stine Oftedal sem tudta vállalni a játékot Podgoricában, ráadásul Nycke Groot is kidőlt a csütörtöki edzésen, így igencsak „szedett-vedett” csapattal utazott el Montenegróba a magyar együttes.

Aggodalomra azért nem volt különösebb ok, mert az ETO még így is esélyesebbnek számított a megfiatalított házigazda ellen, és ezt már a mérkőzés elején bizonyították Ambros Martín lányai: a pályafutása első BL-meccsét játszó Mireya González pazarul, két góllal kezdte az összecsapást, majd Görbicz is betalált, a hazaiakat pedig sikerült bő hat percen keresztül „csöndben” tartani.

Ehhez Kiss Éva remek védéseire is szükség volt, ekkor azonban jött egy kisebb holtpont, amit a Buducsnoszt kihasznált, és még a vezetést is megszerezte. A Győrnek több sem kellett, egy hetes sorozattal sokkolta a hazaiakat, bár a játékrész hajrájára némileg kozmetikázott a montenegrói együttes (9–12).

A fordulás után még jobban rákapcsoltak a győriek, Amorim tarthatatlannak bizonyult, míg a hazaiak legjobbja, Milena Raicsevics – kilenc góllal zárt, csapata góljainak közel felét ő jegyezte... – egyre jobban elfáradt, a hajrában látványosan kijött, hogy nem nagyon tudták pihentetni.

Az Amorimhoz hasonlóan nyolc találattal záró Görbicz Anita a kiszolgálásban is jeleskedett, jobbnál jobb passzokkal szolgálta ki a társait, az utolsó percekben pedig a kétbeállós játékra való átállás is jó húzásnak bizonyult. Az i-re végül Anja Althaus és Görbicz gólja, illetve Kari Aalvik Grimsbö utolsó másodpercekben történő hetesvédése tette fel a pontot, a Győr 26–20-as győzelmével nagy lépést tett a final four felé!

BL-NEGYEDDÖNTŐ
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Győri Audi ETO20–26ápr. 14., 19.00
FTC-Rail Cargo Hungaria–Rosztov-Don (orosz)29–31ápr. 14., 15.00
FC Midtjylland (dán)–Vardar Szkopje (macedón)23–24ápr. 14., 17.00
CSM Bucuresti (román)–Metz (francia)34–21ápr. 15., 17.00
Az elöl álló csapatok kezdik otthon a párharcot. Az időpontok magyarországi idő szerint értendőek.A negyeddöntő győztesei bejutnak a budapesti négyes döntőbe (május 12–13.).

Május 13., 18.00: döntő

60. perc: Premovicsot lökték el, hetes és kiállítás, a kapuba Grimsbö érkezik, és stílszerűen kivédi a büntetőt. Ezzel vége a meccsnek, a Győr 26–20-as győzelmével nagy lépést tett a final four felé!
60. perc: Broch harcol ki hetest az utolsó percbe belépve, Görbicz pedig nem hibázik. 20–26
59. perc:
A lelátón zúg a „Hajrá, ETO!”, ezt Kiss Éva újabb védéssel, a tizedikkel köszöni meg.
58. perc: Hansen a kapufára, Althaus viszont a kapuba lő. Itt az utolsó hazai időkérés. 20–25
58. perc: Amorim
három embert pattintott le magáról, de Pavicsevics is szépen csinálta válaszként. Beindult a gólgyártás. 20–24
57. perc: Broch fordult be nagyszerűen, de Pletikosic gyorsan válaszolt. 19–23
56. perc: Raicsevics ezúttal túljár Grimsbö eszén hetesből. 18–22
55. perc: Két beálló, és ez meghozza az eredményt, Althaus iratkozik fel a gólszerzők közé. 17–22
55. perc: Raicsevics
hosszú idő után villan. AmbrosMartín időt kér, ez már érett. 17–21
54. perc: Pláne, mert a túloldalt befújják a hetest, Görbicz belövi. Ez kellett! 16–21
53. perc: Még egy eladott labda, Raicsevics nagy helyzetben hibázik, de most a győriek mormolhatnak el egy köszönömöt a lengyeleknek...
52. perc: Mireya González egy végigjátszott akció végén kapu fölé durrant, Konatar pedig büntet... 16–20
51. perc: Konatar csípett el egy keresztpasszt, Brnovics viszont elejti a labdát, ismét a Győr jöhet.
50. perc: Raicsevics lábához ment a passz, Amorim sem ad jobbat, visszajön ötre a Buducsnoszt. 15–20
49. perc: Jaukovics válaszol, majd kimarad a következő győri akció. 14–20
48. perc:
Az eddigi legnagyobb különbség, Amorim vitte végig, mintha csak egy NFL-meccsen lenne. 13–20
47. perc: Konatar élete első BL-góljával büntet, de Amorim rögtön válaszol – mondani sem kell, Görbicz passza után. 13–19
46. perc: Kezd szétesni a Buducsnoszt, Althaust lökte el teljesen feleslegesen Brnovics, két perc! Görbicz nagyon nagy passzt dobott bal szélre, Fodor befejezése az egyedüli hibapont.
44. perc: Raicsevics kezd fáradni, most ütközik ki, hogy nem nagyon tudják pihentetni. Amorim kegyetlen, már öt gólnál jár a brazil egy remek Görbicz-ütempassz után. 12–18
43. perc: Gyors gólváltás, Amorim, majd Brnovics. 12–17
42. perc:
Ez most nagy butaság volt Puhaláktól, a kiszorított helyzetben lévő Premoviccsal szemben szabálytalankodott, két perc és hetes. Raicsevics mikor máskor hibázna, Grimsbö véd!
41. perc: Nagyszerű passz Görbicztől, és remek befejezés Bóditól, aki nem sokkal utána ismét betalál, pazar győri játék! Hazai időkérés a válasz. 11–16
40. perc: Brnovics lövését védi lábbal Kiss Éva, Hansen viszont hagyta magát betolni, és faultolta a montenegróit, hetes! Raicsevics hatból hat! 11–14
39. perc: Ez már jobban fejeződik be, Görbicz átlövésből növeli az előnyt! 10–14
38. perc: Passzívra kényszeríti a Buducsnosztot a Győr, nem is jut el lövésig a hazai csapat. A támadás elakad, de Puhalák visszaszerzi a labdát.
37. perc: Puhalák talál be a bal szélről berobbanva, sajnos rálépett a vonalra, így nem adják meg a gólt.
36. perc: Kisebb visszarántás, de nagyszerű győri védekezés, amit Kiss Éva koronáz meg egy pazar védéssel.
35. perc: Mireya González javít, remek átlövésgóllal növeli az előnyt. 10–13
33. perc: Mireya González passzolt rosszul Bódihoz, de hiába marad ki egy újabb hazai lehetőség, a lengyel játékvezetők (újabb) érthetetlen döntése után elakad a győri akció.
32. perc: Amorim lövése nem talált utat a kapuba, szerencsére Jaukovics földön fekve nem tudott igazán jól lőni.

31. perc: JÖN A FOLYTATÁS! Sokáig sikerül tartani a montenegróiakat, ám a kiegészülés után nagyon könnyen elengedték a győriek Raicsevicset, aki a kiharcolt hetest értékesítette. 10–12
30. perc:
Ismét lehozza a kapust a magyar csapat, Fodornak sikerül is kijátszani bal szélre a labdát, de éles volt a szög. Gyorsan visszaszerezte a labdát a Győr, de az utolsó passz nem sikerül, azonban így is 12–9-es győri vezetéssel vonulnak pihenőre a csapatok!
29. perc: Puhalák megmozdulása hetest és kiállítást ér, Raicsevics ezúttal is túljár a győri kapus eszén. Ambros Martín most kér időt. 9–12
29. perc: Knedlíková remek helyzetfelismeréssel pattint a rövidbe. 8–12
28. perc:
Újabb eladott labda, Ujkics egy az egyben vihette a labdát, és nem hibázott. 8–11
27. perc: Görbicz visszarántását érthetetlen módon elengedték, de legalább kiegészül a Győr. Ezt az időközben a kapuba visszaálló Kiss Éva koronázza meg egy védéssel.
26. perc: Ambros Martín támadásban lehozta a kapust,ezt azonban nem sikerült kihasználni, a Buducsnoszt pedig újabb heteshez jut, és talál be. 7–11
25. perc: Fodor is kap egy két perces kiállítást, öt öt ellen a felek jelenleg. Raicsevics vetődött be nagyszerűen két ember közé, ez hetest ér. A kapuban Grimsbö, de megszakad a hazai góltalanság. 6–11
24. perc: Egy itt, egy ott maradt ki, majd itt a második kiállítás, Premovics ütötte meg Fodort. Görbicz hetesből ismét betalál, sorozatban hét győri gól válasz nélkül! 5–11
22. perc:
Kiegészül a Buducsnoszt, de hiába a szép ejtés, a léc a Győrrel van.
21. perc:
Ezúttal Kiss Évának sem kellett játékba avatkoznia, jól zárt a győri védelem, elöl pedig Broch harcolt ki újabb hetest. Görbicz nem hibázik, hiába jött be Marinovics a kapuba. 5–10
20. perc:
Eredménye egyelőre nincs, Kiss Éva hárít, ráadásul itt az első kiállítás, Jaukovics ül le két percre. Gyorsan kihasználja a Győr az emberelőnyt, Amorim jött lendületből, és lőtt a bal alsóba. 5–9
19. perc:
Raicsevics nem tudja megtörni a magyar gólsorozatot, Görbicz viszont hetesből meghosszabbítja azt. Montenegrói időkérés. 5–8
18. perc: Újabb Kiss Éva-védés, Amorim pedig másodpercekkel később betalál, kezd ismét lendületbe jönni a Győr. 5–7
17. perc: Ujkics jobb szélről leadott lövése nem talál kaput, a túloldalt Broch fordult le, és lőtt gólt. Először sikerült megjátszani a beállót. 5–6
16. perc: Mireya González szép testcselét megették a hazaiak, Görbicz ezúttal nem hibázza el a hetest, és megtöri a magyar gólcsendet. 5–5
14. perc: A túloldalt is hetes, Brnovics került földre, Raicsevics nem hibázik, először vezet a Buducsnoszt a mérkőzésen. 5–4
13. perc: Görbicz passzolt Hansenhez, akit földre vittek, a hetest Görbicz mellépattintja...
13. perc:
Az előző gólt szerző Jaukovics átlövését Kiss Éva hárítja szépen.
12. perc: Amorim hiába lőtt a kapuba, Broch ellen fújtak a lengyel játékvezetők.
11. perc:
A passzív miatt ellövi a magyar csapat, talán túlságosan is korán, majd egy szokásos Buducsnoszt-figura végződik góllal, ezt csúnyán megették a győri lányok... 4–4
9. perc: Pletikosic ezt szépen csinálta, futtából lőtt a jobb sarokba, a kapufa is besegített. 3–4
8. perc: Raicsevics-gól, a túloldalt Görbicz forgácsolja szét a kapufát. 2–4
7. perc: Hat és fél perc elteltével itt az első hazai gól, Brnovics fordult be nagyszerűen, Amorim viszont rögtön válaszol. 1–4
6. perc: Kiss Éván hetesből sem tudnak kifogni, Görbicz lövése pedig megpattan, és a kapuba kerül. Jó kezdés! 0–3
5. perc: Amorim játszotta tovább, Mireya González pedig a második gólját is megszerzi, remekül engedte el a kezét! 0–2
4. perc:
Raicsevics estében játssza tovább, Kiss Éva viszont újabb remek védést mutatott be.
3. perc: Csattanós győri kapufa, de hiába marad a magyar csapatnál a labda, egy rossz keresztpassz után a montenegróiak jöhetnek.
2. perc: Hátul pedig rögtön az első bravúr, Kiss Éva véd ziccert, elöl ezúttal nincs gól, a lengyel játékvezetők nem fújtak közbe a kisebb lökésnél.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
Magyar támadással indult a találkozó, türelmes passzolgatást Mireya González karrierje első BL-mérkőzését góllal indítja. 0–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Kilenc. Ennyiszer találkozott már a Győri Audi ETO a Buducsnoszt Podgoricával úgy, hogy a magyar együttes kispadján Ambros Martín ült. A spanyol tréner jól ismerheti tehát a győzelem receptjét a montenegróiak ellen, hiszen az említett kilenc alkalomból hatszor sikerre vezette csapatát, kétszer döntetlent játszott és csak egyszer szenvedett vereséget, igaz, akkor éppen Podgoricában. A legfontosabb azonban, hogy a ki-ki meccseket rendre be tudta húzni, például a 2014-es Bajnokok Ligája-döntőt (27–21), majd a 2016-os (21–20) és 2017-es elődöntőt (26–20) is a budapesti final fourban. Azt sem lehet állítani, hogy ne tudná a választ arra a Győr, hogyan kell nyerni a Moracsa-csarnokban, a 2012–2013-es idény középdöntőjében ugyanis egyszer már sikerült (22–21) neki.

Magyar szempontból azért sem kell túlaggódni a szombati meccset, mert a megfiatalított Buducsnoszt még ha lelkes és elszánt is, ebben az idényben azért nem olyan félelmetes ellenfél, mint az elmúlt években, hazai pályán sem: a középdöntőben például a Ferencvárosnak (24–23) és a Vardar Szkopjénak (30–25) is sikerült nyernie Montenegróban.

„Van egy kis hendikepünk a Buducsnoszttal szemben, hiszen amíg mi két kemény kupameccsen vagyunk túl, neki két hete volt arra, hogy csak ellenünk készüljön – mondta még az elutazás előtt Ambros Martín a Nemzeti Sportnak. – De nem akarunk mentegetőzni, nyernünk kell akkor is, ha nem vagyunk a legjobb erőben. Fontos és különleges volt, ahogyan megnyertük a kupát, tavaly a Ferencváros győzött egy hetessel, ezúttal pedig mi. Egy éve katasztrófaként fogtuk fel, most pedig nagyon boldogok voltunk, a csapatszellem csak erősödött, míg a célok nem változtak."

„A régi és az új Buducsnoszt között a különbség csak a játékosok nevében van, ugyanabban a szellemben küzdenek – főleg otthon, ahol nagyon nehéz játszani és győzni ellenük, ám nem lehetetlen, a Fradinak és a Vardarnak is sikerült. Mindig száz százalékot adnak bele, ez az egyik fő erősségük, és persze a kemény védekezés, amelyben egészen a határig, sőt, még azon is túl mennek. Az irányító Milena Raicsevicsre és a balátlövő Djurdjina Jaukovicsra nagyon kell figyelnünk, ugyanakkor a beálló posztján sem gyengék.”