A Győri ETO kettős győzelemmel jutott a négyes döntőbe

2018.04.14. 18:54
A címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán 30–28-ra nyert a Buducsnoszt Podgorica ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott be a budapesti négyes döntőbe (május 12–13).
Yvette Brochot nem kímélték a vendégjátékosok (Fotók: Török Attila)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
Yvette Brochot nem kímélték a vendégjátékosok (Fotók: Török Attila) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 30–28 (15–15)
Győr, 5238 néző. V: Christiansen, Hansen (dánok)
GYŐR: Grimsbö – Knedliková, M. Gonzalez 3, GÖRBICZ 11 (9), Broch 3, AMORIM 4, Puhalák 2. Csere: KISS É. (kapus), Hansen 4, Althaus, Bódi 2, Fodor 1. Edző: Ambros Martín
PODGORICA: Zoqbi – Konatar 3, Premovics, RAICSEVICS 9 (3), BRNOVICS 6, Jaukovics 3, Pavicsevics 2. Csere: Babovics, Batinovic (kapusok), Pletikosic 1, Laslo 1, Ujkics 3, Godec. Edző: Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–3. 12. p.: 8–6. 16. p.: 8–10. 23. p.: 11–11. 26. p.: 13–12. 28. p.: 13–15. 36. p.: 18–19. 44. p.: 23–21. 49. p.: 24–24. 53. p.: 25–26. 57. p.: 28–27
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 10/9, ill. 5/3
Ambros Martín
: – Az idény sok akadályt gördített elénk, de ezeket eddig sikerrel vettük. Utolsó hazai BL-mérkőzésemen a legfontosabb célt teljesítettük, feladatunk most már minél jobban felkészülni a négyes döntőre és a bajnokság befejezésére.
Dragan Adzsics: – Örülök, hogy nagyszerű ellenféllel szemben voltunk képesek ilyen jó mérkőzésre.

Továbbjutott: a Győr, kettős győzelemmel, 56–48-as összesítéssel

Hatgólos előnye birtokában nyugodtan kézilabdázhatott az ETO, és az első 12 percben nem is volt gond. Mireya González és Yvette Broch nagyon hasznosan játszott, Görbicz Anita hiba nélkül értékesítette a hétmétereseket.

Aztán 8–6-os vezetés után következett egy nyolcperces győri gólcsend, amely alatt 11–8-ra fordított a fiatal, ám annál lelkesebb csapattal érkező Buducsnoszt. Főleg a vendégek 20 éves beállója, Tatjana Brnovics volt elemében, de a Görbiczcel szemben néhány éve csúnyán szabálytalankodó, emiatt folyamatosan pfujolt Milena Raicseviccsel is meggyűlt a hazaiak baja.

Ambros Martín időkérése után mindenesetre kijött a gödörből a Győr, jó hajrával és Görbicz időn túli büntetőjével döntetlenre hozta az első játékrészt (15–15).

A második félidőre Kiss Éva érkezett a győri kapuba, jobban ment neki a védés, mint Kari Aalvik Grimsbőnek, de a védekezés előtte sem volt az igazi. A Győr így nem tudott elhúzni, sőt, a Buducsnoszt hét perccel a vége előtt újra átvette a vezetést.

A hajrában aztán az addig inkább csak erőlködő Anne Mette Hansen lőtt két gólt, a kapuba visszatérő Grimsbö bemutatott néhány bravúrt, a 18 éves Fodor Csenge is betalált, így sikerült hazai pályán is legyűrni a becsülettel küzdő montenegrói csapatot – Tomori Zsuzsanna, Nycke Groot, Nora Mörk és Stine Oftedal nélkül. 30–28

A Rába-parti együttes sorozatban harmadszor lesz ott a BL négyes döntőjében, a legutóbbi két alkalommal döntőt játszott ott.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Az utolsó perc elején Ambros Martín időt kér. „Meg kell nyernünk ezt a meccset” – ordítja. Nem sikerül gólt szerezni, jön a montenegrói időkérés. Grimsbö védi Raicsevics lövését, megvan a kipattanó. Hansen góljával zárul a mérkőzés. Kettős győzelemmel jut négyes döntőbe a Győr. 30–28
59. perc:
Az újabb Buducsnoszt-büntetőhöz Raicsevics áll oda, és ő nem hibázik. 29–28
58. perc:
A 18 éves Fodor Csenge gyűjt be egy kipattanót, majd bevágja. 29–27
57. perc:
Raicsevics a két kezét az égnek emeli, így ünnepli, hogy hetest harcolt ki. Laslo próbálkozását azonban Grimsbö a bal karjával hárítja. Marad is a kapuban.
56. perc: Raicsevics
megoldja egyedül, átlövésből egyenlít. Hansen erőszakos, gól a jutalma. 28–27
55. perc:
Kiss Éva hárít egy százszázalékos helyzetet. Aztán a mieink és a vendégek is eladják a labdát. Bódi a szélről nem hibázik. 27–26
54. perc: Görbicz
büntetőből egyenlít. 26–26
53. perc:
Újabb győri labdavesztés után Laslo mattolja ziccerben Kisst. 25–26
52. perc:
González megint belemegy ellenfelébe. Dragan Adzsics időt kér. Pletikosic találja meg a rést, góllal büntet. 25–25
51. perc: Kiss Éva védése után jöhet a Győr.
50. perc: Hansen
betörésből eredményes. Jaukovics fölé durrant. González ellen belemenést ítélnek. 25–24
49. perc:
Puhalák indul, és ziccerben Batinovic kezébe ejt. Ujkics nem követ el ilyen hibát 5 másodperccel később. 24–24
48. perc:
Rossz támadás itt, rossz támadás ott.
47. perc:
Brnovics is megállíthatatlan. Pontosabban hétméteres árán megállítható. Grimsbö védi Raicsevics büntetőjét, de a kipattanót gólra váltja a montenegrói. 24–23
46. perc: Amorim
áttör a falon, és még a befejezésre is marad ereje. 24–22
45. perc:
A Brnovics által kiharcolt hetest Raicsevics értékesíti. 23–22
44. perc:
Knedlíkovának nem sikerül, de Kiss újabb védéssel jelentkezik. Puhalák a szélről eredményes. 23–21
43. perc:
Kiss a kapufára üti a labdát Jaukovics lövése után.
42. perc:
Kiss véd, de marad a labda a vendégeknél.
41. perc: Görbicz
lerohanásból szerzi meg a tizedik gólját. 22–21
40. perc: Kiss
véd egy átlövést. Hansen hetest és kiállítást harcol ki. Görbicz megint jól céloz. 21–21
39. perc: Konatar
most a beálló helyéről eredményes. Amorim betörését hétméteres követi. Görbicz ezúttal csatát nyer Batinoviccsal szemben. 20–21
38. perc: Konatar
megszerzi a 20. vendéggólt a bal szélről. Görbicz a hetedik hetesét kihagyja, Batinovic véd. 19–20
37. perc:
Ujkics a szélről próbálkozik, Kiss véd. Hansen belemegy.
36. perc: Jaukovics
gólt lő, Amorimot kiküldik két percre. Görbicznek átlövésből is megy. 19–19
35. perc: Raicsevics
góljára Hansen válaszol. 18–18
34. perc:
Hansennek pakol oda Brnovics, kiállítják két percre. González gyorsan kihasználja az emberfórt. 17–17
33. perc:
Újabb hazai hiba, Konatar indul, gól. 16–17
32. perc:
Eladja a labdát a kapus nélkül támadó Győr, Brnovics az üres kapuba lő. 16–16
31. perc:
Kiss Éva váltja a győri kapuban Grimsbőt. Görbicz bejátssza, Broch belövi. Jaukovics lövését Kiss védi, de Amorimot kiküldik két percre, marad a labda a vendégeknél. Ujkics nagy szögben ugorhat be a jobb szélről, de mellé lő. 16–15

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Amorim megint megpróbálja, Zoqbi most résen van. Jaukovics kapu mellé-fölé lő. Broch időn túli hetest harcol ki, Görbicz a kapus lábai között betalál, így döntetlenről folytatják a felek a második félidőben. Összesítésben hattal vezet az ETO. 15–15
29. perc: Amorim
visszahúzza a jobb alsóba. Ujkics ezúttal nem bír Grimsbővel. 14–15
28. perc:
González fölé bombáz. Raicsevics jobban céloz. 13–15
27. perc:
Amorim talpról mellé lő. Ujkics berepülve a kapuba lő. 13–14
26. perc:
Puhalák bejátssza a befutó Bódinak, aki szinte lehetetlen helyzetből, két védővel a nyakán gólt lő. Ujkics a jobb szélről egyenlít. 13–13
25. perc:
Raicsevics egyedül próbálja megverni a győri védelmet, nem jár sikerrel.
24. perc: González
újabb gólt lő. Most a vendégek kérnek időt. 12–12
23. perc:
Győri hetes, Ujkics kiáll két percre. Görbicz büntet megint. Nem tart sokáig az emberelőny, mert Knedlíkovát is kiküldik. Pavicsevics most a felső sarkot választja a bal szélről, sajnos jól teszi. 11–12
22. perc:
Pavicsevics Grimsbö lába alatt pattintana a kapuba, de a norvég kapus nyeri a párharcot.
21. perc:
Raicsevics eladja a labdát, González lerohanásból talál be. Ez az első BL-gólja hazai környezetben a spanyolnak. 10–11
20. perc:
Brochhoz eljut a labda, hétméteres. Görbicz negyedszer sem hibázik. 9–11
19. perc:
Kapus nélkül, de eredménytelenül támad a Győr, Brnovics lerohanásból is betalál. Aztán Raicsevics az üres kapunk mellé lő szerencsére. 8–11
18. perc:
Jaukovics lövésénél Grimsbö mutat be fontos védést.
17. perc: Pavicsevics
a bal szélről betalál, Ambros Martín időt kér. Hansen passza pontatlan, jöhet a Podgorica. A Győr dán átlövőjét aztán kiállítják. 8–10
16. perc:
Rossz megoldások mindkét oldalon.
15. perc:
Hansen belemegy, érvénytelen a gól, Raicsevics hetesével fordít a vendégcsapat. 8–9
14. perc:
Puhalák ejtését Zoqbi leszedi, Brnovics pedig szorított helyzetből is megoldja, egyenlít a Podgorica. 8–8
13. perc: Brnovics
üresen kapja a labdát a hatoson, és ezúttal sem hibázik ziccerben. 8–7
12. perc: Jaukovics
lövésébe Grimsbö csak beleérni tud. Amorim válaszol. 8–6
11. perc: Brnovics
jó bejátszást kap, él vele. Amorim betör, hetes. Görbicz ezúttal a léc alá lő. 7–5
10. perc: Amorim előtt szétnyílik a fal, a bal alsóba lő. A visszatérő Raicsevics eladja a labdát, Görbicz indítja Puhalákot, akit nem tudnak megállítani, gól. 6–4
9. perc:
Belemenést ítélnek a vendégjátékos ellen.
8. perc: Raicsevics
átlövésből bombáz a győri kapuba. Aztán a másik oldalon kiállítják két percre. 4–4
7. perc:
González harcol ki újabb büntetőt, Görbicz lövőcsel nélkül lövi be. 4–3
6. perc:
Győri hiba támadásban, Raicsevics viszont nagy gólt lő a bal felsőbe. 3–3
5. perc: Broch
ezúttal Görbicz bejátszását váltja gólra. Jaukovics lövése után Grimsbö lábai között csorog túl a labda a gólvonalon. 3–2
4. perc:
Amorim bejátszása után Broch fordul be, és bevágja a léc alá a labdát. Premovics lövése rossz. 2–1