Kerékpár: a CAS januárban dönt Alberto Contador ügyében

MTI MTIMTI MTI
2011.11.14. 18:15
Címkék
A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) hétfői közlése szerint valószínűleg januárban dönt a háromszoros Tour de France-győztes országúti kerékpáros, a spanyol Alberto Contador doppingügyében.
Matthieu Reeb CAS-főtitkár magyarázata szerint azért csak 2012 elején várható ítélet, mert az ügyet vezető háromfős testületnek hat-nyolc hétre szüksége lesz a jövő hétfőn kezdődő négynapos meghallgatás után, hogy megfelelő döntést hozzon. „Ez normális időtartam ilyen komplex esetben” – mondta Reeb.Contador a Tour de France-t 2007-ben, 2009-ben és 2010-ben, a Giro d’Italiát 2008-ban és az idén, míg a Vuelta a Espanát 2008-ban nyerte meg, és ő volt a világon az ötödik, aki mindhárom nagy háromhetes viadalon diadalmaskodni tudott. Jövő évi indulása ugyanakkor erősen kérdéses, ugyanis 2010-ben lebukott a Touron, szervezetében klenbuterol nyomaira bukkantak. Először felfüggesztették versenyzői engedélyét, majd hazája szövetsége felmentette, az ügy jelenleg a CAS előtt van. A versenyző ártatlannak vallja magát, és elmondása szerint fertőzött hús miatt akadt fenn a vizsgálaton.
Legfrissebb hírek

Demeter Zsomborral szerződést hosszabbítottak Marosvásárhelyen

Minden más foci
19 perce

Videó: így szólt a székely himnusz Csíkszeredán a FCSB legyőzése után

Minden más foci
21 perce

Az idény legjobbjának választott Tóth Balázs: A társak nélkül nem sikerült volna

Légiósok
44 perce

Szűcs Tamás szerint ütőképes marad a bronzéremre hajtó Loki

Labdarúgó NB I
45 perce

Vívás: Spiesz Anna a nyolcaddöntőig jutott a kardozók incshoni GP-viadalán

Egyéb egyéni
1 órája

Jó úton járunk, de szemléletváltás kell a fejlődéshez – Szarvas Alexandra látja, mire lenne szükség a magyar női futball felzárkóztatásához

Képes Sport
1 órája

A CSM Bucuresti szakosztályokat zár be, de közben a dolgozóinak ingyen utazást kínál a budapesti final fourra

Kézilabda
1 órája

NHL: kitart a lendület, a Carolina sima győzelemmel kezdte a rájátszás második körét

Amerikai sportok
2 órája
Ezek is érdekelhetik