Kerékpár: Basso ügyvédet keres, már 107 gyanúsított

MTI MTIMTI MTI
2007.04.30. 15:39
Címkék
Spanyolországban keres ügyvédet a Giro d'Italia-győztes Ivan Basso (képünkön), aki ellen újból vizsgálatot indított doppingolás gyanújával az Olasz Olimpiai Bizottság (CONI). A 29 éves olasz kiválóság a tavaly kirobbant spanyolországi botrányban érintett, miután a neve szerepelt a doppingdoktorként elhíresült Eufemiano Fuentes listáján. Basso egy tekintélyes madridi ügyvédet szeretne felkérni, aki az ugyancsak perbe fogott Oscar Sevillát és Angel Viciosót is védi.
"Ellentámadásával" azt kívánja elérni, hogy tekintsék érvénytelen bizonyítéknak azt a hét tasakot, amely a CONI szerint az ő vérét tartalmazza. A szerdán kezdődő római kihallgatáson arra fogják felszólítani a kerekest, hogy járuljon hozzá saját és a tárolókban lévő DNS-minta összehasonlításához.

Olasz sajtóértesülések szerint a Discovery Channel csapat által jelenleg felfüggesztett Basso beismerő vallomás esetén kettő helyett csak egyéves eltiltást kapna. Ez azért lehetne jó "üzlet" neki, mert idén már valószínűleg úgysem indulhat el a Tour de France-on és a Girón.

A "Puerto hadművelet" nevű rendőrségi akció legújabb fejleménye, hogy újabb gyanúsítottak kerültek a spanyol nyomozók látókörébe, így már összesen 107 versenyző ellen folyik eljárás. Az ügy aktáinak terjedelme meghaladja a hatezer oldalt.

Szavazás

Ön szerint lesz-e a pozitív doppingeset a 2007-es Tour de France-on?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

„Ezek olyan értékek, amiket nem szabad elengedni” – összefogás a magyar sportért

Egyéb egyéni
12 perce

Légiósok: Kovács Bendegúz és Csorba Noel is gólt szerzett

Légiósok
15 perce

Marozsán a második pénteki meccsét is megnyerte, elődöntős Bukarestben

Tenisz
56 perce

Sindarov repülőrajtot vett a sakkvilágbajnok-jelöltek versenyén

Egyéb egyéni
1 órája

A hetedik, brassói meccs dönt a második döntősről az Erste Ligában

Jégkorong
1 órája

Marozsán és Fucsovics is főtáblás Monte-Carlóban

Tenisz
1 órája

Férfi kézilabda NB I: az FTC kikapott a Budai Farkasoktól, az ETO ikszelt Szigetszentmiklóson

Kézilabda
1 órája

Európai ifjúsági kézilabdaliga: négyes döntőben a Debrecen és a Veszprém is

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik