Kerékpár, 47. San Giuseppe: 183 indulóból Kusztor Péter a tizedik

Vágólapra másolva!
2007.03.19. 15:06
Címkék
Az UCI Europe Tour-sorozatba tartozó, 1.2-es kategóriájú, 47. GP San Giuseppe nevű versenyen Kusztor Péter (képünkön) a negyedik helyezett olasz Ponzival azonos idővel tizedikként ért célba. A 164 kilométeres versenyen 25 csapat 183 versenyzője állt rajthoz.
A végig hegyi körpályán zajló versenyen Kusztor szenzációsan versenyezve, az olasz bajnokot is maga mögé utasította.

"A versenyen végig nagyon jó volt az idő – mondta Kusztor -, húsz fok körüli hőmérséklettel. Hét darab, egyenként huszonkét kilométeres nyolcast kellett teljesíteni, de a hegyet nyolcszor kellett megmászni. Végig nagyon nagy volt a tempó, folyamatos szökési kísérletek voltak, ezekből mi is kivettük a részünket. A verseny első fele nem igazán esett jól, de ahogy közeledtünk a befutóhoz, kezdtem magam egyre jobban érezni. Az utolsó előtti körben következett a verseny sorsdöntő momentuma, amikor is harmincan maradtunk elöl. Az első három versenyző egyenként ért célba, mi pedig ötven másodperc hátránnyal. Összességében meg vagyok elégedve ezzel az eredménnyel."

Az első magyar kontinentális klub, a P-Nívó-Betonexpressz 2000 ebben az esztendőben is Porto Sant'Elpidióban, a Holiday Centro Turistico 100 ezer négyzetméteres, minden igényt kielégítő szállodai és szabadidő-komplexumában edzőtáborozhat, s a környék emelkedőin gyűjtheti a kilométereket 2007 legfontosabb erőpróbáira. Szerdán Montenegróba utaznak, hogy részt vegyenek a Miklós király útja nevű UCI Europe Tour 2.2-es kategóriájú körversenyen.

UCI Europe Tour 1.2-es kategóriájú verseny, Olaszország

47. GP San Giuseppe (165 km, 183 induló):
1. Andrej Szolomennyikov (Oroszország) 4:12:00
...10. Kusztor Péter (P-Nívó-Betonexpressz 2000) + 50 mp.h.
Legfrissebb hírek

Hét magyar, többek között Kós Hubert is jelölt az európai vizes szövetség év legjobbjainak listáján

Úszás
25 perce

Női kézilabda NB I: lengyel válogatott átlövőt igazolt a Debrecen – hivatalos

Kézilabda
43 perce

Kenyai szenzáció a darts-vb-n, Munyua legyőzte De Deckert!

Egyéb egyéni
49 perce

Dudin Gleb az idei magyar sakkbajnok, a nőknél Lázárné Vajda Szidónia nyert

Egyéb egyéni
1 órája

Az év góljának választották Molnár Rajmund ollózását

Légiósok
1 órája

Alpesisí-vk: ötvenedik győzelmét aratta Odermatt

Téli sportok
1 órája

Dárdai Pál lett az Újpest sportigazgatója – hivatalos

Labdarúgó NB I
2 órája

Eldőlt, márciusban, Katarban lesz a Finalissima

Minden más foci
2 órája
Ezek is érdekelhetik