Kajak-kenu: Janics fogadott fia a magyar válogatottba pályázik

Vágólapra másolva!
2011.12.05. 07:43
Címkék
Fogadott fiáért szurkolhat hamarosan a magyar pályákon Douchev-Janics Natasa, számolt be róla a blikk.hu. A háromszoros olimpiai bajnok kajakosnő férjének, a bolgár Andrian Douchevnek az első házasságából született fia, Kristian Dushev hazánkban folytatja pályafutását.

A tavalyi szegedi vb-n még török színekben az 500 méteres távon B-döntőt nyerő Kristian azt sem tartja kizártnak, hogy a nemzeti válogatottban szerepeljen.

„Magyarul még nem tudok, de nagyon jól érzem magam Szegeden – mosolygott a 19 éves Kristian Dushev. – Magyarországon kiváló körülmények vannak ahhoz, hogy jó munkát végezzek, ezért döntöttem úgy, itt folytatom a karrieremet. Az a célom, hogy a válogatottba is beverekedjem magam.”

A sportoló azt még nem tudja, melyik egyesülethez igazol. Az edzéseit egyelőre édesapja irányítja. A tehetséges kajakos néhány napja tért haza a családdal a bulgáriai edzőtáborból, ma pedig Portugáliába utazott – Douchev-Janics Natasáék négy hónapot töltenek el külföldön.

„Kristian az edzőpartnerem, együtt készülünk most. Napi két, de olykor három edzésünk lesz, és hiába a férjem, Kristian édesapja felügyeli a munkát, egyikünk számára sem lesz kímélet. Andrian biztosan nem sajnál meg minket edzés közben” – mondta Janics, aki szeptember 2-án adott életet kislányának, Milanának.

Andrian Douchev büszke kajakos fiára és minden támogatást megad neki, hogy valóra váltsa az álmát.

„Magyarország nagyon erős a kajak-kenu sportágban, a fiamnak nem lesz könnyű feladata, ha a kiváló mezőnyben a legjobbak között akar lenni – jegyezte meg az édesapa, akinek az első házasságából született lánya szintén kajakozik. – Natasával támogatjuk őt és segítjük a felkészülését, de saját magának kell megdolgoznia a sikerért.”

Legfrissebb hírek

Liverpool: folytatódhat a West Ham elleni miniforradalom

Angol labdarúgás
33 perce

60 percig úgy kell harapnunk, mint Svájc ellen a szünet után

Kézilabda
58 perce

Kézi-vb: jönnek a románok!; Gasper Okorn: Nem számolgatunk…

E-újság
6 órája

Szerdai sportműsor: Magyarország–Románia a női kézi-vb-n; egy meccs az NB I-ben; pályán a Liverpool

Minden más foci
7 órája

Lex Novák – Csinta Samu publicisztikája

Egyéb egyéni
7 órája

Presztízspárharc – Szendrei Zoltán jegyzete

Kézilabda
7 órája

A Leverkusen kiverte a Német Kupából a Dortmundot

Német labdarúgás
8 órája

Haaland rekordot döntött, a City majdnem leadta négygólos előnyét a Fulham otthonában

Angol labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik