Kajak-kenu: továbbra sem kap fizetést az MTK-tól a világbajnok páros

Vágólapra másolva!
2011.09.13. 13:08
Címkék
Nyolc havi fizetéssel – fejenként közel egymillió forinttal – tartozik az MTK Tóth Dávidnak és Kulifai Tamásnak. A két kajakos a szegedi világbajnokságon augusztusban K–2 500 méteren aratott bravúros győzelmet, s ezzel a magyar csapat legkellemesebb meglepetését szolgáltatták a hazai rendezésű vb-n.

„Ígéretet kaptunk arra, hogy szeptember elején rendezik a tartozásokat, de ez nem történt meg. Most úgy néz ki, hogy szeptember végéig talán megkapjuk az elmaradt fizetésünket, ám ebben sem lehetünk biztosak” – nyilatkozta Kulifai Tamás világbajnok kajakos a Digi Sport Reggeli Start című műsorában.Kulifai Tamás világbajnok kajakos a Digi Sport Reggeli Start című műsorában.

„Mindenkinek más összeggel tartoznak, attól függ, hogy kinek mi van a szerződésében. Nekünk nyolc havi fizetéssel, de nem kell nagy összegre gondolni” – tette hozzá Kulifai.

Tóth Dávid elmondta, hogy a nyolc havi fizetés közel egymillió forintot tesz ki.

„Mi sem tudjuk, hogy hol akadt el a pénz. Az egyesület is csak azt tudja mondani, hogy ők sem jutnak hozzá ahhoz a támogatáshoz, amelyre már régóta várnak, és bíznak benne, hogy rövid időn belül rendezni tudják a helyzetet.”

Az olimpiai reményekről Tóth Dávid a következőket mondta:

„Mindketten bizakodóak vagyunk. Sokkal keményebben kell edzeni, hogy annyit fejlődjünk, mint az elmúlt egy évben. Az ezer méter párost és az ezer méter négyest céloztuk meg. Szerintem a négyes sem lenne rossz, az MTK-s csapatunkban heten vagyunk fiúk és ebből a hét emberből össze lehetne rakni egy ütőképes kajak négyest.”

Legfrissebb hírek

Schäfer nélkül a vb-selejtezőben; Bamidele Yusuf: Újpest helyett Ferencváros

E-újság
6 órája

Szerdai sportműsor: FTC–Mosonmagyaróvár, Fehérvár–DVSC a női kézilabda NB I-ben

Egyéb egyéni
6 órája

A 36 pontos Yabusele vezérletével nyertek a franciák a kosár Eb-n, kikaptak a görögök

Kosárlabda
6 órája

Rossz hír – Somogyi Zsolt jegyzete

Magyar válogatott
6 órája

Az összes dominó eldőlt – Cselőtei Márk publicisztikája

Minden más foci
6 órája

BL-győztes csapattársat kapott Sallai Roland a Galatánál – hivatalos

Minden más foci
6 órája

Kézilabda: tíz magyar gól a Francia Kupa első fordulójában

Kézilabda
7 órája

Vízilabda: vereség ötméteresekkel az olaszoktól az U18-as leány Eb-n

Utánpótlássport
7 órája
Ezek is érdekelhetik