Erste Liga: a DVTK választotta a Fradit, Brassóban vizitál a címvédő

P. V.P. V.
2023.02.16. 10:51
Az Erste Liga elnöke, Szőke Álmos a trófeával, balján Szerdahelyi Róbert az Erste Bank képviseletében és a rájátszásba jutott anyaországi csapatok képviselői (Fotó: Dömötör Csaba)
Csütörtökön délelőtt jelentette be sajtótájékoztató keretében a Magyar Jégkorong-szövetség, hogy mely csapatok kit választottak ellenfélnek a hazai bázisú jégkorongbajnokság rájátszásának negyeddöntőjére. A választások után elmondhatjuk: első ránézésre két párharc akár a végsőkig is elhúzódhat, kettő viszont meglehetősen simának tűnik – persze ki gondolta volna, hogy a negyeddöntőbe jutásért zajló párharcot a két gyengébben rangsorolt csapat, a FEHA19, és a Dunaújvárosi Acélbikák nyeri...

Ezek után aztán kevéssé meglepő, hogy az alapszakaszt megnyerő Budapest Jégkorong Akadémia HC a 10. helyen záró fehérváriakat választotta – a FEHA19 ellen minden adott Kangyal Balázs csapatának, hogy adott esetben kipihenten várja az elődöntőt, hiszen az idény során mind a négyszer legyőzte a fehérváriakat.

„Picit borult a papírforma a play-inben. Mind a négy meccsünket megnyertük ellenük az alapszakaszban, a stáb úgy döntött, hogy a fehérváriakat választjuk. A rájátszásban még nem sikerült két kört mennünk, most ezt szeretnénk megváltoztatni” – indokolta a választást Marton Tibor a fővárosiak másodedzője.

Másodikként a Gyergyói HK választott, és szintén a play-inből érkező Dunaújvárosra bökött Szilvássy Zoltán csapata – itt is a hibátlan alapszakaszbeli mérleg lehetett a döntő tényező.

„Az újvárosiak játsszák a jégkorongot, s ez a stílus nekünk fekszünk, ezért választottuk őket” – fogalmazott Bereczky Szilárd a gyergyóiak menedzsere.

Az alapszakaszt harmadiknak záró DVTK Jegesmedvék a Ferencvárost választotta, ami azt jelenti, hogy a címvédő Csíkszereda maradt a negyedik helyen végző Brassó ellenfele. Ez a két párharc könnyen lehet, hogy a végsőkig elhúzódik, s csak a hetedik mérkőzés dönt majd az elődöntős kilétéről.

„Két azonos képességű csapat közül kellett választanunk, s mi nem a gyengébbet választottuk. Közösen döntöttünk a Ferencváros mellett, s végeredményben mondhatjuk, hogy utolsó szempontként a kedvezőbb utazási körülmények döntöttek” – mondta Láda Balázs a Jegesmedvék általános menedzsere. A két csapat egyébként a tavalyi rájátszásban is találkozott egymással, szintén a negyeddöntőben, akkor az FTC meglehetősen könnyedén, 4–1-es összesítéssel ment tovább.

A SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ

ERSTE LIGA
A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA

Február 18., szombat
DVTK Jegesmedvék (3.)–FTC Telekom (5.) (Tv: M4 Sport+)
BJA HC (1.)–FEHA19 (10.)
Február 19., vasárnap
Gyergyói HK (2.)–DAB (9.)
Corona Brassov (4.)–SC Csíkszereda (6.)

A DVTK–FTC és a BJA HC–FEHA19 párharcok február 18-án szombaton kezdődnek, a gyergyói másnap, a brassói pedig a román bajnokság miatt hétfőn startol. A miskolciak első meccsét szombaton az M4 Sport+ élőben közvetíti 15.30-tól.

Az elődöntők március 3-4-én kezdődnek, ott már nem lesz ellenfélválasztás, az alapszakaszban elért helyezés rangsorol. Az Erste Liga döntője március 20-án rajtol. A rájátszásban minden csapat alapszakaszban legtöbb pontot szerző játékosa aranyszínű sisakban szerepel majd.

A rájátszásban változik a hosszabbítások lebonyolítása: a negyedik harmadban öt az öt ellen kezdenek, s ha nincs döntés, akkor az ötödik játékrésztől már három a három ellen jégkorongoznak; ám azokon a meccseken, ahol az egyik csapat már továbbjuthat, az ötödik felvonás is öt az öt ellen zajlik majd.

Ezekért az érmekért folyik a harc a rájátszásban (Fotó: Dömötör Csaba)

FEHA19–DEAC 4–3
A párharc végeredménye: 3–0 a FEHA19 javára.

4. mérkőzés, február 13.
Dunaújvárosi Acélbikák–UTE 3–2
A párharc végeredménye: 3–1 a Dunaújváros javára.

10. FEHA19 36 3 1 3 29 75–168 –93 14

Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmények rangsoroltak. Az első hat helyezett a negyeddöntőbe jutott, a 7–10. helyezettek pedig játszanak a nyolc közé jutásért.