NHL: mehetnek a profik a Téli Olimpiára

Vágólapra másolva!
2005.07.22. 16:43
Címkék
Torinóban 2006-ban, majd az azt követő, 2010-es téli Olimpiai Játékokon Vancouverben is nyugodtan szerepelhetnek az NHL-ben, az észak-amerikai jégkorongbajnokságban játszó profi jégkorongozók nemzeti csapataikban, legalábbis a klubok nem gördítenek akadályt távozásuk elé.

A bajnokságot tavaly - első ízben az amerikai profi csapatbajnokságok történetében - teljes egészében törölni kellett, miután a klubtulajdonosok és játékosok nem tudtak egymással megegyezni a bérekben.

Hosszú várakozás és egyeztetést követően megszületett a két fél között a megállapodás a bérekről és a fizetési maximumokról. A megállapodásba végül az is belekerült, hogy az NHL a Téli Olimpia ideje alatt három hétig szünetel. Ez utóbbi kitétel minden valószínűség szerint nem tesz jót a sportág népszerűségének és presztízsének a kimaradt szezont követően, de az amerikai és a kanadai jégkorongsport érdeke azt kívánta, hogy ezt az áldozatot meg kell hozni.
Legfrissebb hírek

Sportembergyár – Ballai Attila publicisztikája

Vizes vb 2025
6 órája

Jöjjön a negyvenedik! – Zsoldos Barna jegyzete

F1
6 órája

Gruber-parádé a Kazincbarcika ellen; Nagy László: Két-három lépéssel a Szeged előtt…

E-újság
6 órája

Vasárnapi sportműsor: Magyar Nagydíj; záró nap a vizes vb-n

Minden más foci
6 órája

Spában már a Q1-ben kiesett mindkét Aston Martin, a Hungaroringen kibérelték a harmadik sort

F1
7 órája

Valter Attila 57. lett a San Sebastián-i egynapos versenyen

Kerékpár
7 órája

Nyerő mesterhármas a ráadásban, emberhátrányban – ilyen is történt a Magyar Kupa szombati nyitányán

Labdarúgó NB I
7 órája

„Bernie kinézett az ablakon a Halászbástyára és közölte, hogy ide kell hozni a versenyt” – Dávid Sándor-interjú

F1
7 órája
Ezek is érdekelhetik