Hatgólos meccsen szakadt meg Algéria 32 éves vb-nyeretlensége

2014.06.22. 20:54
Afrikai csapat először szerzett négy gólt világbajnoki mérkőzésen (Fotó: Action Images)
Gólokban gazdag mérkőzést vívott egymással Algéria és Dél-Korea a H-csoport 2. fordulójában, 4–2-es sikerükkel az észak-afrikaiak első pontjaikat szerezték.

VB 2014
H-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Dél-Korea–Algéria 2–4 (0–3)
Porto Alegre,
Beira-Rio Stadion, 42 732 néző. Vezette: Roldán (kolumbiai)
DÉL-KOREA:
Dzsung Szung Rjong – Li Jong, Hong Dzsong Ho, Jun Szuk Jung, Kim Jung Gvon – Ku Dzsa Csol, Han Kuk Jung (Dzsi Dong Von, 77.), Ki Szung Jung, Li Csung Jong (Li Kun Ho, 65.) – Szon Hung Min, Pak Csu Jung (Kim Sin Vuk, 57.). Szövetségi kapitány: Hong Mjung Bo
ALGÉRIA: M'Bolhi – Mandi, Bugerra (Belkalem, 88.), Hallis, Meszbah – Feguli, Brahimi (Laszen, 75.), Medzsani, Bentaleb – Dzsabu (Gilas, 73.), Szlimani. Szövetségi kapitány: Vahid Halilhodzic
Gólszerző: Szon Hung Min (50.), Ku Dzsa Csol (72.), ill. Szlimani (26.), Hallis (28.), Dzsabu (38.), Brahimi (62.)

AZ ÖSSZEFOGLALÓT IDE KATTINTVA NÉZHETI MEG!

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem volt túl nagy formában az algériai csapat a világbajnokságokon, hiszen legutóbb 1982-ben diadalmaskodott, a legutóbbi 685 perc alatt pedig csupán két gólig jutott.

Ehhez képest alaposan bekezdtek az afrikaiak, és a 4. percben csak a már az előző mérkőzésén is főszerepet játszó Wilmar Roldán miatt nem jutottak tizenegyeshez Kim Jung Gvon 16-oson belüli szabálytalansága után. A folytatásban sem álltak vissza, és már az első negyedórában több kapura lövésig jutottak el (4), mint Belgium ellen összesen, bár a gól ekkor még nem jött össze.

Nem úgy a 26. percben, amikor Medzsani a saját térfele közepéről indította Szlimanit, aki pár pattanás után Dzsung Szung Rjong felett a hálóba emelte a labdát (0–1). Még fel sem ocsúdhattak az ázsiaiak, amikor már a második gól is a hálóban táncolt, Dzsung Szung Rjong borzalmasan mozdult ki egy szöglet után, Hallis pedig köszönte szépen, és az üresen maradó kapuba bólintott. 0–2

Ami tehát a több mint 11 órányi játék alatt nem jött össze korábban, azt most három perc leforgása alatt reprodukálták az algériaiak, de még nem volt vége!

Egy újabb tért ölelő felívelt labdát ugyanis Hong Dzsonk Ho előbb rossz helyre fejelt, majd hibáját a helyezkedésével tovább rontotta, Szlimani centerezése után pedig Dzsabu senkitől sem zavartatva a bal alsóba lőtt. 0–3

A második félidőre egy felpörgetett Dél-Korea érkezett, és öt perc alatt szépített is Szon Hung Min révén, és egy óra játékhoz érve is csak M’Bolhi mentése miatt nem csökkent egyre a csapatok közti differencia. 1–3

Ehhez képest pillanatokkal később már ismét három volt a különbség: egy 11 passzos támadás során Feguli Brahimivel játszott össze, és a tiki-taka végén utóbbi felbőrözte az ázsiai kapust (1–4). A dél-koreaiak viszont nem adták fel, a 72. percben Ku Dzsa Csol révén ismét kozmetikáztak az eredményen, majd hajtottak az újabb gólért.

A lehetőségek azonban sorra kimaradtak, így Algéria 4–2-re nyert, és – nagyot lépve előre – feljött a csoport második helyére.

Dél-Korea
Kapusok: 1Dzsung Szung Rjong(Szuvon Bluewings), 21Kim Szung Gju(Ulszan Hyundai), 23Li Bum Jung(Puszan IPark)
Védők: 5Kim Jung Gvon(Kuangcsou Evergrande – kínai), 3Jun Szuk Jung(QPR – angol), 6Hvang Szok Ho(Hirosima Sanfrecce – japán), 20Hong Dzsong Ho(Augsburg – német), 4Kvak Te Hvi(al-Hilal – szaúdi), 12Li Jong(Ulszan Hyundai), 2Kim Csang Szu(Kasiva Reysol – japán), 22Pak Dzsu Ho(Mainz – német)
Középpályások: 16Ki Szung Jung(Sunderland – angol), 8Ha De Szung(Peking Kuoan – kínai), 14Han Kuk Jung(Kasiva Reysol – japán), 15Pak Dzsong Vu(Kuangcsou R&F – kínai), 7Kim Bo Kjung (Cardiff City – walesi, PL), 17Li Csung Jong(Bolton – angol), 19Dzsi Dong Von(Augsburg – német), 9Szon Hung Min(Leverkusen – német)
Támadók: 13Ku Dzsa Csol(Mainz – német), 11Li Kun Ho(Szangdzsu Szangmu), 10Pak Csu Jung (Watford – angol), 18Kim Sin Vuk(Ulszan Hyundai)
Szövetségi kapitány: Hong Mjung Bo

Algéria
Kapusok: 23 Raisz M'Bolhi (CSZKA Szófia – bolgár), 1 Cédric Szi Mohamed (CS Constantine), 16 Mohamed Zemmamus (USM Alger)
Védők: 4 Esszaid Belkalem (Watford – angol), 2 Madzsid Bugerra (Lehvija – katari), 17 Liasszin Kadamuro-Bentaiba (Mallorca – spanyol), 3 Fauzi Gulam (Napoli – olasz), 5 Rafik Hallis (Académica Coimbra – portugál), 20 Aisza Mandi (Stade Reims – francia), 12 Karl Medzsani (Valenciennes – francia), 6 Dzsamel Meszbah (Livorno – olasz), 22 Mehdi Mosztefa (Ajaccio – francia)
Középpályások: 14 Nabil Bentaleb (Tottenham – angol), 11 Jaszin Brahimi (Granada – spanyol), 18 Abdelmumen Dzsabu (Club Africain – tunéziai), 10 Szofian Feguli (Valencia – spanyol), 8 Medhi Laszen (Getafe – spanyol), 21 Rijad Mahrez (Leicester City – angol), 19 Szafir Taider (Internazionale – olasz), 7 Hasszan Jebda (Udinese – olasz)
Támadók: 9 Nabil Gilasz (Porto – portugál), 13 Iszlam Szlimani (Sporting CP – portugál), 15 El-Arbi Hillel Szudani (Dinamo Zagreb – horvát)
Szövetségi kapitány: Vahid Halilhodzic (bosnyák)