Vb 2010: Uruguay idegenben szerzett egygólos előnyt Costa Rica ellen

Vágólapra másolva!
2009.11.15. 06:54
Címkék
Kedvező helyzetben várhatja a visszavágót Uruguay: a dél-amerikai vb-selejtező zóna ötödik helyezettje Diego Lugano 22. percben szerzett góljával 1–0-ra megverte idegenben Costa Ricát a pótselejtező első mérkőzésén.

A CONCACAF-zónából negyedikként a pótselejtezőbe jutó hazaiak az 52. perctől emberhátrányban játszottak, miután a játékvezető a második sárga lapot is kiosztotta Randall Azofeifának.

Bár csak a második félidőben játszott tíz emberrel Costa Rica, a találkozó egyetlen gólja is emberelőnyben született, a 20. percben ugyanis a hazaiak védője, Gilberto Martínez megsérült, és ápolni kellett. Ekkor azonban szöglethez jutott Uruguay. Lugano fejesét még blokkolták a hazaiak, ám a labda visszapattant hozzá, és másodszor nem hibázott.

Érdekesség, hogy a második félidőben emberhátrányban játszó Costa Rica a szünet után magabiztosabban futballozott, és nem állt messze az egyenlítéstől.

A visszavágót november 18-án, szerdán rendezik.

VB 2010
AMERIKAI PÓTSELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Costa Rica–Uruguay 0–1 (Lugano 22.)

 

Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: jön a dánok elleni meccs a hoki-vb-n; KTE–Puskás Akadémia az NB I-ben

Minden más foci
5 órája

Price kilencnyilast dobott, de Aspinall nyert Aberdeenben

Egyéb egyéni
6 órája

Szívvel, lélekkel és ésszel verte meg a Fradit a kupadöntőben a Paks; Sallai Roland közel a duplázáshoz

E-újság
6 órája

A biztos BL-induló Athletic Bilbao még az Atlético Madridot is befoghatja

Spanyol labdarúgás
6 órája

Yamal varázslatos gólja és gólpassza után győzött, így bajnok a Barcelona

Spanyol labdarúgás
6 órája

Női kézi: Pásztor Noémi csapata megvédte bajnoki címét Romániában

Kézilabda
7 órája

Csehország jobb volt, harmadszor kapott ki a magyar csapat az elit-világbajnokságon

Jégkorong
7 órája

AIPS: a párizsi olimpia és a németországi labdarúgó Eb nyújtotta a legjobb médiakiszolgálást

Egyéb egyéni
7 órája
Ezek is érdekelhetik