Adler szerint méltán lehetnek büszkék magukra

Vágólapra másolva!
2009.10.11. 16:45
Címkék
Több kérdésre is választ kaptunk az utolsó előtti forduló után a labdarúgó-vb európai selejtezőcsoportjaiban. A már eddig is biztos kijutónak számító Anglia, Hollandia és Spanyolország hármasához csatlakozott Németország, Olaszország, Dánia és Szerbia is. Bosznia-Hercegovina kiharcolta a pótkvalifikáció jogát, míg Ukrajna az angolok elleni sikerrel felért a második pozícióba. René Adler, a német válogatott kapusa a moszkvai diadal után kijelentette, méltán lehet büszke magára a csapata, míg Alberto Gilardino szerint az írek ellen a hajrában szerzett gól miatt még a szokásosnál is nagyobb volt az öröm az olasz öltözőben.

 

 

Adler (felső sorban balra)szerint méltán lehet büszke magára a német válogatott (Fotó: Reuters)
Adler (felső sorban balra)szerint méltán lehet büszke magára a német válogatott (Fotó: Reuters)
ZÓNÁK ÉS EREDMÉNYEK
DÉL-AMERIKAÓCEÁNIAÁZSIA EURÓPA CONCACAFAFRIKA

 

EURÓPA

Az 1. csoportról már sok szót ejtettünk, itt Dánia a svédek ellen biztosította a helyét a vb-n, míg Portugália az ellenünk szerzett három ponttal lépett fel a második helyre, és nagy csoda lenne, ha nem őrizné meg azt a Málta elleni utolsó fordulóbeli hazai mérkőzése után is.

A 2. csoport azon kevesek közé tartozik, ahol még teljesen nyitva van minden: Svájc, Görögország és Izrael az utolsó körre hagyta a döntést, de az utóbbinak, és főleg Lettországnak csak matematikai esélye maradt elcsípni a második helyet.

A 3. csoportban északi szomszédaink, úgy tűnik, az utolsó körökben elszórakozzák a korábban biztosnak tűnő első helyüket. A szlovénoktól elszenvedett hazai vereség után még az is könnyen előfordulhat, hogy Szlovákia pótselejtezőre kényszerül, ami nem életbiztosítás.

A 4. csoportban a német válogatott a rivális oroszok otthonában aratott győzelemmel harcolta ki a dél-afrikai repülőjegyet. A sikerben elévülhetetlen érdemei voltak René Adlernek, aki klasszis teljesítményt nyújtott a kapuban.

„Büszkék lehetünk a csapatunkra, elbírtuk a ránk nehezedő nyomást, és egy jó erőkből álló orosz válogatottat sikerült legyőznünk, ráadásul idegenben. Az egész együttes kiváló teljesítmény nyújtott" – mondta Adler.

„Renének különlegesen jók a reflexei. Már a kezdetektől azt nyilatkoztuk, hogy győzelemre fogunk játszani Moszkvában, és így is tettünk. Hozzá kell tennem, hogy szerencsénk is volt néhány szituációban" – tette hozzá Joachim Löw szövetségi kapitány.

Az 5. csoportból már korábban kijutó spanyolok mellett a hétvégén a bosnyákok is biztosították a második helyüket, és ezzel a folytatás jogát, míg a törökök a belgiumi kudarcuk miatt már végképp  nem szövögethetnek álmokat a továbbjutásról. Mindez Fatih Terim búcsúját is jelenti a török válogatott éléről, amit maga jelentett be a mérkőzés után.

A MÁR BIZTOS RÉSZTVEVŐK
Dél-Afrika (a rendező jogán), Japán, Ausztrália, Dél-Korea, Észak-Korea, Anglia, Dánia, Hollandia, Németország, Olaszország, Spanyolország, Szerbia,  Brazília, Chile, Paraguay, Egyesült Államok, Mexikó, Ghána, Elefántcsontpart

A 6. csoportban Ukrajna a már biztos első Anglia felett aratott győzelmével fellépett a második helyre, és nagy meglepetés lenne, ha azt nem őrizné meg az utolsó körben Andorra ellen is.

Fabio Capello nem hagyta szó nélkül a szerinte gyengén teljesítő szlovén játékvezető, Damir Skomina produkcióját:

„Általában nem szoktam a játékvezetőkkel foglalkozni, de ezúttal nem hagyhatom szó nélkül a történteket. Először Riót akarta leküldeni a bíró a pályáról, mire jeleztem ezt a negyedik játékvezetőnek, aki elmondta, szólni fog a kollégájának, hogy nem ő szabálytalankodott" – nyilatkozta az angolok szövetségi kapitánya.

Skomina végül korrigált is, és az angol kapust, Robert Greent állította ki, a megítélt büntetőt azonban kihagyta Sevcsenko. Ekkor egy rövid ideig szünetelt is a játék, mivel több petárdát is bedobtak a hazai szurkolók a frrissen beálló David James kapujának előterébe. Más kérdés, hogy az ukránok a későbbiekben végül megszerezték a győztes gólt.

A 7. csoportban Szerbia a románok ellen rendezett gólparádéval biztosította be az első helyét, míg a franciák így pótselejtezőre kényszerülnek.

„Kimondhatatlanul boldog vagyok, ráadásul remek játékkal sikerült elérnünk a sikert. Ha így folytatjuk, Dél-Afrikában is meglepetést szerezhetünk" – nyilatkozta Radomir Antics szerb szövetségi kapitány.

A 8. csoportból az Írországban rendezett meccsen amolyan tipikus olasz találattal, egy hajrában szerzett Gilardino-góllal jutott ki Marcello Lippi legénysége a dél-afrikai tornára.

„A mérkőzés végéig szoros volt az állás, de úgy gondolom, egy így kiharcolt győzelemmel még euforikusabb volt az örömünk. Kiszenvedtük ezt a döntetlent: az írek kettő egyes vezetése után nem voltunk eléggé figyelmesek, de hála Istennek, sikerült egalizálnunk" – mondta boldogan az egyik főszereplő, a 90. percben betaláló Gilardino.

A 9. csoport küzdelmei már szeptemberben lezárultak: Hollandia toronymagasan végzett az élen, míg Norvégia szerezte meg a második helyet. Ám mivel a kilenc csoportmásodik közül csak a nyolc jobbik játszhat pótselejtezőt, egy csapat számára a második pozíció sem jelent továbbjutást – és már most eldőlt, hogy ez a balszerencsés együttes Norvégia.

A MÁSODIK HELYEZETTEK ÖSSZEVETÉSE
Oroszország 7 5 0 2 14–5 + 9 15
Ukrajna 8 4 3 1 10–6 + 4 15
Szlovénia 8 4 2 2 10–4 + 10 14
Bosznia-Hercegovina 7 4 1 2 17–7 + 10 13
Görögország 7 4 1 2 14–8 + 6 13
Portugália 8 3 4 1 9–5 + 4 13
Franciaország 7 3 3 1 9–8 + 1 12
Írország 7 2 5 0 8–6 + 2 11
Norvégia 8 2 4 2 9–7 + 2 10
Már biztos, hogy Norvégia nem juthat ki a vb-re.
       

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik