F1: 2021-et írunk, de a Ferrari még mindig nem nyert – Alonso

H. L.H. L.
2021.03.27. 11:01
Alonso nem bánta meg a döntéseit (Fotó: AFP)
A Formula–1-es Alpine spanyol versenyzője, Fernando Alonso nem bánta meg, hogy távozott a Ferraritól, mivel hét évvel a távozása óta sem tudott bajnoki címet nyerni a maranellói istálló.

Május 9., 15.00Spanyol Nagydíj, Barcelona

Fernando Alonso két év kihagyás után tért vissza a Formula–1-be az Alpine-nal, amely csapat elődjével 2005-ben és 2006-ban is bajnoki címet ünnepelhetett. A spanyol hasonló reményekkel vágott neki 2010-ben a ferraris kalandnak is, ám hiába került többször is közel az újabb sikerhez, végül 2014-ben ugyanúgy távozott Maranellóból, ahogyan érkezett: kétszeres világbajnokként.

Alonso útja ezt követően a McLarenhez vezetett, a wokingiakkal történt újabb együttműködés azonban nemhogy újabb vb-címet, még dobogókat sem hozott. A pilóta azonban hét év távlatából sem érzi úgy, hogy rosszul döntött, amikor otthagyta az olasz alakulatot, hiszen az azóta sem tudott felérni a csúcsra.

Kétezer-huszonegyet írunk, és még mindig nem nyert a Ferrari. Nem szoktam megbánni a döntéseimet; egy kristálygömbbel a kezedben nyilván bizonyos pontokon másképp döntenél, ám azokban a pillanatokban mindig azt éreztem, hogy az a helyes döntés. Az Alpine tekintetében is úgy érzem, jókor hoztam meg a döntést. Persze komoly kihívás lesz két év kihagyás után visszatérni, de meghoztam a döntést, és vállalom a felelősséget, ahogy szerintem a legjobb pillanatban távoztam a Ferraritól is" – magyarázta az AS-nak adott nyilatkozatában.

Kétezer-tizennégyben már öt év sikere állt a hátunk mögött, s három idényben az utolsó pillanatig esélyem volt a bajnoki címre is. A légkör csodálatos volt, és óriási volt a szerelem köztem és a Ferrari között, de jó volt az időzítés. Mindig eljön az a pont, amikor megsérül a kapcsolat, és mi csak a szerelmet akartuk" – tette hozzá.

Alonso az idénynyitó Bahreini Nagydíj első szabadedzésén a 16., míg a másodikon a 15. legjobb időt autózta.