F1: az FIA feljelenti a Bianchi-jelentést bíráló expilótát

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.01.23. 08:53
A Nemzetközi Automobil-szövetség bírósági perrel fenyegeti Philippe Streiff korábbi Formula–1-es versenyzőt, mert azt mondta, az FIA csak azért készített jelentést Jules Bianchi balesetéről, hogy tisztára mossa magát.

Az FIA december elején hozta nyilvánosságra a Marussia 25 éves francia pilótájának Japán Nagydíjon történt balesetéről készült jelentését, amelyben arra a következtetésre jutott, hogy a balesetért elsősorban a pilótát lehet hibáztatni, mert nem lassított le eléggé a sárga zászlós szakaszon Adrian Sutil Sauberének mentése közben.a Marussia 25 éves francia pilótájának Japán Nagydíjon történt balesetéről készült jelentését, amelyben arra a következtetésre jutott, hogy a balesetért elsősorban a pilótát lehet hibáztatni, mert nem lassított le eléggé a sárga zászlós szakaszon Adrian Sutil Sauberének mentése közben.

Az F1-es karrierje során 53 futamon induló, az 1985-ös Ausztrál Nagydíjon dobogós Streiff az 1989-es szezon előtti tesztelés közben elszenvedett balesete következtében részlegesen lebénult, azóta tolószékben él. Az FIA Bianchi-jelentéséről azt mondta, csupán azért készítették, hogy tisztára mossák a szervezetet, pedig szerinte több hibát is elkövettek a verseny szervezői.

Jean Todt FIA-elnök és Gérard Saillant, az FIA orvosi bizottságának vezetője szerint sértőek Streiff vádjai, hiszen a baleset elsősorban szerencsétlen véletlenek következménye. Mivel Streiff nyilatkozata megjelent a francia sajtóban, a közvélemény szemében rossz képet fest az FIA elöljáróiról, ezért érzik szükségesnek a jogi lépéseket.

Streiff egy másik, az F1-et megrengető esemény, Michael Schumacher 2013 decemberében történt síbalesete kapcsán is magára haragította már Todtot és Saillant professzort, akárcsak Schumacher családját, hiszen többször is a család által kiadott közleményeknél sokkal többet mondó, de koránt sem hiteles nyilatkozatokat (például ezt és ezt) tett a hétszeres világbajnok felépülési esélyeiről.

Todt és Saillant a Schumacher-ügyben egy másik szókimondó, F1-hez közel álló embert is támadott. Gary Hartstein, aki 2005-től 2012-ig az F1 főorvosa volt, és Schumacher balesete után a blogjában rendszeresen írt arról, mi lehet a némettel, nemrég azzal vádolta meg Saillantot és Todtot, hogy jelenlegi munkahelyén, a Liege-i Egyetemi Klinikán megpróbálták kirúgatni.

Schumacher svájci otthonában, Bianchi egy nizzai klinikán gyógyul súlyos fejsérülése után, felépülésük esélyeiről máig nincs hivatalos információ.

Legfrissebb hírek

F1: Norris több előzésre és nagyobb káoszra számít

F1
Tegnap, 9:39

A Williams új külsőt villantott a 2026-os idény előtt – videó

F1
2026.02.03. 15:08

Jack Doohan a Haasnál folytatja – hivatalos

F1
2026.02.03. 11:32

A Ferrari a leggyorsabb, a Mercedes a legszorgalmasabb volt a bejáratáson – képek

F1
2026.01.31. 17:11

A Ferrari megvillant a végén: Hamiltoné az első teszthét legjobb ideje – képek

F1
2026.01.30. 18:46

A Ferrari emelt a tempón; Alonso pályán a merész Aston Martinnal – képek

F1
2026.01.30. 13:49

Gondok a McLarennél; az Aston Martin pályára hajtott, majd megállt a 4. tesztnapon – képek

F1
2026.01.29. 18:26

Alig egy órával a tesztnap vége előtt pályán az Aston Martin is! – videó

F1
2026.01.29. 17:27
Ezek is érdekelhetik