F1: „Schumacher lebénult, nem emlékszik szinte semmire”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.11.20. 09:14
null
Streiff szerint Schumacher jobban van, de így is nehéz a helyzete (Fotó: Reuters, archív)
Philippe Streiff, a 80-as évek ismert francia pilótája azt mondta Michael Schumacherről, hogy a síbalesetet szenvedő F1-es legenda beszédproblémákkal küzd, lebénult és csak tolószékben képes közlekedni.

A 2013 decemberében súlyos síbalesetet szenvedő Schumachert a grenoble-i kezelések után rövid ideig egy lausanne-i egészségügyi intézményben ápolták, majd a rehabilitációja egy ideje a világbajnok pilóta otthonában, a svájci Gland-ban folyik.

„Látszik, hogy Michael napról napra jobban van, de borzalmasan nehéz a helyzete így is. Nem tud rendesen beszélni, alig emlékszik valamire, és csakúgy, mint én, lebénult, tolószékben ül” – mondta a Telegraphnak a Schumachert meglátogató korábbi Formula–1-es versenyző, Philippe Streiff.

A grenoble-i kórház reanimációs osztályának vezetője, Jean-Francois Payen korábban azt mondta, a rehabilitáció olyan fázisában vagyunk, ami eltarthat egy, de akár három évig is.

Legfrissebb hírek

Újra bevetésen a Macarena-szárny – a Ferrari Monzában tesztel

F1
10 órája

A Mercedes csalódott lenne, ha az FIA beavatkozna a bajnokságba a motorfejlesztés engedélyezésével

F1
Tegnap, 15:20

Így alakul át a Formula–1 a Miami Nagydíjra

F1
Tegnap, 12:52

F1: Tanulni kell a korábbi hibákból – Wolff

F1
2026.04.20. 16:51

„Sokkal rosszabb is lehetett volna” – Bearman a szuzukai balesetéről

F1
2026.04.16. 15:35

A Mercedes és a Red Bull trükközött az időmérőn, az FIA lépett – sajtóértesülés

F1
2026.04.14. 15:50

„Nyilvánvaló, hogy tenni kell valamit” – az FIA elismerte, hogy szükség van változtatásokra

F1
2026.04.13. 13:10

Helmut Marko: Jelenleg nem segítheti a Red Bullt a Max-faktor

F1
2026.04.12. 11:15
Ezek is érdekelhetik