Az újvidéki gyenge játék után kiesett az MTK

2015.07.09. 20:22
Hiába kezdett jól az MTK, Torghelle gesztusa jelzi, hogyan folytatódott az újvidéki meccs (Fotó: Magyar Szó/Ótos András)
Az MTK Újvidéken lépett pályára a Vojvodina ellen, hogy az első meccs 0–0-s döntetlenje után kiharcolja a továbbjutást. Hiába szerezte meg a vezetést nagyon hamar Strestík, a kék-fehérek nem tudták megtartani az előnyüket, és sima vereséget szenvedtek. Az Európa-liga az MTK nélkül folytatódik tovább.

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

VOJVODINA (szerb)–MTK BUDAPEST 3–1 (Sztaniszavljevics 14., Mrdakovics 40., Ivanics 51., ill. Strestík 3.)

Továbbjutott: a Vojvodina, 3–1-gyel

A meccs előtt jól látta az esélyeket László Csaba. Úgy vélte, hogy a Vojvodina játékosai a széleken nagyon jól jönnek föl, és hogy a belső védők ellen lehet keresnivalója az MTK-nak, viszont arra nagyon kell figyelniük, hogy ne szorítsák be őket.

A találkozó nagy részében viszont a Vojvodina bizony beszorította a kék-fehéreket, akik a hazaiak szorításában csak vergődtek, mint hal a szatyorban. Pedig jól indult a meccs, mert a 3. percben jó helyzetfelismerés után az egyedül hagyott Strestík 6 méterről a hálóba bólintott. 0–1

Marek Strestík gólja (Fotó: Magyar Szó/Ótos András)

Ekkor minden szépnek tűnt, de csak tíz percig. Ennyi idő kellett a Vojvodinának, hogy rendezze a sorait, és elkezdje ráerőltetni az akaratát az MTK-ra. Mindjárt góllal tette, mert Sztaniszavljevics alapvonal közeli szabadrúgását Hegedüs elnézte. 1–1

A gól fellelkesítette a hazaiakat, egyre jobban beszorították az MTK-t, hiába volt László Csaba figyelmeztetése. Az első félidő vége felé érződött, hogy jó lenne kihúzni az iksszel. Nem sikerült, és ennek az volt az oka, hogy a védelem elmélázott, amit Mrdakovics könyörtelenül kihasznált. 2–1

Úgy gondoltuk, jól jön a szünet, kicsit rendezni a sorokat, de hiába jött ki egy harcosabb MTK, az első védelmi megingást góllal büntette a Vojvodina. Ezúttal Ivanics maradt egyedül hét méterre a magyar kaputól, és szépen kilőtte a kapu bal oldalát. 3–1

Kanta: Úgy kezdődött minden, ahogy álmunkban szerepelt

A gól után röviddel kettőt is cserélt és feltámadt az MTK: elkezdett támadni. Ramos és Torghelle is gólt szerezhetett volna, de a helyzetek kimaradtak. Rövid volt a fellángolás, a Vojvodina sokkal veszélyesebb volt, újabb gólt is szerezhetett volna, de egyszer a kapufa is segített az MTK-nak.

Ha az MTK továbbjutott volna, a lett Spartaks Jurmala lett volna a jutalma, de ebből semmi sem lett. A játék képe alapján teljesen megérdemelten nyert a Vojvodina, és jutott a következő fordulóba (3–1).

Az MTK-drukkerek a Karadjordje Stadionban (Fotó: Magyar Szó/Ótos András)