P. L. 2021.07.22 10:31 Frissítve: 2021.07.22 10:51

Ekl: Kleinheisler László is már játékra kész

Nenad Bjelica ismerős helyszínre térhet vissza a labdarúgó Ekl-selejtező mai játéknapján, hiszen 21 órától együttese, az NK Osijek a lengyel Pogon Szczecin otthonában léphet pályára a párharc odavágóján. A horvátok 49 esztendős vezetőedzője 2016 és 2018 között a Lech Poznan szakvezetője volt.

Nenad Bjelica (Fotó: AFP)

 

„A Pogon az utóbbi 2-3 esztendőben a lengyel klubfutball élcsoportjába került, korábbi és jelenlegi válogatott játékosai is vannak és nagyon jó futballt játszanak – fogalmazott a lengyelországi találkozót felvezető sajtótájékoztatón az eszéki Bjelica. Alighanem igencsak meg kell szenvednünk velük, ha a következő körbe szeretnénk bejutni. Most az első, szczecini meccsre kerül sor, s biztosak lehetünk abban, hogy ezen még semmi sem dől el. Egy futballistáján kívül, aki Parmába távozott, a kerete gyakorlatilag az előző szezonbelivel azonos, s minden bizonnyal a 4–3–3-as felállást választja majd.”

Illő persze az NK Osijeknek arra is felkészülni, hogy az idegenben szerzett gólok jelentősége változott.

„A vendégcsapatnak így alighanem mind jobban kell majd támadni és győzelemre játszani, de megmondom őszintén, ezzel nekünk nagy problémánk nincsen, hiszen amúgy is támadó szellemű együttes vagyunk. Úgyis majd az idő dönti el, hogy ez jó változtatás volt-e, ugyanakkor biztos, hogy több hosszabbításos találkozó lesz így a jövőben, ami a feszített versenynaptár szempontjából korántsem mindegy.”

Az eszékiek kerete a két Eb-résztvevő labdarúgójuk visszatérésével bővült.

„Mile Skoric és Kleinheisler László másfél hete tréningezik, remekül dolgoznak. Az utóbbi három napban már esetükben is a frissítésen volt a hangsúly, így mindenképpen úgy számolhatunk, hogy akár lehetőséget is kaphatnak a találkozón.”

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

15.00: Ararat (örmény)–Slask Wroclaw (lengyel)
15.00: FK Asztana (kazah)–Arisz (görög)
16.30: AEL Limassol (ciprusi)–Vllaznia (albán)
17.00: FH Hafnarfjördur (izlandi)–Rosenborg (norvég)
17.30: FK Panevezys (litván)–Vojvodina (szerb)
18.00: Austria Wien (osztrák)–Breidablik (izlandi)
18.00: Kuopio PS (finn)–Vorszkla Poltava (ukrán)
18.00: Laci (albán)–Universitatea Craiova (román)
18.00: Molde (norvég)–Servette (svájci)
18.00: Olimpija Ljubljana (szlovák)–Birkirkara (máltai)
18.00: Qarabag (azeri)–Asdod (izraeli)
18.00: Szocsi (orosz)–Keshla (azeri)
18.00: FK Rigas FS (lett)–Puskás Akadémia, Jurmala (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
18.30: Dinamo Tbiliszi (grúz)–Maccabi Haifa (izraeli)
18.30: Dudelange (luxemburgi)–Bohemians (ír)
18.45: Elfsborg (svéd)–Milsami (moldovai)
18.45: Hammarby (svéd)–Maribor (szlovák)
19.00: Apollon Limassol (ciprusi)–Zilina (szlovák)
19.00: CSZKA Szófia (bolgár)–FK Liepaja (lett)
19.00: Dinamo Batumi (grúz)–BATE (fehérorosz)
19.00: FC Köbenhavn (dán)–Zsogyino (fehérorosz)
19.00: Gzira (máltai)–Rijeka (horvát)
19.00: Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Slovácko (cseh)
19.00: Petrocub (moldovai)–Sivasspor (török)
19.00: Viktoria Plzen (cseh)–Dinamo Breszt (fehérorosz)
19.00: Riga FC (lett)–Shkëndija (északmacedón)
19.00: Suduva (litván)–Raków (lengyel)
19.00: Teuta (albán)–Inter Escaldes (andorrai)
19.00: Spartak Trnava (szlovák)–Sepsi OSK (romániai) – élőben az NSO-n!
20.00: Arda (bolgár)–Hapoel Beer-Seva (izraeli)
20.00: HB Tórshavn (feröeri)–Buducsnoszt (montenegrói)
20.00: Shkupi (északmacedón)–Santa Clara (portugál)
20.15: Basel (svájci)–Partizani Tirana (albán)
20.30: FCSB (román)–Sahtyor Karagandi (kazah)
20.30: Gent (belga)–Valerenga (norvég)
20.30: Larne (északír)–Aarhus (dán)
20.30: Szutjeszka (montenegrói)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
20.30: Velez Mostar (bosnyák)–AEK Athén (görög)
20.45: Aberdeen (skót)–Häcken (svéd)
20.45: Hibernian (skót)–FC Santa Coloma (andorrai)
20.45: Linfield (északír)–Borac Banja Luka (bosnyák)
21.00: Újpest FC–Vaduz (liechtensteini), Szusza Ferenc Stadion  (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
21.00: Drita (koszovói)–Feyenoord (holland)
21.00: Dundalk (ír)–Levadia (észt)
21.00: Hajduk Split (horvát)–Tobol (kazah)
21.00: Partizan Beograd (szerb)–DAC (Dunaszerdahely, szlovákiai) – élőben az NSO-n!
21.00: Pogon Szczecin (lengyel)–NK Osijek (horvát) – élőben az NSO-n!
21.00: Valur (izlandi)–Bodö/Glimt (norvég)
21.30: Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Fola Esch (luxemburgi)

2021.07.22 19:24:08

Ekl/El CSELŐTEI MÁRK (összefoglaló), HERCZEG ZSOLT (percről percre)

Holender Filip csereként állt be, Schäfer András viszont végigjátszotta a mérkőzést.

2021.07.22 20:45:03

Ekl/El H. Á.

Kleinheisler László is helyet kapott az eszékiek kezdőcsapatában, 57 perc jutott neki.

2021.07.22 18:47:33

Ekl/El SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), BALÁZS DÁVID (percről percre)

A lila-fehérek találataira a hajrában bombagóllal válaszolt a Vaduz, így nyílt maradt a párharc.

2021.07.21 15:33:26

Ekl/El BOROS MIKLÓS (összefoglaló), SZABÓ RÓBERT, DUDUCZ TIBOR (percről percre)

A szentgyörgyiek az utolsó percekben emberhátrányban játszottak, de így sem kaptak ki.

2021.07.22 17:15:33

Ekl/El BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Hornyák Zsolt csapata háromgólos hátrányban kaput eltaláló lövés nélkül hozta le a második félidőt.