Úszás: visszatér Gyurta Dániel nagy riválisa, Kitadzsima Koszuke

2009.10.22. 12:04
Címkék
Visszatér a versenyúszáshoz Kitadzsima Koszuke, a japánok négyszeres olimpiai és háromszoros világbajnok mellúszója, az idei római vb-n 200 méteren aranyérmes Gyurta Dániel egyik legnagyobb vetélytársa.

 

Csütörtöki hírek szerint a jövő hónapban indul először a 100-on és 200-on egyformán kétszeres ötkarikás aranyérmes, aki azzal, hogy rajthoz áll a november 20. és 23. közötti tokiói viadalon, 15 hónapos versenyszünetnek vet véget.   

A 27 esztendős Kitadzsima legutóbb a tavalyi pekingi nyári játékokon versenyzett, amelyen sikerrel védte meg a 2004-es athéni olimpián – 200 méteren éppen Gyurta előtt – megszerzett címeit.

A 2008-as olimpiát követően úgy festett, befejezi pályafutását, nem volt ott az idén nyáron, az olasz fővárosban rendezett világbajnokságon sem, mostani bejelentkezése azonban azok vélekedését erősíti, akik szerint kitart a 2012-es londoni ötkarikás játékokig.    

Tokióban az olimpiai távok mellett 50 m mellen is indul.

Legfrissebb hírek

Csütörtöki sportműsor: a DVSC és az ETO is a Kl harmadik selejtezőkörében lép pályára

Minden más foci
4 órája

Elek Gábor: Félek, nem minden csapat tudja majd befejezni az idényt; Álmodozások kora a Kl-csapatainknál

E-újság
4 órája

Nagy Ádám: Ez nem volt hollywoodi filmszerű

Európa-liga
4 órája

Borbély Balázs az egygólos győzelem után: Tudjuk, hol kell javulnunk a visszavágóra

Európa-liga
5 órája

Felkészülés: az Arsenal és a PSG is három gólt kapva szenvedett vereséget spanyol ellenfelével szemben

Angol labdarúgás
5 órája

Törökország meghódítása – Smahulya Ádám jegyzete

Minden más foci
5 órája

Itt is apadás – Bobory Balázs publicisztikája

Labdarúgó NB I
5 órája

Szalah megérkezett Trabzonba, célegyenesben a Diomandé-üzlet – ez történt szerdán a transzferpiacon

Minden más foci
5 órája