Diplomácia: nem kapott iráni vízumot az amerikai csapat

MTI MTIMTI MTI
2009.02.05. 01:05
Címkék
Iránnak nem volt elég ideje kiállítani a vízumot az amerikai női tollaslabdacsapat tagjainak, akik a Teheránban megrendezendő nemzetközi versenyen akartak részt venni – jelentette be az iráni külügyi szóvivő szerdán.
„Az amerikai csapat túl későn adta be vízumigényét, és az iráni hatóságoknak nem volt elég idejük feldolgozni a kérelmeket – mondta Haszan Gasgavi. – A 12 tagú tollaslabdacsapat eredetileg kedden érkezett volna Teheránba, és részt vett volna a csütörtökön kezdődő világversenyen.”A tengerentúli sportolók látogatásának terve egybeesett azzal az amerikai törekvéssel, hogy felülvizsgálják az Egyesült Államok iráni politikáját. A külügyminisztérium hétfőn azt közölte, hogy az iráni tollaslabda-szövetség hívta meg az amerikai sportolókat. A tárca kilátásba helyezte, hogy júliusban viszonozhatják az iráni csapat meghívását.A csapat útjának költségeit a külügyminisztérium fedezte volna. A tárca 2006 óta szorgalmazza az amerikai és az iráni nép közötti különféle csereprogramokat az oktatás és a kultúra területén.
Legfrissebb hírek

Algéria fordított, megverte Jordániát

Foci vb 2026
4 perce

Győri gólszerző a vb-n – Algéria fordított és legyőzte Jordániát

Foci vb 2026
5 perce

A csereként beálló győri Benbuali góljával egyenlített Algéria – VIDEÓ

Foci vb 2026
14 perce

Videó: a győri Benbuali fejesével egyenlített Algéria a világbajnokságon

Foci vb 2026
32 perce

Folytatódik a Jordánia–Algéria mérkőzés, bemutatkozik Benbuali is

Foci vb 2026
55 perce

Vezet a vb-újonc Jordánia a szünetben

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Jordánia–Algéria csoportmeccs

Foci vb 2026
1 órája

Haaland csatlakozott Kane mellé, de Kocsis Sándortól még messze van

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik