NS-archív
Kamuti Jenő főtitkár (balra) és Schmitt Pál MOB-elnök szerint vékony jégen táncol a magyar sport
NS-archív
Kamuti Jenő főtitkár (balra) és Schmitt Pál MOB-elnök szerint vékony jégen táncol a magyar sport
A MOB-elnök felhívta a figyelmet arra, hogy csökken az igazolt versenyzők és a sportlétesítmények száma, kiszolgáltatott helyzetben van a Sportkórház és a Testnevelési Egyetem is.
A gazdasági háttérre kitérve Schmitt Pál azt mondta, a pekingi játékok minimális forrásigénye 2.3 milliárd forint lenne, ezzel szemben 1.71 milliárd áll rendelkezésre állami forrásból. Ezért a MOB saját bevételeiből 200 millió forintot biztosított a közvetlen olimpiai felkészülésre.
A doppingellenes küzdelem kapcsán Schmitt kiemelte, hogy a MOB közgyűlése Európa egyik legszigorúbb doppingszabályzatát fogadta el, amely kimondja: az a sportoló, akit az olimpián doppingvétségen érnek, többet nem indulhat ötkarikás játékokon.
Molnár Zoltán beszámolt a Pekingben 202 ország csapatvezetőinek részvételével rendezett értekezletről, jelezve, a kínai főváros olyan készültségi fokot ért el egy évvel a rajt előtt, amelyre nem volt példa korábbi olimpiai helyszínek esetében.
Kínában 15,3 milliárd dollárt költöttek az egyik legnagyobb probléma, a környezetszennyezés megoldására, 680 hektár olimpiai parkot hoztak létre. A sportlétesítményeket - törvényi szabályozás szerint - 2007. december 31-ig át kell adni, ez alól csak az olimpiai stadion a kivétel.
Másfél millió turistát várnak a játékokra, 548 hotel már készen áll, 252-t még építenek. Az olimpián 4500 doppingtesztre kerül majd sor, ez 90 százalékos emelkedést jelent Sydneyhez képest.
Nagy Zsigmond, a MOB nemzetközi titkára bejelentette, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnál elnyert pályázat alapján 80 ezer dolláros (közel 16 millió forintos) támogatást kap a kvalifikációs tornára készülő női vízilabda-válogatott. (MTI)