Old Spice Challenge, Quad: Szuper Levente volt a legjobb

2007.07.09. 20:07
Címkék
A Felvonulási téren rendezett nyílt quadversennyel véget ért az idei Old Spice Challenge sorozat. A nagy forróságban számtalan híresség is rajthoz állt a sztárfutamban, közülük Szuper Levente jégkorongozó bizonyult a legjobbnak, aki ugyanúgy ekkor ült először quadon, mint a nyílt verseny győztese.

A quad, vagyis a négykerekű terepmotor már bizonyított az afrikai sivatagokban, például az Old Spice Afrika Expedíción, s most a nagyváros dzsungelében is megállta a helyét. Az időjárás mindenesetre valóban afrikai volt: forró meleg várta az indulókat a Felvonulási téren, s a hőséget csak a fel-feltámadó szél enyhítette valamennyire.

A versenyzők előbb egy triálpályán indultak a selejtezőfutamban, ahol három akadályt kellett leküzdeni a legrövidebb idő alatt. A győztesek aztán párosával, egyenes kieséses rendszerben csaptak össze egy látványos parallelpályán.

Miközben még folyamatosan zajlott a nyílt verseny, kora délután a magyar közélet, kultúra, sztár- és sportvilág kiemelkedő szereplői öltötték magukra az overallokat és a bukósisakokat, hogy összemérjék erejüket a sztárfutamban. Quadra szállt többek közt Gianni, Árpa Attila, Maksa Zoltán, Bebe, a Back II Black énekese, David Merlini szabadulóművész, Rippel Ferenc és Viktor artisták és Sebeők János is, míg a sportolókat egy "szakmabeli", Szalay Balázs Dakar-versenyző, illetve Szuper Levente jégkorongozó képviselte. Megtekintette a versenyt emellett Forgács Gábor, Németh Helga kézilabdázó, valamint két labdarúgó, Sebők Vilmos és Laczkó Zsolt is.

A hírességek versenye aztán szó szerint "szuper" lett: a legjobban az a Szuper Levente teljesített, aki korábban soha nem ült quadon. A jégkorong-válogatott kapusa mögött Rippel Ferenc végzett a második helyen, míg a harmadik David Merlini lett.

A "szűzkéz" végül nemcsak Szuper Leventének, hanem Trungel Miklósnak is szerencsét hozott: ő lett ugyanis a nyílt verseny győztese. Korábban ő sem ült soha quadon, bár az egyéb technikai sportok terén neki is van gyakorlata, ugyanis amatőrként rendszeresen indul a ralisprint-bajnokság futamain, s a gokarttal is jól bánik, hiszen az Old Spice Challenge tavalyi és idei debreceni gokartrendezvényén is futamgyőztes lett.


Old Spice Challenge quadverseny, Budapest, Felvonulási tér
Nyílt verseny:
1. Trungel Miklós
2. Dankó Balázs
3. Horváth László és Papp László Dániel
Sztárfutam:
1. Szuper Levente
2. Rippel Ferenc
3. David Merlini
Legfrissebb hírek

A Nantes ellen tesztelt először a szegedi kézicsapat

Kézilabda
13 perce

Fradi-gól és Real Madrid-győzelem a Groupama Arénában

Minden más foci
20 perce

Női NB I: a Puskás, az MTK, az Újpest, a PMFC és a Vidi nyert nyitányon

Labdarúgó NB I
35 perce

Stollárék párosa kiesett a nyolcaddöntőben a torontói tenisztornán

Tenisz
38 perce

Három kiütés az NB III-ban: a Kaposvár és a Gyula 7–0-ra, a Dorog 6–0-ra győzött

Labdarúgó NB II
39 perce

Román Superliga: Czékus Ádám duplája sem ért pontot a Csíkszeredának

Minden más foci
42 perce

Vitális Milán megszerezte az első gólját az AEK Athénban

Minden más foci
1 órája

Nem bírt egymással a PSG és az MU Göteborgban

Minden más foci
1 órája