Egyvalami biztos: a Bayern München–Internazionale Bajnokok Ligája-döntő után a győztes csapat mindössze a hatodik lesz, amely ugyanabban a szezonban úgy triplázott, hogy a legrangosabb európai kupagyőzelmet gyűjtötte be a bajnoki cím és a honi kupagyőzelem mellé.
Csak címszavakban: 2009-ben a Barcelona, 1999-ben a Manchester United, 1988-ban a PSV, 1972-ben az Ajax, 1967-ben pedig a Celtic triplázott. Rajtuk kívül még négy csapat (CSZKA Moszkva, Porto, Galatasaray és az IFK Göteborg) a kupa és a bajnoki győzelem mellé az UFEA-kupát gyűjtötte be harmadikként ugyanabban az évben. Ez sem kis teljesítmény…
A május 22-i Bajnokok Ligája-fináléban tehát újabb csapat csatlakozhat az illusztris társasághoz – az Inter vagy a Bayern München. De vajon mi dönt a két csapat között? A Bundesliga.de olyan, két futballista közötti párharcokat elemzett, amelyek kulcsfontosságúak lehetnek a mérkőzés alakulását illetően.
Ivica Olic–Lúcio
Több szempontból is érdekes lehet a két futballista külön csatája. Egyfelől, a horvát támadó rendkívül termékeny szezont tud maga mögött. Olic a Bayern házi gólkirálya hét találattal, ráadásul a sorozat legeredményesebbje, Lionel Messi is csak egy góllal szerzett többet nála. A Barcelona argentinja pedig már nem szaporíthatja találatainak számát. Ráadásul Olic a Bayern legutóbbi hét góljából ötöt vállalt magára. A párharc azonban a másik futballista múltja miatt is különleges, Lúcio ugyanis a Bayern Münchenből igazolt a milánói „fekete-kékekhez". A brazil védő a statisztikák alapján a legnagyobb hatékonysággal szereli le az ellenfeleit ebben a szezonban a BL-ben. Eddig négyszer játszott egymás ellen a két futballista: három döntetlen mellett Lúcio örülhetett egyszer.
Arjen Robben–Javier Zanetti
Arjen Robben sem sokkal marad le csapattársa, Olic mögött a gólszerzésben. Mert bár a négy jelentősen kevesebb, mint a hét, a holland klasszis találatai rendre kulcsfontosságúak voltak. Minden sorozatot figyelembe véve pedig 36 fellépésén 23-szor talált be az ellenfelek kapujába. Robben valószínűleg többször is találkozik majd a pályán a vb-t kihagyó (Diego Maradona nem jelölte a 30 fős argentin keretébe) Javier Zanettivel. Az Inter ikonja Lúcio mögött a második legjobb labdaszerző a csapatban. A kérdés csak az, hogy az olasz gárdát már tizenöt éve szolgáló, 36 éves középpályás rutinjával tudja-e ellensúlyozni az ellenfél nagyobb gyorsaságát.
Bastian Schweinsteiger–Wesley Sneijder
Schweinsteiger rendkívül fontos szerepet játszik a Bayern csapatjátékában. A német középpályás passzainak 81 százaléka sikeres az ellenfél térfelén. Ebben a tekintetben a negyedik legjobb a sorozatban Schweinsteiger, ami azért érdemel külön említést, mert rajta kívül az első nyolcban csak Barcelona-játékos található (!).
A német futballistának azonban nemcsak a támadás építése, hanem az ellenfél akcióinak szűrése is feladata lesz. A pályán többek közt Wesley Sneijder hozhatja nehéz helyzetbe Schweinsteigert. A holland amellett, hogy fontos gólokat szerzett, öt gólpasszal vette ki részét csapata sikereiből. A „kanadai táblázatot" ennek megfelelően Oliccsal, Messivel és Alberto Gilardinoval holtversenyben vezeti.
Daniel Van Buyten–Diego Milito
Van Buyten igazi szikla a Bayern-védelem közepén. A majd' kétméteres hátvéd egyeduralkodó a levegőben, a földön azonban sebezhető a belga. Ebben reménykedik majd Diego Milito, aki 17 próbálkozásából eddig 13-szor eltalálta a kaput. Lehetőséget tehát nem szabad hagyni az összesen négy góllal házi gólkirály Militónak. Pláne annak tükrében, hogy az argentin csatár a kieséses szakasz mindhárom hazai mérkőzésén betalált. Az Inter mindháromszor nyert…