Man. City: Elbaltázták a lehetőséget, nem lesznek bajnokok - Keegan

2011.02.28. 19:28
Címkék
A 2001-től 2005-ig a Manchester Cityt menedzserként irányító Kevin Keegan szerint korábbi csapata vasárnapi Fulham elleni 1–1-es döntetlenje után biztossá vált, hogy a 2009-ben az abu-dzabi Manszur sejk kezébe kerülő klub nem nyeri meg a Premier League küzdelmeit. A City hátránya a városi rivális Manchester Uniteddal szemben 10, az Arsenalhoz képest hat pont, ráadásul mindkét rivális eggyel kevesebb meccset játszott, mint Roberto Mancini együttese.

ƒ„A City nem hozza a kötelező pontokat, egyszerűen elbaltázták, ez a bajnokság mostantól kétlovas – mondta Keegan, hozzátéve, hogy nem feltétlenül szomorítja el a City „bukása". – Az ember ránéz a menetrendre, és hajlamos egy legyintéssel elintézni a Fulhamet, de a Citynek még ez is gondot okoz. Bizonyos szempontból örülök ennek, mert azt mutatja, hogy nem lehet csak úgy összevásárolgatni kiváló játékosokat és azonnal nyerő csapatot összerakni, hanem ehhez idő kell. Ez mutatja, mennyire nem egyszerű játék a futball."

Keegan az Arsenalról is beszélt, szerinte a Birmingham City ellen elszenvedett Ligakupa-döntőbeli vereség olyannyira megviseli az „ágyúsokat", hogy a Barcelona elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágójára is rányomhatja a bélyegét.

Legfrissebb hírek

Felkészülés: Kerkez gólpasszt adott, a Liverpool kettővel vezetett, mégis kikapott a Leedstől

Légiósok
5 órája

A Fradi számára a magyar bajnoki más kávéház; Csiszár Henrietta a vb-győztesekről és a Szoboszlai-hatásról

E-újság
6 órája

A tévedés szabadsága – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
6 órája

Láthatatlan légiós – Nagy Zsolt jegyzete

Légiósok
6 órája

Hétfői sportműsor: ZTE–Paks; rajtol az öttusa Eb

Minden más foci
6 órája

Vizes Eb: Pellacani második vasárnapi aranyát szerezte

Úszás
6 órája

Hivatalos: az Újpest elfogadott egy vételi ajánlatot Markgráf Ákosért

Labdarúgó NB I
7 órája

Varga Barnabásék háromgólos győzelmet arattak; Mocsi Attila góllal vette ki a részét a Rizespor győzelméből

Légiósok
7 órája