Az utolsó pillanatban nyert a hatalmas fölényben játszó Manchester

2008.12.06. 20:35
Végig a kapujához szögezte a Sunderlandet a Manchester United, de sokáig nem sikerült feltörnie a szilárd lábakon álló vendégvédelmet – végül a 91. percben született Nemanja Vidics-találat három pontot ért a bajnoki címvédőnek. Fülöp Márton jól védett a mérkőzésen, a némileg szerencsés körülmények között esett United-gólról nem tehetett.
A kép csalóka: a  Manchester nőtt a Sunderland fölé, és nem fordítva
Fotó: Reuters
A kép csalóka: a Manchester nőtt a Sunderland fölé, és nem fordítva
A riválisok alaposan feladták a leckét a Manchester Unitednek: a címvédő azzal a tudattal léphetett pályára szombat este az Old Traffordon, hogy a Chelsea, a Liverpool és az Arsenal egyaránt begyűjtötte a három pontot.

Az MU soros ellenfele a nemrég edzőváltáson átesett Sunderland volt, és a magyar szurkolók szempontjából különösen érdekessé tette a találkozót, hogy a „fekete macskák” kapuját a magyar válogatott Fülöp Márton védte.

Sőt, hamar szögezzük le: nem is rosszul. A „vörös ördögök” a rajtuk lévő eredménykényszernek megfelelően szinte kapujukhoz szögezték a vendégeket, és Fülöp több szép védéssel bizonyította, hogy helye van a Sunderland kezdőcsapatában. (Bár erős a gyanúnk, hogyha a 15. percben Dimitar Berbatov nem rakja bele a lábát Wayne Rooney lövésébe, akkor már a magyar kapus is tehetetlen lett volna…)

Az első félidőben a játék 47%-ban a Sunderland kapuja előtt zajlott, és bár a védelem jól állt a lábán, sejteni lehetett, hogy ha a második játékrészben is ilyen defenzív, romboló futballal rukkolnak elő a vendégek, akkor csak idő kérdése lesz a United vezető gólja.

Természetesen az idő a Sunderlandnek dolgozott – ahogy közeledett a hármas sípszó, úgy lett egyre sürgősebb Sir Alex Ferguson csapatának, de a gól csak nem akart megszületni. Pedig az utolsó fél órában már a Ligakupában mesternégyest szerző Carlos Tévez is a pályán volt Rooney és Berbatov mellett – igaz nem sokkal később a friss aranylabdás Cristiano Ronaldót lecserélte a skót mester.

A találkozó utolsó perceiben egyre nőtt a manchesteri fölény (a meccs egészét tekintve hihetetlen, 72%-28% volt a labdabirtoklás aránya a hazaiak javára) és a hosszabbítás első percében Vidics belőtte a három pontot érő gólt. Tegyük hozzá, szerencsés körülmények között született a találat, a szerb védőnek Michael Carrick kapufáról kipattanó lövését kellett a hálóba pofoznia.

A játék képe alapján megérdemelt manchesteri siker azt jelenti, hogy a „vörös ördögök” visszavették a harmadik helyet az Arsenaltól, és hátrányuk hat pont az éllovas Liverpoollal szemben – de egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.

VIDICS GÓLJA FÜLÖPNEK

PREMIER LEAGUE

16. FORDULÓ
Manchester United–Sunderland 1–0 (Vidics 90+1.)

KORÁBBAN
Arsenal–Wigan Athletic 1–0 (Adebayor 16.)
Blackburn Rovers–Liverpool 1–3 (R.S. Cruz 86., ill. Alonso 69., Benajun 79., Gerrard 95.)
Bolton Wanderers–Chelsea 0–2 (Anelka 9., Deco 21.)
Hull City–Middlesbrough 2–1 (Turnbull 82. – öngól, M. King 85. – tizenegyesből, ill. Sanli 79.)
Newcastle United–Stoke City 2–2 (Owen 8., 24., ill. M. Sidibe 60., Faye 91.)