Itt a vég, a Chelsea játékosai szakács nélkül kénytelenek tengődni

2008.06.16. 12:52
Címkék
Néhány nappal ezelőtt bejelentette a Chelsea vezetősége, hogy a következő idényben már Luis Felipe Scolari ül majd a kispadon, aki jelenleg még a portugál válogatottat irányítja az Eb-n. A londoniak tehát az elmúlt idényben megváltak José Mourinhótól, majd az elvesztett BL-döntő után Avram Granttól, és később segítőjétől, Henk ten Catétől is. A Chelsea-nél senki állása sem biztos, és ezt most Nick Perruccio is megtudhatta.
Mára már csak Terry (fehérben) maradt a londoniaknál
Fotó: Action Images (archív)
Mára már csak Terry (fehérben) maradt a londoniaknál
Mára már csak Terry (fehérben) maradt a londoniaknál
Fotó: Action Images (archív)
Mára már csak Terry (fehérben) maradt a londoniaknál

Utóbbi úr ugyan jóval kevesebbet – sőt, szinte alig – szerepel a reflektorfényben, de ez talán így is van rendjén, elvégre, már több mint tíz éve ő a Chelsea szakácsa. Pontosabban csak volt a szakács, miután a klub vezetői közölték vele, nem kérnek többet a főztjéből.

A főszakács olasz neve nem véletlen, hiszen még Gianluca Vialli „uralkodása” idején került a Stamford Bridge-re és a „Kékek” játékosait új ízek széles palettájával ismertette meg, és a focisták nagyon is kedvelték az olasz apától és angol anyától származó chéf receptjeit.

Ez adhatta az alapját a konfliktusoknak, hiszen a klub orvosi csapata nem igazán nézte jó szemmel a Perruccio által készített finomságokat, amikre persze Terryék nem mondtak nemet – apropó Terry, a középső védőt például megismertette a mediterrán ízek gyönyöreivel.

A lényeg, hogy a klub vezetősége taktikusan akkor közölte a szakáccsal, hogy már nem kell a csapat tagjainak főzőcskézni, amikor a játékosok nyaralni voltak, így nem akadályozhatták meg a népszerű konyhamester kirúgását.

Azt még nem tudni, hogy ki lesz a menesztett szakács esetleges utódja, mindenesetre az tény, hogy az első hallásra mókásnak tűnő információ valójában rendkívüli horderejű döntést jelenthet az előttünk álló szezonra nézve.
Legfrissebb hírek

Téli olimpia: búcsúznak rövid pályás gyorskorcsolyázóink, hét érmet osztanak pénteken – infóközpont

Téli olimpia 2026
4 perce

Népsport: a futballvilág önjelölt Napóleonja

Népsport
9 perce

Pádár Nikolett második lett 200 yard gyorson, Kós Hubert váltóban nyert Knoxville-ben

Úszás
36 perce

Jégkorong: sorra nevelik a kiemelt tehetségeket az újpesti akadémián

Utánpótlássport
43 perce

Dél-koreai bobos és észt sílövő került be a NOB sportolói bizottságába

Téli olimpia 2026
54 perce

Újraindult az élet az NBA-ben: szenzációsan teljesített a Clippers új igazolása Jokicsék ellen

Amerikai sportok
1 órája

Sallói Dániel több mint egy évtized után elhagyta a Kansast, de marad az MLS-ben

Légiósok
1 órája

Leclerc nyitott az élen; nagy a baj az Aston Martinnál– élő

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik