Anglia: Terry Venables újra a válogatottnál

2006.08.12. 14:09
Címkék
Az Angol Labdarúgó-szövetség (FA) Terry Venablest (képünkön) nevezte ki a nemzeti csapatnál tevékenységét szövetségi kpapitáényként a világbajnokság után megkezdő Steve McClaren segítőjének.

A 63 éves Venables korábban már dolgozott a válogatottnál, 1994-ben, a sikertelen vb-selejtezők után örökölte meg Graham Taylortól a kapitányi posztot, majd 1996-ban az Eb-elődöntőig vezette a háromoroszlánosokat, azt követően azonban lemondott.

Az egykori Crystal Palace-, Tottenham- és Barcelona-edzőt állítása szerint váratlanul érte a felkérés - amely majd’ egy hónapja már olyan nyílt titok volt Angliában, hiszen a két szakember többször találkozott és beszélgetett egymással az azóta eltelt időben -, de rendkívül jólesett neki.

„El Tel”, ahogy Barcelonában nevezték így vélekedett: „Remek érzés hogy újra számítanak a munkámra. Örömmel fogadtam el a felkérést.”
Legfrissebb hírek

Másodszor sem bírt a spanyolokkal a magyar női röplabda-válogatott

Röplabda
5 órája

Borbély Balázs: A kimaradt tizenegyesnél megfordult a fejemben, hogy megbosszulhatja magát

Labdarúgó NB I
5 órája

Rodri Barcelonába, Tóth Rajmund Konyába érkezett meg – ez történt hétfőn a transzferpiacon

Minden más foci
6 órája

Keddi sportműsor: BL-selejtezők Varga Barnabással és Vitális Milánnal

Minden más foci
6 órája

Aubameyang góllal, a Depor hazai döntetlennel tért vissza a La Ligába

Spanyol labdarúgás
6 órája

Demjén Patrik remek napot fogott ki; Kós Hubert nem teljesen elégedett

E-újság
6 órája

Videó: Tóth Rajmund megérkezett Törökországba

Labdarúgó NB I
6 órája

Tisztelt szerkesztőség! – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
6 órája