nemzetisport.hu 2019.06.17 20:29 Frissítve: 2019.08.01 18:48

Az NB I-es csapatok felkészülési programja

Az alábbiakban összegyűjtöttük az eddig ismert nyári programot. Azoknál a csapatoknál, melyeknél nincsenek feltüntetve felkészülési meccsek, a klub még nem adott tájékoztatást. A 2019–2020-as idény augusztus 3-án rajtol az NB I-ben.

Az FTC elsőként kezdte el a nyári felkészülést, aztán ausztriai edzőtáborba utazott. Labdát nem látni a képen… (Fotó: fradi.hu)

 

A BP. HONVÉD FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 12.
Edzőtábor: 
június 24.–július 4., Kirchdorf in Tirol (Ausztria)
Felkészülési mérkőzések:
Június 26.: Bp. Honvéd–WSG Wattens (osztrák II.) 3–0 (Nagy G., Hegedűs M., Herjeczki)
Június 29.: Bp. Honvéd–Zenit (orosz I.) 0–3
Július 1.: Bp. Honvéd–Royal Excel Mouscron (belga I.) 1–1 (Gazdag D.)
Július 3.: Bp. Honvéd–Red Bull Bragantino (brazil II.) 1–2 (Kálnoki-Kis)
EURÓPA-LIGA-SELEJTEZŐK
Július 11.:Budapest Honvéd–Zalgiris Vilnius (litván) 3–1 (Banó-Szabó, N'Gog, Gazdag – 11-esből)
Július 18.: Zalgiris Vilnius (litván)–Budapest Honvéd 1–1 (Kamber)
Július 25.: Budapest Honvéd–Universitatea Craiova (román) 0–0

A DEBRECENI VSC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete:  június 6.
Felkészülési mérkőzések:
Június 26.: DVSC–FK Minaj (ukrán II.) 2–2 (Zanko – öngól, Kerekes K.)
Június 29.: DVSC–Nyíregyháza Spartacus (NB II) 2–0 (Zsóri, Kóródi)
Június 29.: DVSC–Diósgyőri VTK 2–0 (Takács T., Bódi)
Július 4.: DVSC–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovák I.) 4–1 (Takács T. 2., Szécsi, Garba)
Július 13.: DVSC–Békéscsaba (NB II) 1–2 (Kinyik)
Július 20.: DVSC–Kazincbarcika (NB II) 1–2 (Maruscsák)
EURÓPA-LIGA-SELEJTEZŐK
Torino (olasz)–DVSC 3–0
Debreceni VSC–Kukësi (albán) 3–0 (Garba, Varga K. 2)
Kukësi (albán)–Debreceni VSC 1–1 (Szatmári Cs.)

A DIÓSGYŐRI VTK FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 20.
Felkészülési mérkőzések:
Június 29.: Debreceni VSC–DVTK 2–0
Július 3.: DVTK–Békéscsaba (NB II) 1–2 (Prosser – 11-esből)
Július 6.: DVTK–ZP Sport Podbrezová (Zólyombrézó, szlovák II.) 2–1 (Hasani, Márkvárt)
Július 10.: DVTK–FK Poprad (Poprád, szlovák II.) 6–1 (Márkvárt 2, Adukor, Tajti, Tóth Borisz, Sesztakov)
Július 13.: Kisvárda–DVTK 0–1 (Hasani)
Július 17.: MTK Budapest (NB II)–DVTK 1–0
Július 19.: DVTK–Újpest FC 0–3
Július 27.: DVTK–Budafok (NB II) 2–2 (Hasani, Prosser)

A MOL FEHÉRVÁR FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 10.
Edzőtábor: június 15.–június 27., Ausztria
Felkészülési mérkőzések:
Június 22.: Fehérvár–Ahmat Groznij (orosz I.) 1–2 (Huszti – 11-esből)
Június 26.: Wolfsberger AC (osztrák I.)–Fehérvár 0–1 (Futács)
Június 27.: Fehérvár–Baník Ostrava (cseh I.) 1–1 (Pátkai)
Július 2.: Fehérvár–Topolyai SC (szerb I.) 3–3 (Elek 2, Futács)
Július 3.: Fehérvár–DAC 1904 (Dunaszerdahely, szlovák I.) 3–1 (Nego 2, Juhász R.)
Július 21.: Fehérvár–ETO FC Győr (NB II) 0–1
Július 28.: Fehérvár–Haladás (NB II) 10 (Futács)
EURÓPA-LIGA-SELEJTEZŐK
Mol Fehérvár–Vaduz (liechtensteini) 1–0 (Stopira)
FK Zeta (montenegrói)–Fehérvár FC 1–5 (Nego 3, Juhász R., Huszti)
Fehérvár FC–FK Zeta (montenegrói) 0–0

A FERENCVÁROSI TC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:  június 5.
Első edzőtábor: június 7.–június 19., Regede (Bad Radkersburg, Ausztria)
Felkészülési mérkőzések:
Június 11.: FTC–Sampion Celje (szlovén III.) 9–0 (Nguen 2, Kundrák, Szihnyevics, Priskin – 11-esből, Sigér, Leandro, Lanzafame, Csernik)
Június 15.: NK Celje (szlovén I.)–FTC 0–2 (Isael, Szihnyevics – 11-esből)
Június 19.: NS Mura (Muraszombat, szlovén I.)–FTC 1–4 (Rui Pedro, Lanzafame – 11-esből, Priskin, Szihnyevics)
Második edzőtábor: június 23.–július 4., Bad Häring (Ausztria)
Felkészülési mérkőzések:
Június 26.: Ferencváros–Red Bull Bragantino (brazil II.) 1–2 (Szihnyevics)
Június 27.: Ferencváros–CSZKA Szófia (bolgár I.) 1–0 (Nguen)
Június 30.: Ferencváros–1. FK Príbram (cseh I.) 3–0 (Heister, Priskin, Szerető)
Július 1.: Ferencváros–Universitatea Craiova (román I.) 4–0 (Rui Pedro, Isael, Szihnyevics, Priskin)
Július 4.: Ferencváros–Royal Excel Mouscron (belga I.) 2–0 (Priskin, Skvarka)
Július 11.: Ferencváros–BFC Siófok (NB II) 6–0 (Bőle 2, Rui Pedro, Szpirovszki, Isael, Szihnyevics)
Július 19.: Ferencváros–Kozármisleny (NB III) 6–0 (Lanzafame 2, Szihnyevics 2, Wilmots, Varga R.) 
Július 25.: Ferencváros–Budaörs (NB II) 5–5 (Szihnyevics, Varga R., Szerető, Frimpong, Priskin)
BL-SELEJTEZŐK
Ferencváros–Valletta FC (máltai) 3–1 (Bonello – öngól, Lanzafame 36., 59. – az elsőt 11-esből)
Valletta FC (máltai)–Ferencváros 1–1 (Nguen 60.)

Ludogorec (bolgár)–Ferencváros (magyar) 2–3 (Haratin, Skvarka, Nguen)
Ferencváros–Ludogorec (bolgár) 2–1
(Nguen, Zubkov)

A KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete: június 17.
Felkészülési mérkőzések:
Június 28.: Kaposvár–NK Slaven Belupo Koprivnica (Kapronca, horvát I.) 2–1 (Nagy R., Szabó Á.)
Július 2.: NK Nafta Lendava (Lendva, szlovén II.)–Kaposvár 3–2 (Csiki N. 2)
Július 10.: HNK Gorica (horvát I.)–Kaposvár 1–0
Július 13.: Kaposvár–Soroksár SC (NB II) 0–0
Július 17.: Kisvárda–Kaposvár 3–2 (Szakály A., Szabó A.)
Július 19.: Haladás (NB II)–Kaposvár 2–1 (Szakály A.)
Július 27.: Kaposvár–Pápai Perutz FC (NB III) 4–0 (Szakály A. 2, Ádám M. 2)

A KISVÁRDA FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
június 24.
Felkészülési mérkőzések:
Július 3.: Kisvárda–FK Minaj (ukrán II.) 4–1 (Cukalasz 2, Grozav 2)
Július 6.: Slavoj Trebisov (Tőketerebes, szlovák II.)–Kisvárda 1–1 (Negrut – 11-esből)
Július 10.: Nyíregyháza Spartacus (NB II)–Kisvárda 0–1 (Grozav)
Július 13.: Kisvárda–Diósgyőri VTK 0–1
Július 17.: Kisvárda–Kaposvári Rákóczi 3–2 (Tischler 2, Kravcsenko)
Július 20.: Vasas FC (NB II)–Kisvárda 2–1 (Gyüre)
Július 20.: Vasas FC (NB II)–Kisvárda 2–2 (Hugo Seco, Tischler)
Július 27.: Kisvárda–Gyirmót (NB II) 3–4 (Bumba, Sassá, Gyüre)
Július 27.: Kisvárda–Gyirmót (NB II) 0–2

A MEZŐKÖVESD ZSÓRY FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 24.
Edzőtábor: július 15.–július 20., Catez (Szlovénia)
Felkészülési mérkőzések:
Július 6.: Mezőkövesd–Kazincbarcika (NB II) 1–0 (Cseri)
Július 10.: Vasas FC (NB II)–Mezőkövesd 0–3 (Nagy D., Pekár, Sidibé)
Július 13.: Mezőkövesd–FK Minaj (ukrán II.) 3–3 (Cseri – 11-esből, Sajbán Máté, Zivzivadze)
Július 17.: Mezőkövesd–NK Triglav Kranj (szlovén I.) 3–0 (Iszlai – 11-esből, Dragóner, Sidibé)
Július 17.: Mezőkövesd–Universitatea Cluj (román II.) 1–2 (Nagy D.)
Július 20.: Mezőkövesd–el-Fejszali (szaúd-arábiai I.) 3–2 (Vajda, Iszlai, Sajbán Miklós)
Július 20., Mezőkövesd–FC Asdod (izraeli I.) 2–0 (Farkas D., Pekár)
Július 27.: Mezőkövesd–Soroksár SC (NB II) 1–2 (Dragóner F.)
Július 27.: Mezőkövesd–Nyíregyháza Spartacus (NB II) 1–0 (Szeles)

A PAKSI FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 24.
Edzőtábor: július 10.–július 20., Szlovénia 
Felkészülési mérkőzések:
Június 29.: Kecskeméti TE (NB III)–Paks 0–3 (Báló, Fejős, Molnár D.)
Július 3.: Paks–Livingston FC (skót I.) 1–0 (Böde)
Július 6., Paks–Pécsi MFC (NB III) 2–0 (Hahn, Böde)
Július 11.: Paks–FK Zorja Luhanszk (ukrán I.) 1–1 (Lenzsér)
Július 13.: Paks–FK Partizan (szerb I.) 2–2 (Papp K., Böde)
Július 17.: Paks–Paradu AC (algériai I.) 2–1 (Hahn, Könyves)
Július 20.: Paks–Soroksár SC (NB II) 5–2 (Szabó, Böde, Hahn, Szendrei, Bor)
Július 27.: Paks–Budaörs (NB II) 3–2 (Hahn 2 – a másodikat 11-esből, Könyves)
Július 27.: Dorog–Paks 1–0

A PUSKÁS AKADÉMIA FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 17.
Edzőtábor: július 13.–július 27., Murau (Ausztria) 
Felkészülési mérkőzések:
Június 29.: PAFC–Csákvár (NB II) 2–1 (Sós, Radó)
Július 3.: PAFC–Haladás (NB II) 2–0 (Golgol 2)
Július 10.: PAFC–ETO FC Győr (NB II) 2–2 (Golgol, Henty – 11-esből)
Július 16.: PAFC–OFK Zsarkovo (szerb II.) 2–0 (Knezevic 2)
Július 20.: PAFC–Maccabi Petah-Tikva (izraeli II.) 0–2
Július 24., PAFC–AE Larisza (görög I.) 4–0 (Henty 2, Hegedűs J., Vanecek)
Július 26.: PAFC–Kasimpasa (török I.) 2–3 (Vanecek, Henty)

AZ ÚJPEST FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 20.
Felkészülési mérkőzések:
Július 5.: ETO FC Győr (NB II)–Újpest FC 2–0
Július 11.: Újpest FC–FC Ajka (NB II) 4–0 (Simon K., Koszta, Mészáros K., Máté)
Július 15.: Újpest FC–NK Osijek (Eszék, horvát I.) 1–0 (Koszta)
Július 19.: Diósgyőri VTK–Újpest FC 0–3 (Litauszki, Koszta, Simon K.)
Július 27.: MTK Budapest (NB II)–Újpest FC 1–0

A ZALAEGERSZEGI TE FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 24.
Edzőtábor: július 15.–július 23., Szlovénia
Felkészülési mérkőzések:
Július 10.: NK Nafta Lendava (Lendva, szlovén II.)–ZTE 3–1 (Mitrovics)
Július 13.: BFC Siófok (NB II)–ZTE 0–1 (Barczi)
Július 17.: el-Vahda (szaúd-arábiai I.)–ZTE 2–0
Július 20.: ZTE–Wolfsberger AC II. (osztrák) 4–1 (Barczi 2, Bobál G., Radó)
Július 23.: Paradu AC (algériai I.)–ZTE 3–2 (Mitrovics, Radó)
Július 27.: ZTE–el-Ittihad Kalba (arab emírségekbeli I.) 2–1 (Grumics, Barczi) – a szünetben félbeszakadt

2019.11.10 13:01:41

Labdarúgó NB I BERECZKY ATTILA (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Csak egy gólig jutott a borzalmasan gyengén védekező Loki a helyzeteivel remekül sáfárkodó FTC ellen.

2019.11.10 12:39:53

Labdarúgó NB I PIETSCH TIBOR, DÖMÖTÖR CSABA (fotók)

Élete második legjobb döntésének tartja, hogy rábólintott a Mezőkövesd megkeresésére.

2019.11.09 14:21:57

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Lanzafame gólja után Moutari kihagyta a helyzeteit, így izgalmas lett a három kiállítást is hozó hajrá.