Az FTC kilenc gólig jutott az első felkészülési mérkőzésén

2019.06.11. 17:20
Az FTC kilenc gólig jutott az első nyári felkészülési mérkőzésén (Fotó: Ferencvárosi Torna Club/Facebook)
A Ferencváros labdarúgócsapata 9–0-ra legyőzte a szlovén harmadosztályú Sampion Celjét az első nyári felkészülési mérkőzésén.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FERENCVÁROS–SAMPION CELJE (szlovén, III.) 9–0 (6–0)
Regede (Gornja Radgona)
FTC: Varga Á. – Botka, Takács Zs., Könczey, Heister – Sigér, Csonka A. – Kundrák, Priskin, Nguen – Szihnyevics. 2. félidő: Szécsi G. – Csernik, Frimpong, Leandro, Silye – Haratin, Wilmots – Isael, Rui Pedro, Szerető – Lanzafame. Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Gólszerző: Kundrák (1.), Szihnyevics (11.), Priskin (15. – 11-esből), Nguen (27., 34.), Sigér (32.), Leandro (59.), Lanzafame (67.), Csernik (80.)

A Bajnokok Ligája-selejtezőre készülő Ferencváros az első nyári felkészülési mérkőzésén a szlovén harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában a legutóbbi idényt a 6. helyen záró Sampion Celjével találkozott Regedén (Gornja Radgonában).

A csapathoz hétfőn csatlakozó, a Sahtar Donecktől kölcsönbe érkező Olekszandr Zubkov nem került be a meccskeretbe, a támadójátékra azonban így sem lehetett panasz, Kundrák Norbert már az első percben vezetést szerzett. Az első félidő folytatásában még öt gólt szerzett a Fradi (Tokmac Nguen duplázott, továbbá Mikalaj Szihnyevics, Priskin Tamás és Sigér Dávid is beköszönt).

A második félidőre teljes sort cserélt Szerhij Rebrov, többek között Davide Lanzafame, Isael, a Haladástól visszatérő Rui Pedro is pályára lépett. Érdekesség, hogy a kapuban Varga Ádámot Szécsi Gergő, az NB II-es Balmazújváros kapusa váltotta, akit azért kértek kölcsön a zöld-fehérek a regedei tréningezésre, mert Dibusz Dénes és a Honvédtól szerződtetett Gróf Dávid is a válogatottnál van szolgálatban.

A fordulás után végül még három gólt szerzett az FTC (Leandro, Lanzafame és Csernik Kornél talált be), így 9–0-ra nyerte meg az első nyári felkészülési mérkőzését.

Szerhij Rebrov csapatára még két edzőmérkőzés vár az ausztriai edzőtábor során: a zöld-fehérek még két szlovén élvonalbeli csapattal, az NK Celjével és az Európa-ligában induló Murával mérkőznek meg.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: Véget ért a mérkőzés, a Ferencváros 9–0-ra nyert az első nyári felkészülési mérkőzésén.

90. perc: Silye lövése után a labda elkerülte a kaput.

87. perc: Isael remek lövése után a kapus nyomta oldalra a labdát.

80. perc: GÓL! A KILENCEDIK IS BENT VAN! Lanzafame harcosan megszerezte a labdát a jobb oldalon, majd passzolt Csernikhez, aki közelről a kapuba lőtt. 9–0

77. perc: Wilmots tüzelt nagyjából 13 méterről, de a frissen beállt szlovén kapusnak nem okozott gondot a lövése.

75. perc: Silye beadása után Csernik próbálkozott volna, de nem tudott lőni.

67. perc: GÓL! OTT A NYOLCADIK! Silye bal oldali beadása után Lanzafame a kapus mellett a kapuba fejelte a labdát. 8–0

65. perc: Leandro kötéssel a fején visszatért a pályára.

63. perc: Isael jobb oldali szabadrúgása után Leandro fejelte a kapu mellé a labdát. Ráadásul Leandro korábban szerzett sebe szét is nyílt, így ápolni kellett a felszakadt szemöldökét.

61. perc: Silye beadása után Isael elől elütötte a labdát a kapus, majd a kipattanót Wilmots bombázta egy blokkoló védőbe.

59. perc: GÓL! BENT VAN A HETEDIK! Lanzafame harcolt ki a kaputól 19 méterre szabadrúgást, amelyet Leandro ballal a bal sarokba tekert. 7–0

55. perc: Silye passza után Szerető küldte a jobb felső sarok mellé a labdát.

53. perc: Szerető egy jól csel után indította Rui Pedrót, akinek a beadása pontatlan volt.

A második félidőre teljes sort cserélt Szerhij Rebrov, így áll fel most a Fradi: Szécsi G. – Csernik, Frimpong, Leandro, Silye – Haratin, Wilmots – Isael, Rui Pedro, Szerető – Lanzafame.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 6–0-ra vezet az FTC.

34. perc: GÓL! ITT A KÖVETKEZŐ! Szihnyevics és Nguen összjátéka végén utóbbi a bal sarokba tekerte a labdát. 6–0

32. perc: GÓL! BENT VAN AZ ÖTÖDIK IS! Nguen és Sigér kicsiben elvégzett szöglete után utóbbi kissé balról, 13 méterről, a bal felső sarokba csavarta a labdát. 5–0

30. perc: Szihnyevics bombázta a kapu fölé a labdát a tizenhatos előteréből.

27. perc: GÓL! OTT A NEGYEDIK! Sigér passza után Nguen tört be a tizenhatoson belülre, majd a bal felső sarokba lőtte a labdát. 4–0

25. perc: Ivószünetet rendelt el a játékvezető.

24. perc: Szihnyevics indítása után Priskin elől szedte fel a labdát a kapus.

18. perc: Heister bal oldali beadása után ezúttal tisztázni tudtak a szlovénok.

15. perc: GÓL! EZ IS BENT VAN! Priskin állt a labda mögé, és magabiztosan a kapu közepébe lőtt. 3–0

15. perc: Tizenegyest kapott a Ferencváros! Heister indította Nguent, akit buktattak a tizenhatoson belül.

11. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! Csonka indította Nguent, aki megindult, majd Heistert szöktette a bal oldalon. A német védő újabb pontos beadása megtalálta Szihnyevicset, aki közelről a kapuba passzolta a labdát. 2–0

7. perc: A bal oldalon próbálkoztak a szlovénok, Csonka azonban megállította a támadást.

1. perc: GÓL! EZ GYORS VOLT! Heister bal oldali beadása után nem tudtak felszabadítani a szlovénok, Kundrák lecsapott a labdára, majd 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az FTC indította útjára a labdát.

A csapathoz hétfőn csatlakozó, a Sahtar Donecktől kölcsönbe érkező Olekszandr Zubkov nem került be a mai meccskeretbe.

A mérkőzés tudósítása a fradi.hu élő közvetítése alapján készül!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Ferencváros–Sampion Celje felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

Ausztriában edzőtáborozik a Ferencváros (Fotó: fradi.hu)

ELŐZMÉNYEK

A Ferencváros múlt hét pénteken megérkezett Ausztriába. A klub hivatalos honlapja ennek kapcsán hosszabb interjút készített Szerhij Rebrovval. A Bajnokok Ligája selejtezőjére készülő gárda vezetőedzője elmondta, mindenkinek megadja az esélyt, de ehhez mutatni is kell valamit. Részletek itt!

A Ferencváros három felkészülési mérkőzést játszik az ausztriai edzőtáborozás során: a Sampion Celje után két szlovén élvonalbeli csapattal, az NK Celjével és az Európa-ligában induló NK Murával mérkőzik meg a zöld-fehér csapat.

A Sampion Celje a 6.helyen zárt a szlovén harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában.

A Ferencvárossal készül a klub ausztriai edzőtáborában Szécsi Gergő, az NB II-es Balmazújváros kapusa, akit azért kértek kölcsön a zöld-fehérek a regedei tréningezésre, mert Dibusz Dénes és a Honvédtól szerződtetett Gróf Dávid is a válogatottnál van szolgálatban.

A bajnoki címének köszönhetően a Ferencváros indulhat a Bajnokok Ligája-selejtezőben. Az első forduló sorsolását június 18-án tartják, a nem kiemelt FTC lehetséges ellenfeleit ide kattintva böngészhetik.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők:
Gróf Dávid(Bp. Honvéd, szabadon igazolható)
Kölcsönbe érkezők: Olekszandr Zubkov
(ukrán, Sahtar Doneck, legutóbb kölcsönben FK Mariupol – Ukrajna)
Kölcsönből visszatérők:
Priskin Tamás(Haladás),Rui Pedro(portugál, Haladás),Silye Erik(Mezőkövesd),
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: –
Kiszemeltek:Bruno Duarte da Silva(brazil, FK Lviv – Ukrajna),Mihajlo Mudrik(ukrán, Sahtar Doneck – Ukrajna, legutóbb kölcsönben Arszenal Kijev – Ukrajna),Nwankwo Obiora(nigériai, Boavista – Portugália)
Távozók:Böde Dániel(Paks),Julian Koch(lejár a szerződése),Fernando Gorriarán(uruguayi, érdeklődik iránta: Santos Laguna – Mexikó)