A Torino három góllal büntette meg a Debrecen hibáit

BERECZKY ATTILA (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)BERECZKY ATTILA (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
2019.07.25. 20:50
A DVSC három gólt kapott a Torinótól az első mérkőzésen (Fotó: Paolo Pavan)
A labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörében, a párharc első felvonásán az olasz Torino pályaválasztóként 3–0-ra legyőzte a Debreceni VSC-t.

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 2. KÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
TORINO (olasz)–DEBRECENI VSC 3–0 (2–0)
Alessandria, Giuseppe Moccagatta Stadion, 4376 néző. Vezette: Maae (dán)
Torino: Sirigu – Izzo, Nkoulou, Nascimento – De Silvestri, Baselli, Meite, Ansaldi – Falqué (Lukics, 75.), Belotti, Berenguer (Zaza, 80.). Vezetőedző: Walter Mazzarri
DVSC: Nagy S. – Kinyik (Kusnyír, 74.), Szatmári Cs., Pávkovics, Ferenczi J. – Szécsi M., Tőzsér, Haris, Varga K. (Pintér Á., 86.) – Trujics, Zsóri (Garba, a szünetben). Vezetőedző: Herczeg András
Gólszerző: Belotti (20. – 11-esből), Ansaldi (42.), Zaza (93.)

A visszavágót egy hét múlva, csütörtökön 18.30 órától rendezik meg a Nagyerdei Stadionban.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Hatalmas volt a nyüzsgés kora este a Stadio Giuseppe Moccagatta környékén. Nem csoda, hiszen Piemonte tartomány egyik elit futballcsapata, az FC Torino költözött Alessandriába, ha csak egy meccs erejéig is. A stadion kapuin belépve hamarosan kiderült, nem ok nélkül aggódtunk szerdán amiatt, hogy alkalmas-e a létesítmény Európa-liga-meccs megrendezésére. A folyosókon teljes fejetlenség uralkodott, a lelkes helyiek képességeit – és lehetőségeit – meghaladta a rendezvény koordinálása, a torinói klub alkalmazottainak pedig esélyük sem volt, hogy bármit elintézzenek, ugyanis ők sem tudták, mi merre van. Ezzel együtt fél órával az este kilenc órai kezdés előtt már megteltek a kisebb átalakításokkal hatezer ülőhelyesre átalakított aréna lelátói. A Torinóból érkező drukkerek lelkesen énekeltek, a helyeik pedig lesték a lelátón helyet foglaló hírességeket, s Fabio Caressa, az olasz sporttelevíziózás legendája volt a szelfivadászok első számú célpontja. A népszerű riporter az ötvenedik közös képre is mosolyogva állt oda, s a végén még ő köszönte meg a lehetőséget. A kezdés előtt néhány perccel aztán befutott Marco Rossi, akit szintén régi ismerősként üdvözöltek, ami nem csoda, hiszen a magyar válogatott szövetségi kapitánya Torino mellett született.

Herczeg András egy helyen változtatott a múlt héten Albániában továbbjutást érő döntetlent kiharcoló kezdő tizenegyén: Kusnyír Erik helyét Kinyik Ákos foglalta el a védelem jobb oldalán. Pontosan úgy kezdődött a találkozó, ahogy várható volt, azaz a Torino nekiesett a Debrecennek. Először az ötödik percben kellett felszisszennünk, amikor szabadrúgás-variáció után Haris Attila a gólvonal elől mentett. Szűk negyedórával később aztán már nem volt segítség, a balösszekötő helyén kiugró hazai sztár, Andrea Belotti harcolt ki tizenegyest, majd a büntetőt ő maga bombázta a léc alá. 1–0

Andrea Belotti gólja

A gól után valamivel stabilabb lett a DVSC játéka, sőt a negyvenedik percben Kinyik Ákos kapufájánál egy pillanatra el is csendesedett a lelátó, hogy aztán néhány perccel később annál nagyobb erővel üvöltsenek újra a hazai drukkerek. Cristian Ansaldi kilépett a bal oldalon, az alapvonalig vezette a labdát, és a középre gurítást váró Nagy Sándort becsapva, pontosabban kissé földbe rúgva, így a labdát a rövid sarokba „lőve” megszerezte a Torino második gólját. 2–0

Cristian Ansaldi gólja

A második félidőre Zsóri Dániel helyére a nigériai Haruna Garba érkezett, az első támadást azonban az egyre nagyobb számban és meglehetősen agresszíven viselkedő szúnyogok követték el. A pályán levőknek és a lelátón ülőknek egyaránt rengeteg kellemetlenséget okoztak az ezrével támadó vérszívók, mi pedig abban reménykedhettünk, hogy ennél nagyobb problémája nem lesz a magyar csapat játékosainak. Ahogy telt az idő, láthattunk néhány valóban szép debreceni támadást, kicsit kiszabadult a nyomás alól a DVSC. A gólszerzéshez legközelebb talán Varga Kevin kapáslövésénél állt a Loki, de az egyértelmű volt, hogy a Torino továbbra is kontroll alatt tartja a mérkőzést, mutatta a labdabirtoklás aránya – az olaszok sokkal jobbak voltak ebben.

A két klub lehetőségei közti különbséget híven tükrözi, hogy az olaszoknál az utolsó tíz percre állt be Simone Zaza, aki egymaga jóval többet ér, mint a Debrecen teljes kerete. A népszerű támadó nem sokkal pályára lépése után felesleges lökésért kapott sárga lappal vétette észre magát, de azt tudtuk, hogy az ő játékában mindig benne van a gól. Nem is okozott csalódást, hiszen a hosszabbításban egy szöglet után közelről befejelte a Torino harmadik gólját, amely nagyjából le is zárta a párharcot, még akkor is, ha Haruna Garba lefordulásos lövésénél felcsillant némi remény. 3–0

Simone Zaza gólja

A visszavágón már nem lesz veszítenivalója a Lokinak, s lehetősége van rá, hogy a Nagyerdei Stadionban jó meccset vívjon a Torinóval.

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Nemzeti Sportot a mérkőzés helyszínéről tudósította: Bereczki Attila (Alessandria)