Felkészülés: a ZTE kikapott algériai ellenfelétől

H. K.H. K.
2019.07.23. 18:11
A labdarúgó NB I újonca, a Zalaegerszeg felkészülési mérkőzésen 3–2-re kikapott az algériai Paradutól.

A vezetést hamar, a hetedik percben megszerezte az algériai élvonalban szereplő Paradu, a ZTE a 38. percben büntetővel egyenlített. A magyar csapat sokáig nem örülhetett, hiszen négy perccel később, a 42. percben már ismét előnyben volt a Paradu.

Mitrovics büntetője

A 75. percben Hudák pazar kiugratása után Radó volt eredményes, amivel ismét egyenlített a ZTE, de a 80. percben a harmadik találatát is megszerezte a Paradu, így 3–2 lett a vége.

NB I-ES CSAPAT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Paradu (algériai I.)–ZTE 3–2 (2–1)
Slovenske Konjice (Szlovénia)
ZALAEGERSZEG: Demjén (Szemerédi) – Bolla, Kocsis (Gergényi), Devecseri (Szépe), Bedi – Hologyuk (Hudák), Mitrovics – Barczi (Meshack), Grumics (Sebestyén), Radó (Babati) – Bobál G. (Ikoba)
A magyar csapat gólszerzői: Mitrovics (38. – 11-esből), Radó (75.)

A ZALAEGERSZEGI TE FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 24.
Edzőtábor: július 15.–július 23., Szlovénia
Felkészülési mérkőzések:
Július 10.: NK Nafta Lendava (Lendva, szlovén II.)–ZTE 3–1 (Mitrovics)
Július 13.: BFC Siófok (NB II)–ZTE 0–1 (Barczi)
Július 17.: el-Vahda (szaúd-arábiai I.)–ZTE 2–0
Július 20.: ZTE–Wolfsberger AC II. (osztrák) 4–1 (Barczi 2, Bobál G., Radó)
Július 23.: Paradu AC (algériai I.)–ZTE 3–2 (Mitrovics, Radó)
Július 27.: ZTE–el Ittihad Kalba (arab emírségekbeli I.)

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A ZTE FC-NÉL
Érkezők: Demjén Patrik (MTK Budapest), Gergényi Bence (Bp. Honvéd, kölcsön után végleg), Oleh Hologyuk (ukrán, Haladás), Nikola Mitrovics (szerb, Kesla FK – Azerbajdzsán), Radó András (PAFC)
Kölcsönbe érkezők: Bolla Bendegúz (Fehérvár – ismét)
Kölcsönből visszatérők: Kovács Zoltán
(Budafok)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: –
Kiszemeltek: Tomás Vestenicky (szlovák, Cracovia Kraków – Lengyelország)
Távozók: Farkas Balázs (Soroksár SC, szabadon igazolhatóként), Macher Dávid (Hévíz), Szmola Bálint (szabadon igazolható, Vasas), Szökrönyös Dániel (Lendva – Szlovénia),Aljosa Vojnovic (horvát, Kaposvár, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók:

Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: Novák Csanád (Mezőkövesd), Zöldesi Illés (Kisvárda)
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:Gajdos Zsolt (szabadon igazolható)