Felkészülés: a Honvéd ikszelt Storck korábbi csapatával

2019.07.01. 19:52
A Honvéd döntetlent játszott a Royal Mouscronnal (Fotó: honvedfc.hu)
A labdarúgó NB I-es Budapest Honvéd felkészülési mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott a belga élvonalbeli Royal Mouscronnal.

A Honvéd 3–5–2-es formációban lépett pályára a Royal Mouscron ellen, amelyet az előző idényben még a korábbi magyar szövetségi kapitány, Bernd Storck irányított – a tréner májusban távozott az együttestől, amelyet Bernd Hollerbach vett át.

Mint a kispestiek hivatalos honlapja tudatta, a mérkőzést kisebb sérülése miatt kihagyta Horváth András, míg Ivan Lovric és David N'Gog betegség miatt hiányzott.

Gól nélküli első félidőt követően a második játékrész elején büntetőt kapott a Honvéd, miután a labda az egyik védő kezére pattant. Gazdag Dániel végezte el a tizenegyest, s nem hibázott (1–0). Hét perccel később távoli szabadrúgás után egyenlített a Mouscron, az állás pedig a folytatásban már nem is változott: a Budapest Honvéd 1–1-es döntetlent játszott belga ellenfelével.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE

Budapest Honvéd–Royal Excel Mouscron (belga I.) 1–1 (0–0)
Neukirchen am Grossvenediger (Ausztria).
V: Hochstaffel (osztrák)
BP. HONVÉD:
Lefkovits (Berla, 87.) – Batik, Kamber, Kálnoki-Kis – Kovács N. (Belometti, 75.), Nagy G. (Heffler, 65.), Gazdag (Herjeczki, 82.), Hegedűs (Banó-Szabó, 51.), Kukoc (Uzoma, 61.) – Cipf (Lukács, 55.), Moutari (Májer, a szünetben). Vezetőedző: Giuseppe Sannino
A magyarok gólszerzője:
Gazdag D. (48. – 11-esből)

A BP. HONVÉD FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 12.
Edzőtábor:
június 24.–július 4., Kirchdorf in Tirol (Ausztria)
Felkészülési mérkőzések:
Június 26.: Bp. Honvéd–WSG Wattens (osztrák II.) 3–0 (Nagy G., Hegedűs M., Herjeczki)
Június 29.:Bp. Honvéd–Zenit (orosz I.) 0–3
Július 1.:Bp.Honvéd–Royal Excel Mouscron (belga I.) 1–1 (Gazdag D.)
Július 3.:Bp.Honvéd–Red Bull Bragantino (brazil II.)

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A BUDAPEST HONVÉDNÁL
Érkezők:
Amadou Moutari (nigeri, Mezőkövesd, szabadon igazolhatóként), Lefkovits Robi (izraeli-magyar, Hapoel Tel-Aviv – Izrael, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe érkezők: –

Kölcsönből visszatérők: Hegedűs Márk (Dorog), Herjeczki Kristóf (Gyirmót), Kovács Nikolasz (Balmazújváros), Lukács Dániel (Újpest), Raul Palmes (román, Kazincbarcika), Stoiacovici Dávid (Tiszakécske), Tömösvári Bálint (?, Kaposvár)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: –
Kiszemeltek: Busai Attila (szabadon igazolható, legutóbb Diósgyőri VTK), Dombó Dávid (Mezőkövesd), Feczesin Róbert (Adanaspor – Törökország), Gosztonyi András (Kisvárda), Hangya Szilveszter (Fehérvár), Vernes Richárd (Diósgyőri VTK)
Távozók: Fousseni Bamba (guineai, szabadon igazolható), Danilo (brazil, szabadon igazolható, Diósgyőri VTK?), Gróf Dávid (Ferencváros, szabadon igazolhatóként), Holender Filip (magyar-szerb, FC Lugano – Svájc, szabadon igazolhatóként), Dino Skvorc (horvát, szabadon igazolható), Takács János (Szeged)
Kölcsönbe távozók: –
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: Zakaria Beglarisvili (grúz, FC Flora – Észtország), Tischler Patrik (Újpest)