Felkészülés: legyőzte szerb ellenfelét a Puskás Akadémia

I. SZ.I. SZ.
2019.07.16. 20:24
Josip Knezevic szerezte a PAFC két gólját (Fotó: <a href="https://www.pfla.hu/?q=news%2F9559" target="_blank">pfla.hu</a>)
A Puskás Akadémia 2–0-ra legyőzte a szerb másodosztályú Zsarkovót az ausztriai edzőtábor első felkészülési mérkőzésén.

A PAFC honlapjának beszámolója szerint a magyar első osztályú csapat végig fölényben játszott szerb riválisa ellen. Az első félidőben Ezekiel Henty kettő, Urblík József egy nagy helyzethez jutott, de találat nem született.

A fordulás után Sós Bence beívelését követően Josip Knezevic már az első percben gólt szerzett fejesből, négy perccel később pedig Henty passza után tiszta helyzetből lőtt a kapuba.

A Zsarkovo először a 75. percben lőtt kapura, a szerbek többször durva, de következmény nélküli szabálytalanságokkal állították meg a magyar támadásokat, így maradt a 2–0.

A PAFC a tervek szerint még három meccset játszik Ausztriában, szombaton az izraeli élvonalból kiesett Maccabi Petah-Tikvával, majd jövő szerdán a görög élvonalbeli Lariszával találkozik. A harmadik ellenfél és meccsidőpont később derül ki.

NB I-ES CSAPAT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Puskás Akadémia FC–OFK Zsarkovo (szerb II.) 2–0
(0–0)
PAFC: Hegedüs L. (kapus), Szolnoki, Hegedűs J., Hadzsiev, Nagy Zs., Van Nieff, Urblík, Knezevic, Henty, Sós B., Vanecek. Csereként pályára lépett: Tóth B. (kapus), Huszti A., Spandler, Radics, Fülöp L., Mebrahtu, Skribek.