Boldog lett a születésnap: a DVSC három góllal legyőzte a Kukësit

BERECZKY ATTILA (riport), HATÁR DÁVID (közvetítés)BERECZKY ATTILA (riport), HATÁR DÁVID (közvetítés)
2019.07.11. 18:50
A labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörében, a párharc első mérkőzésén a Debreceni VSC hazai pályán 3–0-ra legyőzte az albán Kukësit, így nagy lépést tett a továbbjutás felé, és győzelemmel köszöntötte a ma 63 éves vezetőedzőjét, Herczeg Andrást.
Teljes az öröm, háromgólos előnyt szerzett a Debrecen (Fotó: Földi Imre)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Teljes az öröm, háromgólos előnyt szerzett a Debrecen (Fotó: Földi Imre) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 1. KÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
DEBRECENI VSC–KUKËSI (albán) 3–0 (0–0)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 10 250 néző. Vezette: Gishamer (osztrák)
DVSC: Nagy S. – Kusnyír (Kinyik, 89.), Szatmári Cs., Pávkovics, Ferenczi J. – Szécsi M., Haris, Tőzsér, Varga K. – Takács T. (Garba, 52.), Trujics (Csősz, 88.). Vezetőedző: Herczeg András
Kukësi: Frashëri – Kitanovszki, Cuculi, Teqja, Rrumbullaku – Limaj, Ethemi (Cyrbja, 71.), Musolli, Rroca (Musta, 76.) – Shkurtaj, Rama. Vezetőedző: Ernest Gjoka
Gólszerző: Garba (54.), Varga K. (77., 83.)
Herczeg András:
– Nagyon jó volt látni, hogy ennyien vannak a lelátón, jó volt érezni a közönség szeretetét, remek dolog volt itt játszani. Jól kezdtük a meccset, aztán az ellenfél átvette a játék irányítását. A szünet után nagyon jól játszottunk, minden elismerésem a csapaté, s a közönségé. Az első gól előtti szituációra készültünk, tudtuk, hogy az ellenfél hajlamos egy embert küldeni a kis szögletekhez, s ezt szerencsére sikerült kihasználnunk. A háromgólos előny ellenére nehéz dolgunk lesz a visszavágón. Az elmúlt hónapokban kiderült, hogy nálunk nagyobb csapatok is el tudnak adni komoly előnyt. Nagyon oda kell figyelnünk, hiszen az első félidőben kiderült, hogy a Kukësi jó csapat.
Ernest Gjoka:
– Valóban jól játszottunk az első félidőben ám nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket. A szünet után a legfőbb probléma az eredménytelenségünk volt, illetve az, hogy a Debrecen kihasználta az első helyzetét. Ezután is próbálkoztunk, ám nem tudtunk gólt szerezni. Úgy érzem, nem volt háromgólos különbség a két csapat között. A visszavágón minél hamarabb gólt kellene szereznünk! Ha ez sikerül, még lehet esélyünk a továbbjutásra.

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Már órákkal a kezdés előtt megteltek a Nagyerdei Stadion közelében található vendéglátóipari egységek, DVSC-mezes emberek latolgatták a Debreceni VSC–Kukësi El-selejtező esélyeit, s koccintottak kedvenceik győzelmére. Még az időjárás is kegyes volt az európai kupaporondra három év után visszatérő piros-fehér csapathoz, hiszen a délutáni felhőszakadás után kisütött a nap, azaz minden adott volt a jó hangulathoz.

Bátran, elfogódottság nélkül kezdett a DVSC, az első percekben csak nyomozta a labdát az albán ezüstérmes. Sajnos nem tartott sokáig a debreceni offenzíva, kiszabadult a szorításból a Kukësi, és elkezdte a saját játékát játszani. Pontosan azt a futballt produkálta a vendéggárda, amit Herczeg András előző nap felvázolt, azaz türelmesen járatta a labdát, ha úgy hozta a helyzet többször is hátrafelé passzoltak játékosai. Ebből a türelemjátékból szépen építkezett az albán csapat, észrevétlenül alakított ki lehetőségeket a debreceniek kapuja előtt. Érződött a feszültség a debreceni játékosokon, mentek, küzdöttek, de rengeteget hibáztak, ettől pedig egyre magabiztosabbá vált a Kukësi. Szerencsére már ebben a periódusban is akadt néhány extra teljesítmény a DVSC-nél, különösen Szatmári Csaba játéka emelkedett ki, a belső védő remekül segített be a védelem minden pontján, s az ő látványos szerelése akasztotta meg a vendégek legveszélyesebb gólszerzési lehetőségét. Persze Eduard Rroca kapufát eltaláló lövésénél megfagyott a vér tízezer hazai szurkolóban.

A 63. születésnapján köszöntött Herczeg András – akit stílusosan a 63. percben transzparenssel és egy kis énekléssel ünnepelt meg a hazai B-közép – valószínűleg észrevette az albán védekezés egyetlen, ám annál nagyobb hibáját, s ehhez már csak egy remek ütemű csere kellett, s meg is volt a vezetés. A Kukësi ugyanis az első játékrészben konzekvensen egy emberrel próbálta levédekezni a kis szögleteket, ezt használta ki az 54. percben a DVSC, amikor egy sarokrúgás után Ferenczi János és Varga Kevin játszotta ki az egyetlen zavarni igyekvő védőt, majd a középre lőtt labdát a két perccel korábban pályára küldött Haruna Garba segítette a hálóba. 1–0

Felrobbant a Nagyerdei Stadion, a gól láthatóan megfogta az albán csapat labdarúgóit, sőt a DVSC aztán olyan kontraakció végén szerezte meg a második gólját, amilyet az igazán igényes edzők is csak félve rajzolnak fel a taktikai táblára: Garba parádés kiugratása, Nikola Trujics félpályás száguldása és önzetlensége és Varga Kevin elegáns befejezése olyan akciót takart, amely a világ bármelyik stadionjában tapsot érdemelne. 2–0

Másodszorra már nem kímélte megroggyant riválisát a Debrecen, stílszerűen a mezőny legjobbja, Varga Kevin vitte be a találkozót – s a remények szerint a továbbjutást – eldöntő találatot. 3–0

„Maradjon meg a pezsgés, amely körülveszi a csapatot” – kérte Herczeg András a meccs előtt.