Futács a végén döntött, a Vidi legyőzte az osztrák bronzérmest

2019.06.26. 17:25
A Vidi egy góllal legyőzte a Wolfsberger AC-t (Fotó: <a href="https://www.molvidi.hu//index.php" target="_blank">molvidi.hu</a>)
A Mol Vidi FC a második nyári felkészülési mérkőzésén Futács Márkó 88. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte az osztrák élvonalbeli Wolfsberger AC-t.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
WOLFSBERGER AC (osztrák I.)–MOL VIDI FC 0–1 (0–0)
Bad Waltersdorf

Vidi: Kovácsik – Hangya, Mocsi, Juhász R., Tamás K. – Berecz, A. Hadzic (Szabó B., a szünetben), Nyári – Milanov, Futács, Huszti. Vezetőedző: Marko Nikolics
Gólszerző:
Futács (88.)

Az orosz élvonalbeli Ahmat Groznij elleni 2–1-es veresége után a második felkészülési mérkőzésén az osztrák Bundesliga előző idényének bronzérmesével, a Wolfsberger AC-vel mérte össze erejét a Mol Vidi FC.

Az ausztriai Bad Waltersdorfban rendezett mérkőzés első félidejében az osztrák együttes birtokolta többet a labdát, illetve többször is kísérletezett, mint a fehérváriak, ám igazán nagy helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki.

A fordulás után leginkább a mezőnyben gyűrték egymást a felek, a hajrában azonban több lehetőség is adódott a Vidi előtt, ebből pedig egyet gólra is váltott. A 88. percben Georgi Milanov jobb oldali lapos beadása után a középen üresen álló Futács Márkó négy méterről, jobbal a kapu közepébe lőtt, így a Vidi 1–0-ra legyőzte a Wolfsberget.

A teljes mérkőzés (Futács gólja 1:36:40-tól)

A Vidi csütörtökön (június 27., 17 óra) újabb felkészülési mérkőzést játszik, az ellenfél a cseh élvonalbeli Baník Ostrava lesz.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: Véget ért a mérkőzés, a Vidi 1–0-ra legyőzte a Wolfsberger AC-t.

88. perc: GÓL!VEZETÉST SZERZETT A VIDI! Egy jó kiugratás után Milanov harcosan tartotta meg, majd adta be jobbról, az alapvonal közeléből a labdát, a középen üresen álló Futács Márkó pedig négy méterről, jobbal a kapu közepébe lőtt. 0–1

78. perc: Újabb helyzet! Huszti szabadrúgása után Mocsi fejelte vissza a labdát, melyet Futács félollózva a bal felső sarokba küldött volna, a kapus azonban egy nagy vetődéssel oldalra nyomta a labdát.

76. perc: Vidi-helyzet! Egy bal oldali beadás után Futács lőtt futtából,de egy osztrák játékosban elakadt a labda.

73. perc: Az osztrák csapat guineai próbajátékosa rúgta fel Milanovot, sárga lapot kapott érte.

69. perc: Újabb ivószünetet rendelt el a játékvezető.

66. perc: Szabót állították meg lesen.

65. perc: Milanov maradt rövid ideig a földön.

60. perc: Syla lépett ki ziccerben, de a lövésébe Juhász belevetődött. Nagy és fontos mentés volt.

58. perc: Schmid került helyzetbe, de a tizenhatos vonaláról nem találta el a kaput.

56. perc: Gölles próbálkozott egy lövéssel, de futtából a kapu fölé küldte a labdát.

53. perc: Huszti szöglete után nem alakult ki veszély az osztrákok kapuja előtt.

46. perc: A második félidőre egyet cserélt Marko Nikolics, Anel Hadzicot Szabó Bálint váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, a Vidi indította útjára a labdát.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben az állás gól nélküli döntetlen.

40. perc: Nyári durrantotta a kapu fölé a labdát nagyjából 30 méterről.

38. perc: Nagy szólóba kezdett egy osztrák, Mocsi azonban megállította a tizenhatos előterében.

34. perc: Huszti bal oldali szöglete után a kapus elvétette a labdát, így Mocsi fejelhetett, de az erőtlen kísérletét a gólvonalról kivágták.

33. perc: Milanov kiszorított helyzetből leadott lövése után szögletre pattant a labda egy védőről.

31. perc: Schmit beadása után Liendl lőtt, de

30. perc: Schmidt közeli fejese után Kovácsik könnyedén megfogta a labdát.

27. perc: Futácsot állították meg lesen.

22. perc: Ivószünetet rendelt el a játékvezető.

21. perc: Schmid próbálkozott egy lövéssel a tizenhatoson belülről, de nem találta el a kaput.

21. perc: Egy beadás után Schmidt lőhetett volna, de Nyári az utolsó pillanatban szerelte.

19. perc: Huszti szöglete után Juhász fejelte a kapu mellé a labdát.

18. perc: Tamás beadása után szögletre pattant a labda.

15. perc: Wernitznig tüzelt 25 méterről, de nem találta el a kaput.

14. perc: Egy felívelés után Kovácsik ütötte el a labdát, majd a kipattanót jócskán a kapu fölé lőtték az osztrákok.

12. perc: Egy távoli lövés után az osztrákok kapusa ütötte a kapu fölé a labdát, de a bíró les miatt szabadrúgást ítélt kifelé.

8. perc: Juhász jól olvasta a játékot, és lefülelt egy jó ütemű kiugratást.

3. perc: Egy szép támadás végén Wernitznig lőhetett volna, Nyári azonban az utolsó pillanatban remekül szerelte.

Az osztrák csapat fehér, a magyar együttes piros-kék szerelésben lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az osztrákok indították útjára a labdát.

A mérkőzés tudósítása a molvidi.huélő közvetítése alapján készül.

A Wolfsberger AC bronzérmesként zárta az osztrák élvonalbeli bajnokság legutóbbi idényét.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Wolfsberger AC–Mol Vidi FC felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A MOL FEHÉRVÁR FC-NÉL
Érkezők:Kovács Dániel(Soroksár),Ivan Petrjak(ukrán, Sahtar Doneck – Ukrajna, legutóbb kölcsönben FTC),Rus Adrián(romániai, PAFC, legutóbb kölcsönben Sepsi OSK – Románia)
Kölcsönbe érkezők: –
Kölcsönből visszatérők:
Réti Patrik(?, BFC Siófok),Szabó Bence(?, DVTK),Tóth Bence(?, Vasas FC)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: –
Kiszemeltek:
Funsho Bamgboye(nigériai, Haladás),Bruno Duarteda Silva(brazil, FK Lviv – Ukrajna),Halmai Ádám(Haladás, próbajáték),Viszar Muszliu(északmacedón, Shkëndija – Észak-Macedónia),Nyári Patrik(Haladás, próbajáték),Pascal Struijk(holland, Leeds United – Anglia),Zsóri Dániel(DVSC)
Távozók:Bévárdi Zsombor(Vasas-kölcsön után DVSC),Joan Campins(spanyol, lejár a szerződése),Hársfalvi András(lejár a szerződése),Sós Bence(PAFC, kölcsön után végleg)