Felkészülés: ezúttal tíz gólt hozott a Fradi mérkőzése

R. B.R. B.
2019.07.25. 13:25
A Fradi gólzáporos meccsen ikszelt a Budaörssel (Fotó: fradi.hu)
Az eddig megszokott módon a Ferencváros labdarúgócsapata felkészülési mérkőzést játszott szerdai Bajnokok Ligája-selejtezős meccse után. Szerhij Rebrov vezetőedző ezúttal is azoknak adott lehetőséget, akik a tétmérkőzésen nem voltak a kezdőcsapat tagjai. A zöld-fehérek 5–5-ös döntetlent játszottak az NB II-es Budaörssel.

A Fradi hivatalos honlapján található beszámoló szerint a csütörtök délelőtti, háromszor harmincperces találkozón Bognár György csapata, a Budaörs tizenöt perc alatt háromgólos vezetésre tett szert.

A második és a harmadik játékrészben a népligetieknek sikerült fordítaniuk, ám a Budaörs a hajrában döntetlenre mentette a mérkőzést.

Mint ismert, a Ferencváros szerda este hazai pályán 3–1-re legyőzte a máltai Valletta FC-t a Groupama Arénában.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Ferencváros–Budaörs (NB II) 5–5

FTC: Gróf – Botka, Frimpong, Leandro, Heister – Sigér, Csonka – Varga R., Bőle, Isael – Szihnyevics. Csereként beállt: Szerető, Priskin, Silye, Szpirovszki, Wilmots, Szécsi
BUDAÖRS: Varasdi – Menyhárt, Fényes, Kékesi, Forgács, Medgyes – Bakos, Molnár Cs., Stieber A. – Szabó B., Pethő. Csereként beállt: Marques, Mocsi, Fodor, Halmai
Gólszerző: Szihnyevics, Varga R., Szerető, Frimpong, Priskin, ill. Pethő (2), Kékesi, Fodor, Bakos
Forrás: fradi.hu

A FERENCVÁROSI TC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 5.
Első edzőtábor: június 7.–június 19., Regede (Bad Radkersburg, Ausztria)
Felkészülési mérkőzések:
Június 11.: FTC–Sampion Celje (szlovén III.) 9–0 (Nguen 2, Kundrák, Szihnyevics, Priskin – 11-esből, Sigér, Leandro, Lanzafame, Csernik)
Június 15.: NK Celje (szlovén I.)–FTC 0–2 (Isael, Szihnyevics – 11-esből)
Június 19.: NS Mura (Muraszombat, szlovén I.)–FTC 1–4 (Rui Pedro, Lanzafame – 11-esből, Priskin, Szihnyevics)
Második edzőtábor: június 23.–július 4., Bad Häring (Ausztria)
Június 26.:Ferencváros–Red Bull Bragantino (brazil II.) 1–2 (Szihnyevics)
Június 27.: Ferencváros–CSZKA Szófia (bolgár I.) 1–0 (Nguen)
Június 30.: Ferencváros–1. FK Príbram (cseh I.) 3–0 (Heister, Priskin, Szerető)
Július 1.: Ferencváros–Universitatea Craiova (román I.) 4–0 (Rui Pedro, Isael, Szihnyevics, Priskin)
Július 4.: Ferencváros–Royal Excel Mouscron (belga I.) 2–0 (Priskin, Skvarka)
Július 11.: Ferencváros–BFC Siófok (NB II) 6–0 (Bőle 2, Rui Pedro, Szpirovszki, Isael, Szihnyevics)
Július 19.: Ferencváros–Kozármisleny (NB III) 6–0 (Lanzafame 2, Szihnyevics 2, Wilmots, Varga R.)
Július 25.: Ferencváros–Budaörs (NB II) 5–5 (Szihnyevics, Varga, Szerető, Frimpong, Priskin)