Felkészülés: a ráadásban kapott ki a PAFC a török csapattól

D. Á.D. Á.
2019.07.26. 17:13
A Puskás Akadémia labdarúgócsapata gólgazdag felkészülési mérkőzésen 3–2-re kikapott a török élvonalban szereplő Kasimpasától.

Az ausztriai edzőtábor utolsó felkészülési mérkőzése nem indult jól a felcsútiak számára, hiszen előbb a második, majd a negyedik percben is betalált a török csapat, így gyorsan kétgólos hátrányba került Hornyák Zsolt együttese. A Puskás Akadémia azonban hamar összeszedte magát, előbb David Vanecek csúsztatott a rövid saroknál a kapuba, majd Ezekiel Henty tizenhat méterről kilőtte a bal felső sarkot, így már az első negyedóra után 2–2-re módosult az eredmény.David Vanecek csúsztatott a rövid saroknál a kapuba, majd Ezekiel Henty tizenhat méterről kilőtte a bal felső sarkot, így már az első negyedóra után 2–2-re módosult az eredmény.

Sokáig úgy nézett ki, nem változik a mérkőzés állása, a második félidő ráadásában azonban a Kasimpasa ismét gólt szerzett, így 3–2-re alulmaradt a Puskás Akadémia.

NB I-ES CSAPAT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
PAFC–Kasimpasa (török) 2–3 (2–2)
Puskás Akadémia FC:
Hegedüs L. (kapus), Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Nagy Zs., Van Nieff, Urblík, Radics, Golgol, Vanecek, Henty. Csereként pályára lépett: Hegedűs J., Spandler, Fülöp L., Kiss T., Sós B., Skribek
Gólszerző: Vanecek (9.), Henty (15.), ill. Khalili (2.), Depe (4.), Erdogan (90.)

Forrás: pfla.hu

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A PUSKÁS AKADÉMIA FC-NÉL
Érkezők: Fülöp Lóránd (romániai, FC Botosani – Románia), Huszti András (Tiszakécske), Golgol Mebrahtu (ausztrál, Sparta Praha – Csehország), Sós Bence (Fehérvár, kölcsön után végleg), Yoell van Nieff (holland, Heracles Almelo – Hollandia), David Vanecek (cseh, Hearts – Skócia, szabadon igazolhatóként), Thomas Meissner (német, Willem II – Hollandia)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Ezekiel Henty (nigériai, NK Osijek – Horvátország), Antonio Perosevic (horvát, el-Ittihad Kalba – Egyesült Arab Emírségek), Tóth Balázs (Csákvár)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek: Skribek Alen
Kiszemeltek:
Távozók: Bacsana Arabuli (grúz, Panioniosz – Görögország), Csilus Ádám (csákvári kölcsön után szabadon igazolható),Braniszlav Danilovics (szerb, Diósgyőri VTK), Liridon Latifi (albán, FC Sheriff Tiraspol – Moldova), Molnár Gábor (Mezőkövesd, kölcsön után végleg), Osváth Attila (Paksi FC), Prosser Dániel (Diósgyőri VTK, kölcsön után végleg), Radó András (ZTE), Rus Adrián (romániai, Fehérvár, legutóbb kölcsönben: Sepsi OSK – Románia), Szabó Máté (csákvári kölcsön után Budafoki MTE), Szakály Péter (szabadon igazolható), Szécsi Márk (Debreceni VSC, kölcsön után végleg), Antonio Taylor (amerikai-panamai), Gonzalo Vega (uruguayi, szabadon igazolható)
Kölcsönbe távozók: Madarász Márk (ETO FC Győr után Csákvár), Varga Ádám (Tiszakécske)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: Benedik Mioc (horvát, NK Osijek – Horvátország)
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:

A PUSKÁS AKADÉMIA FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 17.
Edzőtábor: július 13.–július 27., Murau (Ausztria)
Felkészülési mérkőzések:
Június 29.: PAFC–Csákvár (NB II) 2–1 (Sós, Radó)
Július 3.: PAFC–Haladás (NB II) 2–0 (Golgol 2)
Július 10.: PAFC–ETO FC Győr (NB II) 2–2 (Golgol, Henty – 11-esből)
Július 16.: PAFC–OFK Zsarkovo (szerb II.) 2–0 (Knezevic 2)
Július 20.: PAFC–Maccabi Petah-Tikva 0–2
Július 24.: Bad Kleinkirchheim: PAFC–Lárisza (görög I.) 4–0 (Henty 2, Hegedűs J., Vanecek)

Július 26.: Graz: PAFC–Kasimpasa (török I.) 2–3 (Vanecek, Henty)