El: a félidőben vezetett, mégis kikapott a Manchester United

D. Á.D. Á.
2019.11.28. 18:44
A fiatalokkal teli Manchester United nem bírt az Asztanával (Fotó: AFP)
Az Európa-liga csoportkörében a Manchester United 2–1-es vereséget szenvedett az Asztana ellen idegenben. A C-csoportban a Krasznodar a Baselt, a Getafe a Trabzonsport győzte le 1–0-ra.

L-CSOPORT

A „vörös ördögök” számára jól indult a mérkőzés, hiszen már a 10. percben megszerezték a vezetést. Luke Shaw passzolt Jesse Lingardnak, aki nagyjából húsz méterről kapura tüzelt, lövése megpattant egy blokkolni igyekvő védőn, a labda így egyenesen a bal alsóba vágódott (0–1).

Az első félidőben megtartotta előnyét a Manchester United, ám a szünet után nem várt fordulat következett be. Az 54. percben az angolok azt hihették, hogy megduplázták előnyüket, ám Tahith Chong néhány méterről képtelen volt az üres kapuba lőni. A kihagyott ziccer azonnal megbosszulta magát, hiszen a következő támadásból az Asztana rögtön kiegyenlített Dmitrij Somko révé. Csupán hét perccel később jobb oldali támadás végén az MU védője, Di'Shon Bernard ért szerencsétlenül a labdába, öngóljával már az Asztana vezetett (2–1).

Az eredmény már nem változott a lefújásig, így a Rashfordék elszenvedték első vereségüket az Európa-ligában, míg az Asztana nemcsak első győzelmét, hanem első pontjait is ünnepelhette. Ennek ellenére az angol rekordbajnok már biztosan továbbjutott, az Asztana pedig biztosan búcsúzik az El-től.

C-CSOPORT

A C-csoport mindkét mérkőzését 16.50-kor rendezték, s mindkét mérkőzésen csupán egyetlen gól esett. A Krasznodar hazai pályán győzte le a Baselt, míg a Getafe idegenben verte meg a Trabzonsport. A svájciak vereségük ellenére továbbjutottak már, míg a másik továbblépő a záró fordulóban éppen egymás ellen meccselő Getafe, Krasznodar páros tagjai közül kerül ki.