H. T. 2019.09.19 20:45 Frissítve: 2019.09.19 21:22

El: Kádárék nyertek, a Lugano a magyarjaival kapott ki

Elrajtolt az Európa-liga 2019–2020-as idényének csoportköre. A B-csoportban egyből két, magyar érdekeltségű összecsapást is rendeztek. A Dinamo Kijev legyőzte a Malmőt, a Lugano idegenben a kapott ki a Köbenhavntól.

Nem tudott meglepetés okozni Dániában a Lugano (Fotó: AFP)

A Dinamo Kijevben Kádár Tamás, a Luganóban Kecskés Ákos és Vécsei Bálint is kezdőként kapott lehetőséget.

Az ukrán csapat többet birtokolta a labdát, több lehetősége is volt a találkozón, a mezőnyfölény azonban csak a 84. percben érett góllá – Vitalij Bujalszkij talált be egy szép támadás után. A hátralevő bő tíz percben nem változott az eredmény, 1–0 lett a vége. A magyar válogatott védő végigjátszotta a mérkőzést.

A csoport másik meccsén a gól nélküli első félidő után az esélyesebb FC Köbenhavn szerezte meg a vezetést az 50. percben: Michael Santos remekül érkezett a bal oldali beadásra, gólt fejelt, majd az eredmény maradt 1–0.

Holender Filip a 70. percben lépett pályára, Vécsei Bálint a 67. percben kapott egy sárga lapot, edzője a 82. percben cserélte le.

Európa-liga SOMOGYI ZSOLT

Hat Gera-gól az El-idényben – azóta nem lépett pályára magyar futballista európai kupadöntőben.

2020.05.11 19:48:28

Európa-liga BODNÁR ZALÁN

NS-VÉLEMÉNY. Alázatosan nem a saját góljait emeli ki a kerek évforduló apropóján.

2020.03.12 18:36:16

Európa-liga BACSKAI JÁNOS

Gyakorlatilag a legjobb nyolc közé jutott a United, de hogy mikor lesz a visszavágó, és mikor a következő kör...

2020.02.28 17:38:06

Európa-liga B. J.

Jobban kezdtek Szoboszlaiék, a magyar középpályás gólpasszt adott, de André Silvával nem bírtak.