HARMATH ÁKOS
2019.11.28 20:58 Frissítve: 2019.11.28 23:38

Kamada Daicsi duplájával fordított az Eintracht az Arsenal otthonában

Az Európa-liga F-csoportjában a csoportkör 5. fordulójában az Eintracht Frankfurt az első félidőben ugyan egygólos hátrányba került az Arsenal ellen Londonban, ám a másodikban a japán Kamada Daicsi két góljával fordítani tudott, és győzött.

Kamada (jobbra) első góljait szerezte az El-ben (Fotó: uefa.com)

Az Arsenal azzal a tudattal léphetett pályára, hogy ha győz, biztosan továbbjut, és tulajdonképpen ebben a szellemben is futballozott a megilletődött Frankfurt ellen, amely kaput eltaláló lövés nélkül hozta le az első játékrészt. Az Arsenal viszont ötször is eltalálta a kaput, és az első félidő ráadásában Aubameyang lövésével meg is szerezte a vezetést.

A szünetet követően aztán nemcsak térfelet cseréltek a csapatok, hanem a jelek szerint hozzáállást is. A Frankfurt 20 perc alatt ledolgozta a hátrányát, de meg is fordította a mérkőzés állását: Kamada Daicsi az 55. és a 64. percben is szép lövéssel talált be. 1–2

Ezzel az Eintracht több mint ötven év után tudott Angliában újra nemzetközi kupameccset nyerni – a Vásárvárosok Kupája 1966–67-es kiírásában a Burnley otthonában győzött legutóbb.

Európa-liga BACSKAI JÁNOS

Gyakorlatilag a legjobb nyolc közé jutott a United, de hogy mikor lesz a visszavágó, és mikor a következő kör...

2020.02.28 17:38:06

Európa-liga B. J.

Jobban kezdtek Szoboszlaiék, a magyar középpályás gólpasszt adott, de André Silvával nem bírtak.

2020.02.27 13:29:59

Európa-liga H. D.

A hosszabbítás legvégén Juszef el-Arabi az El-nyolcaddöntőbe lőtte a görög csapatot.

2020.02.27 20:29:11

Villant egy piros lap, Mata, Bruno Fernandes és Ighalo remekelt, a hajrában Fred két gyönyörű gólt szerzett.

2020.02.20 19:30:46

Európa-liga CS. Z.

Megszakadt az Olympiakosz 18 meccs óta tartó veretlenségi sorozata • Lacazette villanása döntött.