El: sima sikerrel kezdett a Roma; óriási pofont kapott a Mönchengladbach

H. K.H. K.
2019.09.19. 22:56
Könnyed győzelmet aratott a Roma (Fotó: AFP)
A Roma 4–0-ra legyőzte a török Istanbul Basaksehirt a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában, a J-csoportban. A kvartett másik meccsén a Borussia Mönchengladbach óriási meglepetésre otthon kapott egy négyest az osztrák Wolfsberger AC-tól.

A Roma az első félidő hajrájában öngóllal került előnybe az Istanbul Basaksehir ellen, a második játékrészben viszont az olaszok lesimázták a törököket, s háromszor is eredményesek voltak, így könnyed 4–0-s sikerrel indítottak az Európa-ligában.

A csoport másik mérkőzésén óriási meglepetés született, miután az osztrák Wolfsberger AC idegenben négyet vágott a német Borussia Mönchengladbachnak – a vendégek már a félidőben háromgólos előnyben voltak, a második játékrészre pedig visszaálltak, a vége viszont így is 4–0 lett.

Az összecsapást a magyar Bognár Tamás vezette.